PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107060}

Człowiek ringu

Cinderella Man
7,7 83 642
oceny
7,7 10 1 83642
7,0 13
ocen krytyków
Człowiek ringu
powrót do forum filmu Człowiek ringu

8/10

ocenił(a) film na 8

Rzeczywiście bardzo dobry.Wielki Kryzys pokazany "od środka" to było ciekawe w tym filmie.Poza tym dobrze napisany scenariusz.Gra Renne oraz Russela na ich poziomie na pewno nie zawiedli, a Renne wręcz momentami wnzosiła się na wyżyny ;) Poza tym bardzo pasowała do tej roli. Naprawdę film ciekawie zrobiony, warty obejrzenia. Jak mam na coś ponarzekać to może powinna być ciut lepsza ścieżka dźwiękowa. No i jedna scena, która przyprawiła mnie o mdłość... (przed finałową walką rozmowa Renne z Russelem, coś tam "że jesteś żeźnik , you can do it , alleluja i do przodu" to było obrzydliwie amerykańskie nie nawidzę takich scen, zwłaszcza, że "laska" przez cały film była na NIE ;) No ale cóż, amerykanie lubią takie akcje... my tego nie kupujemy na tym kontynencie.Na szczęście taka "holyłódzka" akcja była tylko jedna w tym filmie.

Flagellum_Dei

"Holyłodzki" to był cały film. Wszystko obrzydliwie piekne, główni obhaterowie nieskazitelni itd. Scenariusz też słaby ( taki jak wszystkie no niestety ). Wściekły Byk wciąż najlepszy

ocenił(a) film na 8
Waszes

Nie zgodzę się z Tobą. Rocznie Hollywood wypuszcza naprawdę wiele gniotów a ten film wrzucić do takiego worka to byłaby niesprawiedliwość.
Obrzydliwie piękne ? Nieskazitelni bohaterowie ? OK, gdyby to był film kręcony o naszych czasach podpisałbym się pod tym, ale wczuj się na moment w lata 20-30.Wtedy ludzie naprawdę żyli zasadami i dla zasad.Dziś może się to wydawać naiwne czy nieskazitelne ale kiedyś ludzie tacy naprawdę byli i to nawet w POLSCE ;) Ja wiem, że (dla przykładu) choćby dziś byłoby mało kogo stać na zwrócenie salami do sklepu i to w sytuacji gdy w domu nie ma co jeść.Ale wtedy były takie realia.Złodziej był kimś takim jak dziś konfident czy dla niektórych policjant ;)

Flagellum_Dei

Stary, właśnie wtedy gdy było tak ciężko ludzie łamali własne zasady dla dobra rodziny, dzieci. To były naprawde ciężkie czasy i każdy nawet złoty człowiek robił wszystko byle przetrwać. Takie cukierkowe przedstawienie postaci mi się nie podoba

Wiesz co w tym filmie jest naprawde dobre?? Paul Giamatti jako jego trener. Świetny aktor

Waszes

Z tego co wiem film jest na faktach - to opowieść o dobrym człowieku, bokserze który wyróżnił się jakoś z tłumu tępych tłuczków. Może i dzieje Gentlemana Jima są podkolorowane, ale nie sądzę by Howard umiał lub chciał kręcić filmy inaczej.
A porównanie z filmem DeNiro niefortunne - to że fabuła zahacza o ten sam "sport" nie oznacza, że należy je wrzucać do jednego wora.

Jorjan

Co jest na faktach?? Nazwisko Braddocka?? Imie jego żony?? Ron Howard faktycznie nie potrafi robić filmów naprawde dobrych i nie pod publiczność. To prawda. Ale nie wmówicie mi że Jim Braddock i jego familia byli tacy krystalicznie. Przeczytajcie o nim gdzieś

Nie porównałem tego filmu do Wściekłego Byka, a tym bardziej nie wrzuciłem go do tego samego wora. Człowiek Ringu po prostu na to nie zasługuje

Waszes

Ale zwróciłeś na niego uwagę pod kątem oburzenia, że ktoś go porównuje ze "Wściekłym Bykiem", a to właśnie było zbędne.

Nie twierdzę, że Braddock był taki krystaliczny jako człowiek. Mówię tylko że jego przypadek był dość wyjątkowy na tle amerykańskiego środowiska bokserskiego...uśredniając: karierę robią ciołki zbożowe słynne poza tym z bijatyk w barach, a gdy ich kariera mordotłuka się kończy, szumnie brylują w "holiłódzkim" światku grając kretynów w kiepskich filmach lub samych siebie w naciąganych dokumentach biograficznych.

Jorjan

Po prostu ocena 8/10 jest zbyt wysoka przede wszystkim gdy w tym samym gatunku filmowym jest wiele lepszych filmów ( polecam Między Linami Ringu )

Wyjątkowy spoko. Ale według tego filmu był aniołem. A to jest kłamstwo i głupota. Po za tym film ma wady w postaci reżyserii, scenariusza, no i niestety aktorstwo. Po Russelu spodziewałem się czegoś więcej, to nawet Stalone zagrał lepiej swojego Rockyego, a ludzie mówią o Russelu jak o świetnym aktorze. Duży minus. Tak samo pani Bridget Jones to jest jeszcze gorzej. Ale to jest aktorka która gra cały czas tak samo więc nie ma co o niej mówić. Rola z tego filmu jest podobna do tej z Jerrego Maguira, a reszta to słodkie idiotki

Tylko Paul zagrał naprawde dobrze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones