PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107553}

Człowiek pies

Unleashed
7,3 63 905
ocen
7,3 10 1 63905
5,1 7
ocen krytyków
Człowiek pies
powrót do forum filmu Człowiek pies

...ale za dużo banałów. Wszystko stawało się zbyt oczywiste i płytkie, zbyt czarno-białe,
przerysowane (i z happy endem jak w bajkach Disneja normalnie). Gdyby nie sceny walki
powiedziałabym nawet, że to taka bajka jak dla dzieci. Co do samych scen walki to
spodziewałam się lepszych (no błagam, walka w kiblu metr kwadratowy, kto to widział, słabiutka
akcja). Wielki plus za sam pomysł filmu, tematyka była na tyle interesująca, że mimo wszystko
nieźle się oglądało. (Eh, wszystko przez to, że jestem fanką "Killzone" z Donniem Yenem i
miałam cichą nadzieję, że ktoś z dobrych bohaterów zginie, a nie taki banalny happy end... no i
człowiek spadający na samochód to już w ogóle mi się skojarzył, niby identyczna scena, a jednak
w "Killzone" tak bardzo lepsza.) Liczyłam na coś mocniejszego i coś trudniejszego w odbiorze,
wtedy byłby film idealny. Pewnie wszystko dlatego, że produkcja m.in. USA, amerykańska nuta
niestety. :p

ocenił(a) film na 7
szarosen

Co ty masz tym "Killzone" :):):) Nie żebym jechał po tym filmie, ale....
...jest wiele filmów azjatyckich z ostatnich 15 lat, które można mocno pochwalić,
a "Killzone" nie jest czymś bardzo dobrym na ich tle.
Ja bym szybciej polecił np:
My Sassy Girl 2001,Oldboy 2003, Zagadka zbrodni 2003, Wiosna...lato...jesień...zima 2003,
A tale of two sisters 2003, Pusty dom 2004, A moment to remember 2004,
Bittersweet life 2005,The Chaser 2008, Bez tchu 2008,
Ujrzałem diabła 2010, The Man from Nowhere 2010, War of the Arrows 2011 itp
Podałem celowo filmy tylko z Korei. Bo z Chin i Japonii można wymienić perełek jeszcze więcej.

ocenił(a) film na 10
szarosen

Dziś dzieci wychowywane są w pełnej szczęśliwości, bezkresnej miłości rodzicielskiej bez wymagań, bez stresu, bez okazywania niezadowolenia prze rodziców. W szkole spotykają nadskakujących nauczycieli, dla których najważniejszy jest nabór nowego rocznika i miłe pożegnanie na koniec szkoły. Dlatego happy-end ci przeszkadza?!
Ja bardzo lubię po nurzaniu się w szarym albo brudnym życiu większości bliźnich zobaczyć sobie takie szczęśliwe zakończenie choćby tylko na ekranie. Lubię zobaczyć "uczciwego" bandytę w kontraście do tych "porządnych", zakłamanych ludzi, którzy mnie otaczają. Lubię zobaczyć prawdziwych, dobrych, bezinteresownych ludzi takich, jak stroiciel fortepianów i jego przybrana córka. Mogę w końcu wyłączyć się z tego rzeczywistego, brudnego świata na godzinę z minutami i odetchnąć.

CzPW

Są filmy, w których pokazani są dobrzy ludzie, a które nie są do porzygu banalne. No nie wiem, pierwsze co mi przychodzi do głowy to "Tańcząc w ciemnościach", gdzie dobra matka poświęca się dla syna i ten film nie jest przesłodzony i banalny. Ale jest mnóstwo takich filmów... "Życie jest piękne" też mówi o dobrych ludziach. Da się stworzyć AMBITNY film o dobrych ludziach! Argh czy to takie trudne?

ocenił(a) film na 10
szarosen

Rzeczywiście potraktowałem temat jednostronnie. Nie napisałem, a teraz dodam, że oprócz dobrych ludzi, lubię widzieć zwyciężające dobro i ukarane zło. (Taki widok wprawia mnie w dobry nastrój. Trywialne? Trudno). Jakoś muszę pogodzić się z tym, że mogę zobaczyć to tylko w filmie. Niestety "Tańcząc w ciemnościach" bardzo mnie dołuje. I choć budzi we mnie szacunek, to nie mam ochoty obejrzeć go raz jeszcze. Z zachwytem posłuchałbym natomiast Bjork z muzyką z tego filmu.

szarosen


wypracowanie gimbusa pt. 'ten film jest be', czyli pierdoły spod stodoły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones