PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31210}

Człowiek, którego nie było

The Man Who Wasn't There
7,5 16 288
ocen
7,5 10 1 16288
7,6 13
ocen krytyków
Człowiek, którego nie było
powrót do forum filmu Człowiek, którego nie było

Narratorem jest Ed, który z perspektywy czasu spokojnie, bez pośpiechu i zbędnych emocji opowiada o swoim "przypadku".
Ciekawym aspektem wykorzystanym przez braci Coenów sa niedomówienia, to one wprawiają w ruch coraz to nowe zdarzenia i stają się siłą napędową filmu. Nikt nic nie mówi, chyba, ze jest to nieodzowne. I świetnie to jest zagrane;)
Do tego czarno-białe zdjęcia stwarzające niepowtarzalną atmosferę przygnębienia targającą coraz to nowych bohaterów. Przewrotność losu jest tu wpełni uzasadniona, bo tak ma być. Wszystko jest zaplanowane niczym w szwajcarskim zegarku. Przesłanie dość proste i skuteczne pokazuje, ze prawd jest tyle ile jest ludzi, i z tym trzeba sie pogodzić, nawet w filmie.
Obsada bardzo ciekawa- Billy Bob Thornton i Frances McDormand, którym partnerują Jon Polito, Scarlett Johansson, Tony Shalhoub, James Gandolfini, Michael Badalucco czy Richard Jenkins.

ocenił(a) film na 8
night_girl

Klimat filmu i obsada jak najbardziej w porządku. Nie jest to najlepszy, ani mój ulubiony film braciszków, ale podoba mi się ze względu na atmosferę dzięki czarno białym zdjęciom. Dla wielu może być zbyt ciężki i nużący, ale dla tych co im się spodoba, będą zachwyceni.

8/10

ocenił(a) film na 8
ABEL

A ja widziałem ten film w kolorze:) to jak film leciał w kinach? cz-b czy kolor?

coursaint

na tvp2 leciał w wersji czarno-białej :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones