PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=453255}

Człowiek, który pokochał Yngvego

Mannen som elsket Yngve
7,1 2 398
ocen
7,1 10 1 2398
Człowiek, który pokochał Yngvego
powrót do forum filmu Człowiek, który pokochał Yngvego

Dozwolne do lat 18

ocenił(a) film na 4

Nie rozumie wysokiej oceny dla tego filmu. Oprócz generalnego przesłania które czuć w powietrzu cały film jest spłycony, wszystkie emocje są dość powierzchowne i generalnie mi nie on nie przypadł do gustu. Wiele irracjonalnych momentów, wiele zabiegów twórczych ale z tego kogla mogla dostajesz co najwyżej tęczowej salmonelli.

Po pierwsze obsada głównego autora największa pomyłka i największy mankament który kładzie się cieniem na całym filmie. Sztywna grana na wyrost postać. Aktor po prostu nie dźwignął gry na co mógł wpłynąć jego dość zawansowany wiek. 25 latek grający 17 latka to dość ciężkie zadanie któremu raczej nie podołał.

Po drugie film to połączenie disneyowskiej produkcji z dość typowym ciężkim społecznym kinem ze Skandynawii. Wszystko fajnie i ogląda się nieźle ale generalnie film nie jest skierowany do widza powyżej 18 lat. Jakby go obejrzał mając lat 17 pewnie bym stwierdził że jest naprawdę dobry film. Ale wraz z wiekiem i nabytym życiowym doświadczeniem oraz także tym filmowym film nie specjalnie się wyróżnia na tle innych produkcji gdzie docelowym widzem jest nastoletni widz.

Na plus? Na pewno muzyka, lubię podobne klimaty więc fajna sprawa. Fajnie skomponowali wydarzenia z roku 89 na tle zwyczajnie dorastającej młodzieży. Zdjęcia oraz gra aktorska Idy Elise Broch również są plusami tego filmu.

Ogólnie film dla nastoletniego widza, film niby ba być bardzo emocjonalny i oglądający niby wręcz tonie w tych emocjach ale na końcu kończy się raczej wylądowaniem na mieliźnie.

ocenił(a) film na 9
Dziuchni91

fakt, że muzyka duużo pomogła filmowi, ale sam film nie jest aż tak zły jak go przedstawiasz. fakt, że moja opinia jest subiektywna, ale mi produkcja bardzo się podobała. prawdę mówiąc - zmieniła mój światopogląd. jest w tym filmie coś innego. coś co przyciąga.

ocenił(a) film na 4
Moude_Bouvier

Każda opinia jest subiektywna także i moja :) Na pewno płci pięknej, także tej 20+ film by przypadnie do gustu bo jest to trochę z melodramtu dla nastolatków. Filmy o miłości są piękne jak i sama miłość ale ten film spłyca bardzo to najpiękniejsze uczucie. Film gra niby na emocjach bohaterów oraz samego widza ale mi co najwyżej gra na nerwach. Choć jak najbardziej szanuję Twój gust filmowy :-) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
Dziuchni91

Nic dodać, nic ująć.

zielak_4

mój nick to mój rocznik, jak widać film dla wszystkich, a kino skandynawskie uwielbiam ( nic juz nowego amerykanie nie wymyślą- nuda ) ostatnio także tureckie, japoński

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones