PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=840545}

Cud w celi nr 7

7. Koğuştaki Mucize
8,3 24 604
oceny
8,3 10 1 24604
Cud w celi nr 7
powrót do forum filmu Cud w celi nr 7

To nie arcydzieło dla krytyków, to film dla mas... i w pełni się udał. Łzawy,momentami naiwny...ale wiedząc na co się szykuję obejrzałem poruszający dramat. Taka telewizyjno-familijna wersja "Wielkiego Midnight Express".
Ja to kupiłem:) i się popłakałem.

ocenił(a) film na 5
robbob

Ja jakoś nie bardzo. Jednym z nielicznych filmów, na którym sie popłakałem była duńska produkcja "Brødre" ("Bracia") w reżyserii Susane Bier, który doczekał sie chyba też amerykańskiego remake'u. Jeżeli ktoś nie widział, gorąco polecam. A "Cud w sali nr 7" mnie co najwyżej swoją naiwnością momentami rozbawił.

ocenił(a) film na 8
Stefan_Zyskowski

Oryginalne Duńskie filmy Susanne Bier "Bracia", "Tuż po weselu" i kilka innych są znakomite...wersje amerykańskie to jakieś nieporozumienie.
Ale to inna półka w stosunku do "Cud w sali 7"... ale jakoś miałem taki coronavirusowy dzień, że mnie rozczulił:)

ocenił(a) film na 5
robbob

Hmmm, ja miałem taką myśl, że nie chcę oglądac tego filmu i mniej więcej w połowie chciałem przestać, bo temat był strasznie ciężki. Może dlatego mnie niezbyt wciągnął, że nie jestem sentymentalny, co nie oznacza braku wrażliwości. To dwie zupełnie różne sprawy, bo sentymentalizm jest raczej uproszczoną reakcją na wrodzoną wrażliwośc.
Co sie tyczy kina duńskiego, to masz całkowitą rację, choć przed dogmą von Triera kojarzyło mi się jedynie z "Gangiem Olsena" :-) Jednak to współczesne duńskie kino jest jednym z najlepszych w Europie i nawet kryminały w wykonaniu Duńczyków są w stanie mnie zainteresować, nawet jeżeli nie jestem pasjonatem tego gatunku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones