PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31210}

Człowiek, którego nie było

The Man Who Wasn't There
7,5 16 288
ocen
7,5 10 1 16288
7,6 13
ocen krytyków
Człowiek, którego nie było
powrót do forum filmu Człowiek, którego nie było

Czy jakiś miły filmweb'owicz mógłby mi wytłumaczyć kilka kwestii? A mianowicie... Po co w filmie
pojawia się postać Birdy Abundas (Scarlett Johansson) i jej ojciec? Wg. mnie nie wnoszą nic
konkretnego do fabuły filmu. Po drugie - wątek z ufo. Na początku myślałam, że żona Big Dave'a ma
urojenia, reaguje tak po stracie męża, jednak na koniec filmu pojawia się statek kosmiczny. Kolejna
sprawa - Big Dave - totalnie nie zrozumiała dla mnie kreacja, niespójna, człowiek bezmyślny. Po co
dał się zaszantażować, zapłacił za milczenie, a potem 'przypomniał sobie'(?) jaki z niego macho i zaatakował, skoro
od początku wiedział, że stoi za tym Ed? Następnie biznesmen Tolliver, który rozegrał czołową akcję
filmu, znika... czy to on jest tytułowym "Człowiekiem, którego nie było"? No i Ci irytujący policjanci,
którzy posługują się pleonazmami... kupy się nie trzyma, pozdrawiam ;)

nelina

Wydaje mi się że postać grana przez Johansson pełni rolę kojąca dla utrapień skrywanych przez głównego bohatera, ale nie tylko. Ed ma świadomość tego, że swoje życie przegrał nie osiągając nic wielkiego, dlatego pragnie pomóc Birdy w osiągnięciu jakiś celów i spełnieniu marzeń (choć to nie do końca trafne określenie ponieważ dziewczyna jakoś specjalnie o karierze muzycznej nie marzyła) - bardziej dla zaspokojenia własnych wyrzutów sumienia z tego tytułu.
Jeżeli chodzi o Dave'a to jeżeli dobrze kojarzę, to on z początku wcale nie wiedział, że Ed stoi za szantażem. Był niemal pewny jednego gościa "który kiedyś próbował go w ten sposób szantażować" i pech chciał że tym gościem był Tolliver. Dave dorwał Tolliver'a i mocno go sprał, a ten z pewnością powiedział mu, że kasę dostał od Eda. Dave skojarzył fakty i zdał sobie sprawę, że to nasz główny bohater okazał się szantażystą od listu. Jednocześnie zabił Tollivera pozorując wypadek samochodowy. Był wściekły, zdesperowany. Dalsze losy są znane.
Wątek z UFO. Hmm...Szczerze mówiąc sam jestem ciekaw, czy ta historia miała jakiś głębszy sens, czy była tylko symbolem czasów, w których dzieje się historia, a mianowicie przełom lat 40-50. Tematy UFO i Roswell były w tym czasie bardzo popularne.
Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones