PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1410}

Cudowni chłopcy

Wonder Boys
7,1 10 355
ocen
7,1 10 1 10355
7,1 7
ocen krytyków
Cudowni chłopcy
powrót do forum filmu Cudowni chłopcy

Osobiscie przyznam,że nie lubie komedii-jakiegokolwiek pokroju,wiec z wielkim dystansem podchodziłam do tego filmu,ale zachecilo mnie to,ze wystepuje w nim M.Douglas no i oczywiście Tobey Maguire...Gdy zaczełam oglądać zdziwiłam sie i to bardzo...Według mnie nie jest to żadna komedia...Raczej powiedziałabym,ze dramat...Głowny bohater Grady Trip prowadzi na uniwersytecie zajęcia dla przyszłych pisarzy...Sam zresztą też nim jest,a właściwie był.Po opublikowaniu swej pierwszej ksiażki,która stała sie hitem,postanowil napisać druga...I nie ma w tym nic dziwnego-szcześliwe życie,sukces,pieniądze...Lecz gdy zaczał pisać,okazało się,że wcale nie jest już tak łatwo...Życie zaczeło wymykać mu sie spod kontroli i zaczeło zmierzać w swoim kierunku...Stracił wszystko-żonę,która odeszła,kochanka oswiadczyła mu,że jest w ciąży,jeden z jego uczniów -który jak dotąd był niedoceniany,uważany za dziwaka i głupka-zaczyna przejawiać skłonnosci samobójcze (znakomita rola Tobey'a Maguier'a!!!! Zachwyciło mnie to jak ten niepozorny z wygladu chłopaczek potrafi zagrać-zwłaszcza jak zaczał wymieniać samobójstwa znanych ludzi z dokładnoscia co do dnia...)Jednym słowem świat profesora,który jest wzorem dla wszystkich,i ktory jest podziwiany nagle zaczał sie zawalać...Zaczał sie składac jak domek z kart i cieżko znaleźć sposób,aby go uratowac...Film nazwany został komedią-owszem jest pare komicznych scen i historii np.morderstwo psa,ale zdecydowanie to nie jest film do śmiechu.Raczej obrazuje dojrzewanie faceta,który jest wieku dojrzałym...To dziwnie brzmi,ale o tym opowiada ten obraz.Zaczyna zastanawiać sie co dla niego jest wazne,chce pomóc swojemu studentowi,który nie był doceniany i dostrzega w nim przyjaciela (?!).Postanawia mu pomoc,ale jednocześnie wprowadza dotad niewinnego chłopaka (cały czas mowa o Tobey'im Maguire,który tworzy tutaj posatc Jamesa ) w świat alkoholu,uzywek,imprez,zaplątuje sie on też w romans z facetem (ale właściwie na własne zyczenie),który jest wydawcą ksiazki profesora...To ciekawe jak zmienia sie ten młody chłopak,a razem z nim dorasta juz dojrzały facet...Zaczyna rozumieć pewne sprawy i chce wszytsko naprawic,zaczać od nowa...Jak konczy sie ta historia to juz sami powinniście zobaczyć.Film godny uwagi,naprawde,chociaz powiem wam,ze to nie ejst film do smiechu-można sie usmiechnać,ale nie śmiac..

ocenił(a) film na 8
Sara_von_Krolock

Na wstępie powiem ze przeczytałem tylk o2 linijki twojej wypowiedzi i nie chcąc cię obrażać ale jak nei można lubić komedii???? to z czego ty sie śmijesz???? a może wogole sie smiejesz jesteś zamulona??? a co do filmu jest to tak zawany czarny humor. tyle

Marley

Zapewniam Cię,że zamulona na pewno nie jestem.Po prostu każdy lubi co innego,a jeśli chodzi o komedie dzisiejszych czasów to jak dla mnie one nie istnieją-są tak płytkie,banalne i tandetne,że nie wiadomo w którym miejscu sie śmiać.Owszem lubię komedie-ale stare i to polskie np.Sami swoi czy Miś.Tam przynajmniej był sens i wiadomo z czego mozna było się śmiać.To tyle a jeśli chodzi o to z czego sie śmieję to zapewniam ze jestem strasznie optymistyczną osobą i potrafie sie śmiac ze wszystkiego-z samej siebie takze-ale komedie to niestety nie dla mnie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones