PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98564}
7,4 4 167
ocen
7,4 10 1 4167
Cud w Lake Placid
powrót do forum filmu Cud w Lake Placid

Dziwne

ocenił(a) film na 8

Były pary półfinałowe:
USA - ZSRR (wygrało USA)
Szwecja - Finlandia (wygrała Finlandia)
i jakim cudem srebro dostał ZSRR a brąz Szwecja?
To prawdziwy cud;]

Romix

pewnie medale mieli jtak jak wtedy w pilce nożnej, chyba tak to szło: zło, pozłacany, srebrny, brązowy,- trochę dziwnie z tym drugim miejscem, ale czwarta druzyna też coś dostawała

ocenił(a) film na 8
bulls2010

To proste. To nie byl tak na prawde polfinal. Troche inne zasady wtedy byly niz teraz. Byly 2 grupy eliminacyjne. Z nich do strefy medalowej przechodzily po 2 druzyny, w sumie 4. Pozostawaly pkt. z fazy grupowej z meczu 2 przechodzacych druzyn + rozgrywano mecze z 2 druzynami z drugiej grupy. O miejscach na podium decydowaly pkt. I kolejno: Stany i Szwecja mialy po 1 pkt. (byl remis), ZSRR - 2 pkt, Finlandia 0 pkt. ( Rosjanie Wygrali z Finami w fazie grupowej stad 2 pkt. ) Amerykanie wygrali zarowno z Finami jaki i Rosjanami 1+2+2=5 pkt. ZSRR tylko ze Szwedami 2+2=4 pkt, a Szwecja z Finlandia 1+2=3 pkt. Fini zostali bez pkt. Koncowa tabela przedstawiala sie nastepujaco:

USA 5 pkt.
ZSRR 4 pkt
SZW 3 pkt.
FIN 0 pkt.

amen

ocenił(a) film na 8
fire23

Sorry, że odkopuję temat, ale dopiero dzisiaj obejrzałem film. Kolega wyżej myli się, ponieważ skoro Finlandia była w finale z USA to w takim razie musieli wygrać ze Szwecją w półfinale, tak więc Finlandia 2 pkt. i Szwecja 1 pkt. z remisu w fazie grupowej :) Pozdrawiam.

Ichiro

To niestety Ty się mylisz, to co nazywane jest finałem USA-FIN to nie był finał w sensie dwóch drużyn wygranych w półfinale tylko po prostu tak się złożyło, że ostatni mecz w "finałowej grupie". Liczyły się punkty z 3 meczów, a nie wygranie półfinału i finału.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
lucjuk

No rzeczywiście masz rację :) Tylko, że i tak jest błąd bo Finlandia w rundzie finałowej ze Szwecją zremisowała tak więc w ostatecznym rozrachunku Szwecja 2 pkt. Finlandia 1 pkt. :) Ale miejsca się teraz mi się zgadzają :) Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones