PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643}

Cwał

7,0 7 643
oceny
7,0 10 1 7643
6,2 6
ocen krytyków
Cwał
powrót do forum filmu Cwał

Jako punkt odniesienia przyjalem film "Dreszcze" Wojchecha Marczewskiego, gdyz zarowno "Cwal" i ten pierwszy osadzane sa mniej wiecej w tym samym okresie (czerwone krawaty i zielono-beżowe uniformy). Oby filmy sa mocno polityczne lecz "Cwał" oglada sie o wiele przyjemniej. Maja Komorowska bardzo dobrze wcielila sie w role zwariowanej ciotki, ktorej milosc do koni pozwala zyc w czasach ucisku stalinowskiego. Samo zakonczenie dla mnie nie pasuje do calego filmu, ale biorac pod uwage ze to jakby dzieciecy autoportret rezysera jest calkowicie uzasadnione.

ocenił(a) film na 8
filipmosz

mnie też bardzo podobał się ten film, oglądało się go w oczekiwaniu na rozwój dalszych wydarzeń. świetna muzyka, która dodaje filmowi charakteru i niezła gra aktorska.

ocenił(a) film na 5
filipmosz

Tylko "Dreszcze" były robione w czasie komuny i od razu trafiły na półkę, a "Cwał" był robiony już dawno po.
Co to za sukces zrobić film antykomunistyczny kiedy już komuny nie ma i z nikim się nie walczy. To Marczewski (podobnie Holland, Kieślowski, Zaorski) ryzykowali robiąc filmy przeciw władzom, a nie Zanussi, który film robił już swobodnie, wtedy już można było mówić co się chciało...

kaka8pl

Dla mnie ten film jest jak sience ficion.

ocenił(a) film na 8
kaka8pl

W sumie film o tym jest. Nie walczyc otwarcie. Przetrwać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones