PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10007712}
6,1 102
oceny
6,1 10 1 102
Cudowne życie
powrót do forum filmu Cudowne życie

dramat...

ocenił(a) film na 3

Film kompletnie słaby, przedłużany sztucznie, o niczym. Dialogi pt. gadki córki z matką, ale bez błyskotliwości, pazura czy chociażby czegokolwiek zaskakującego/zabawnego. Żart budowany na bardzo oczywistych schematach i nawiązaniach do trendów internetowych sprzed kilku lat, zresztą bardzo słabych zarówno jeżeli chodzi o treść jak i styl( a właściwie jego brak) . Czułem straszne zażenowanie, z jednej strony byłem ciekaw, czy autor mnie jeszcze zaskoczy, ale 20 minut przed końcem powiedziałem sobie - "dość" i opuściłem salę kinową, zresztą po raz pierwszy w życiu. Trzeba szanować swój czas, bardziej niż alternatywny reżyserek szanował czas swój i innych, licząc że pod czarnobiałym filtrem ukryje miałkość i beznadzieję, jak przykrywa się gagami brak fabuły w filmach Marvela. Dialogi, reakcje, wszystko przerysowane w swojej banalności, chociaż aktorzy, a zwłaszcza Małgorzata Witkowska ratowali to swoim kolorytem.

Z plusów- Statyczne ujęcia kamery i czarnobiały kolor w połączeniu z nadwiślańskimi krajobrazami robią przyjemne swojskie wrażenie, a dźwięk był jak na polskie standardy świetnie zrealizowany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones