PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=840545}

Cud w celi nr 7

7. Koğuştaki Mucize
8,3 24 604
oceny
8,3 10 1 24604
Cud w celi nr 7
powrót do forum filmu Cud w celi nr 7

Zagrać takiego wariata to trzeba mieć talent najwyższej klasy. Jeśli ten aktor nie jest niepełnosprawny, to chapeau nas!

SebaD1986

Dokladnie o tym samym pomyslalm, az sprawdzilam czy to "normalny" aktor! Genialnie zagrał

ocenił(a) film na 8
Justyna_Mroz_2

Też to sprawdzałem - i o dziwo normalny ;)

SebaD1986

No bo to taki turecki Ogrodnik. Dawid Ogrodnik, który genialnie zagrał w Chce się żyć

SebaD1986

Nie umywa się do kreacji w filmie "ja w środku tańczę"

ocenił(a) film na 10
SebaD1986

Proszę obejrzeć film pt ,, Chcę się żyć", nasze polskie dzieło.Tam również główny aktor wcielił się w rolę osoby niepełnosprawnej, jako zdrowy mężczyzna.

SebaD1986

Najlepszy był jest i pozostanie Jack Nicolson

ocenił(a) film na 6
SebaD1986

Jakoś niezbyt dobrze zagrał niepełnosprawnego , widać że "gra"

ocenił(a) film na 10
juuanaa29

a ty widziales kiedys czlowieka niepelnosprawnego??

ocenił(a) film na 9
SebaD1986

Przypomnijcie sobie (a jak nie znacie to obejrzyjcie) niesamowitą kreację Leonardo di Caprio w "Co grydzie Gilberta Gripe'a". Mistrzostwo świata i okolic.

Sylwiaczek666

Dla mnie ta rola to ikona filmowa. Niby nie doświadczony jeszcze aktor, a rozjebał system kinematografii. Pozdrawiam i doceniam opinię.

ocenił(a) film na 10
SebaD1986

Bohater o imieniu podobnym do tego, które posiadał chłopiec z gry SYBERIA, gdzie chłopiec miał na imię Momo, również mającym podobne problemy, co Memo. Jednocześnie z wyglądu kojarzył mi się z bohaterem z gry Kingdom Come: Deliverance, Henrykiem.
Imię dziewczynki, niby znaczy EGG, czyli jajko i nie pochodzi z Turcji. Jeśli ktoś znajdzie tureckie znaczenie dla tego imienia to może się podzieli informacją. Imię to ciekawie się rymuje: Ova, Oveczka, Owieczka. Kojarzyło mi się to z ich owieczkami.

Bazuje na innym filmie: NUMBER 7 ROOM'S GIFT - 7-beon-bang-ui seon-mul 2013
To właśnie ten film z 2013 chciałem obejrzeć, a przypadkiem znalazłem turecką wersję z 2019. Nie żałuję, że zacząłem od tej tureckiej. Koreańską z 2013 również obejrzę, ale cieszę się, że zacząłem od nowszej, bo strasznie mi przypadła do gustu. Jeśli to nie błąd to jest jeszcze wersja z 2021, ale tej już nie planuję oglądać.

Polecam wszystkim, którzy lubią filmy z przesłaniem. Myślę, że można go do takich zaliczyć. Oprócz tego osobiście lubię filmy o tematyce więziennej. Nie będę tu porównywał go do filmu Symetria, bo to zupełnie inne filmy, jednak oba bazują na podobnych emocjach, przynajmniej częściowo. Przyznam, że nie wiem, w jakich latach dzieje się akcja, a to dla mnie ważne, gdyż w Turcji od 2004 nie ma kary śmierci, mówią, że może powróci, ale obecnie nie ma.

Oglądając tę opowieść kilka razy, skończyły mi się chusteczki.

ocenił(a) film na 8
Alan_F

Dzięki za fajne ciekawostki :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones