PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4830}
7,9 9 667
ocen
7,9 10 1 9667
7,8 21
ocen krytyków
Człowiek na torze
powrót do forum filmu Człowiek na torze

Widziałem kiedyś... dawno temu... film, albo spektakl tv, w którym rzecz działa się na jakiejś stacyjce. Był tam stary kolejarz, czy zawiadowca, który widział duchy. Przez cały film przewijał się okrzyk "Hej tam! Człowieku!". Czy ktoś z was to kojarzy? byłbym wdzięczny za pomoc, bo chciałbym to sobie przypomnieć.

gerardtn1

Możliwe, że chodzi o jakąś adaptację opowiadania Stefana Grabińskiego - polskiego mistrza noweli niesamowitej. A motyw zwiadowcy, który widzi duchy pojawia się w bodaj "Balladzie kolejowej". Tomik opowiadań - "Demon ruchu".

Baphomet

Jeszcze coś - ten zawiadowca/kolejarz ginie na końcu.

gerardtn1

Jeśli ginie, a raczej umiera i przyjeżdża po niego "pociąg duchów", którymi są koledzy z dawnych lat pracy to jest to nowelka o której pisałem. Teraz wystarczy zbadać wszelkie ekranizacje lub adaptacje teatralne i już.

Baphomet

No właśnie dopadłem tę nowelkę i ją przeczytałem. Kurde, sam już nie pamiętam, czy po niego przyjechał pociąg pełen duchów, czy nie.. Nawet nie wiem, czy to był film, czy teatr TV. Pamiętam tylko ten krzyk "Hej tam! Człowieku!" powtarzający się przez cały czas.

użytkownik usunięty
gerardtn1

nie pamiętam już dobrze fabuły - czy zginął, ale był tam stary kolejarz widzący duchy - może "Ślepy tor"?

Nie, to nie to. Tam film/spektakl o którym mówię był nowszy, już w kolorze.

gerardtn1

Może "Dróżnik" Karola Dickensa? Spektakl telewizyjny z 1994r.

mipal_2

No, chłopie, chyba jesteśmy w domu.

mipal_2

Teraz muszę to jeszcze znaleźć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones