PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=748302}

Człowiek-scyzoryk

Swiss Army Man
6,8 38 873
oceny
6,8 10 1 38873
6,8 25
ocen krytyków
Człowiek scyzoryk
powrót do forum filmu Człowiek-scyzoryk

25C-NBOMe to organiczny związek chemiczny, jest psychodelikiem aktywnym już w dawce 200–500 μg, co czyni go tylko nieco mniej skutecznym od LSD.

Czas i miejsce akcji: 2 lata temu, mazury, część osób znana od dawna, część osób nowa. 1 kartonik na dziąsło, już po 40 minutach zacząłem widzieć fraktale, a później było jeszcze lepiej. Gdzieś w środku wydarzenia miałem rozkminę dotycząca norm społecznych, jak z jednymi ludźmi można gadać na X tematów, bo ich się zna, a z innymi na większość nie można, bo dopiero się ich poznaje. Czułem się jakby to wszystko było dla mnie obce, jakbym o tym zapomniał i mógł być ponad tym, obserwując to z boku. Niestety wraz ze słabnącym działaniem specyfiku, wszystko zaczęło do mnie wracać, znienawidzona nieśmiałość zaczęła znów rozlewać się lodowatym strumieniem po moim mózgu.

Anyway, ten film przypomniał mi o tamtym toku rozumowania, ubrał to wszystko w obraz i niebanalny montaż lepiej, niż ja potrafię to ująć w słowa, i dlatego go polecam.

Pod przykrywką głupkowatości kryje się trafna analiza cyklu życia człowieka i mechanizmu strachu, a nawet fobii społecznej czy zwykłej nieśmiałości. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który nigdy się wahał czy podejść do dziewczyny, która mu się podoba.

ocenił(a) film na 7
celebes

Bardzo ciekawe porównanie filmu do stanu po zażyciu substancji odurzających.
Ciekawi mnie czy to właśnie wpłynęło w głównej mierze na Twoja ocenę filmu?

ocenił(a) film na 8
semsai

Czy w głównej mierze to nie wiem, film na pewno jest jakością samą w sobie przez swoja niekonwencjonalną formę, więc nie trzeba eksperymentować z narkotykami, żeby go docenić. Na pewno w moim przypadku na ocenę filmów wpływają moje osobiste doświadczenia oraz w jakim momencie życia dany film obejrzę, myślę, że każdy tak ma.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones