PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=748302}

Człowiek-scyzoryk

Swiss Army Man
6,8 38 848
ocen
6,8 10 1 38848
6,8 25
ocen krytyków
Człowiek scyzoryk
powrót do forum filmu Człowiek-scyzoryk

Żeby skreślać ten film tylko i wyłącznie za pierdzenie? Za to samo został podobno wygwizdany

Gyp

Sam sobie na to odpowiedziałeś- trzeba być żałosnym nudziarzem

Gyp

No cóż, jego przyjaciel z Hogwartu, Ron, zadebiutował na ekranie rolą pierdzącego chłopca napędzającego rakietę. Widocznie to jakaś prawidłowość.

Gyp

Trailer jest prześmieszny. Film chętnie zobaczę.

ocenił(a) film na 7
masquerade__

Prawidłowa postawa

Gyp

Dla tych co nie wiedzą po śmierci człowieka uwalniane są gazy więc nie wiem w czym problem.

Volumetrix

Powiedz to hejtującym brudasom

ocenił(a) film na 7
Piknik_na_skraju_drogi

Po śmierci ciało też twardnieje a on jest ciągle giętki jak z gumy. Idąc waszym tokiem skoro pierdzenie ok no bo takie realne i w ogóle, to powinniście narzekać że zwłoki nie skostniały.

born2run

Twardnieje tylko na jakiś czas, potem znowu jest gibkie.

23kulpamens

... i jędrne.

ocenił(a) film na 8
born2run

Rigor mortis (stężenie pośmiertne) trwa maksymalnie do 4 dni po śmierci.

Później zwłoki miękną na skutek rozkładu.
Manny widocznie był już nieco przechodzony.

ocenił(a) film na 9
Holy_Ghost

jeśli w ogóle istniał :)

ocenił(a) film na 8
ziomal198666

O, a na to nie wpadłam :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
bowlerhat27

A tobie ile płacą za reklamę? Dostajesz jednego banana za każdy post?

ocenił(a) film na 7
Gyp

Wypróżnianie się w każdy sposób to naturalna rzecz po śmierci. Chyba po prostu chcieli pokazać, że te zwłoki są świeże ,a nie zasolone

CreazyEarl

a myslalam naiwnie , ze to rowniez naturalna sprawa zyjacych? czekasz z tym az umrzesz? :P

ocenił(a) film na 7
potente

Po zakrapianym na mieście, śmierć jest skutkiem, a nie przyczyną :D

ocenił(a) film na 9
Gyp

W Cannes na obu pokazach były brawa wiec nie wiem kto gwizdał.

ocenił(a) film na 7
norbar

Z pamięci dokładnie Ci nie powiem, ale na pewno czytałem o wygwizdaniu go na jakiś pokazach
Bardzo dobrze że były brawa w Cannes

ocenił(a) film na 9
Gyp

Może po prostu w duchu filmu ktoś puscił bąka, a że zwieracz był łuźny to brzmiało jak gwizdanie.

ocenił(a) film na 7
norbar

10/10

ocenił(a) film na 3
norbar

Dziwię się że byli ludzie którzy bili brawo ;)

ocenił(a) film na 9
decarlo

To dobrze zrealizowany film. Lubić pomysł czy nie rzemiosła trudno odmówić.

ocenił(a) film na 4
Gyp

Scenarzyście są sami sobie winni. Mało powstaje czarnych komedii, więc ja się na absurdalną fabułę nie obraziłem i z chęcią film obejrzałem. Tylko w efekcie tego czarnego humoru wcale nie ma tam wiele. Zabawa motywem gastrycznym niestety mnie również nie ubawiła, a sam scenariusz (rozwiązania fabularne, dialogi) od początku był przewidywalny i dryfował w stronę kameralnego dramatu, którego się spodziewamy. Całość jednak była na tyle sprawnie zrealizowana, że ogląda się ok, ale uważam, że krótki metraż lepiej by się sprawdził.

tocomnieinteresuje

O tym samym pomyślałem, że lepszy byłby krótszy metraż. Zbyt wiele dłużyzn w stosunkowo krótkim filmie. Widziałem wiele porąbanych filmów, które były ciekawe i miały sens na swój własny chory sposób. Ten film to niestety mało zabawna, ciężkostrawna i zupełnie niepotrzebna pulpa. W 2016 roku nie jest to nic nowatorskiego. Ni to dramat, ni to przygodowy, ni to komedia. Może gdyby twórcy poszli w stronę czarnego humoru to coś by z tego wyszło bo tematyka aż sama się o to prosiła i w sumie to ciężko zepsuć czarną komedię. Po koniec filmu w miejsce humoru wiało niepotrzebnym patosem i naciąganym pretekstem do mówienia o rzeczach ważnych. Aktorzy też nie do końca udźwignęli swoje role. Mdły jak zawsze Paul Dano, który zarówno w roli antagonisty jak i protagonisty wypada tak samo pretensjonalnie. No i przewidywania filmwebowych proroków się sprawdziły bo Harry w końcu zagrał kłodę. Zastanawia mnie tylko czy widownia której ten film się podobał naprawdę uważa ten film za innowacyjny czy po prostu zbyt mało porąbanych filmów w życiu widziała?

ocenił(a) film na 4
rpd0

W ogóle nie pamiętam już tego filmu, poza absurdalnym punktem wyjścia i naciąganym finałem. Wydaje mi się, że ponad sam pomysł to obecność znanego aktora pomogła i ściągnęła publiczność. Dziś już jego sława jest jednak bardzo przebrzmiała.

tocomnieinteresuje

Nie dziwie się, ja na drugi dzień już prawie zapomniałem o tym filmie.

Gyp

Jakim żałosny nudziarzem trzeba być aby wytykać innym co mają lubić a czego nie. Mnie osobiście pierdzenie irytowało do granic możliwości i już miałem go wyłączyć, ale wytrzymałem jakoś i obejrzałem do końca. W sumie nic nadzwyczajnego, oryginalny ale nie porywający.

ocenił(a) film na 7
Sergij

Zwieracze puszczały ci ze złości?

użytkownik usunięty
Gyp

Idę z psem na wystawę do galerii sztuki nowoczesnej.
- Tu nie wolno z psami - mówi ochroniarz.
- To nie jest pies - odpowiadam. - To jest performance.
- A, to przepraszam.
Idziemy z psem dalej. Oglądamy rzeźbę Smefra centaura. Pół koń, pół Smerf.
- Zawsze się zastanawiałem - mówię do psa - komu kibicują centaury w czasie rodeo.
- Srać mi się chce - odpowiada pies.
- Trzeba było srać przed wejściem.
- Wtedy mi się nie chciało.
Idziemy dalej. Oglądam jakąś kobietę, która stoi po kolana w basenie z moczem i wykrzykuje alfabet od tyłu.
- Z, Y, X - krzyczy. - U, V, W.
Mój pies kręci się w kółko i węszy nosem po ziemi.
- Fajfus - mówię do niego. - Fajfus, nie sraj tutaj.
- Kiedy mnie ciśnie - odpowiada i zaczyna srać na podłogę.
Jakiś człowiek podchodzi i przygląda się temu, co wychodzi mojemu psu z dupy.
- To jest interesująca propozycja - mówi.
Ktoś inny też podchodzi i patrzy.
- To jest świeże - mówi.
Podchodzi jakaś kobieta z kieliszkiem wina w ręku, cała na czarno.
- Odważne - mówi.
- Ja państwa bardzo przepraszam - mówię do nich.
- Jak się nazywa ta instalacja? - pyta kobieta. - Gówno - odpowiadam, zatykając palcami nos.
- Mocne.
Ktoś z galerii podchodzi i wtyka w psią srakę tabliczkę z napisem "Gówno, 2015". Podchodzi fotograf i robi zdjęcie. Pojawia się ktoś z kamerą i mikrofonem. Prosi mojego psa o wywiad.
- Coż, zawsze kontestowałem opresyjne dla mojego gatunku rozwiązania przestrzenne w środowisku miejskim - mówi mój pies.
- A pan jest kuratorem - pyta reporter. - Co pan sądzi o pracy swojego podopiecznego.
- Sądzę, że to gówno - odpowiadam.
- Brutalnie prawdziwe - mówi kobieta z winem.
- Ostentacyjnie szczere - mówi fotograf.
- U, T, S - krzyczy kobieta w basenie z moczem.

Tak ot to dla mnie sztuka... Lubie komedie, czarne rowniez, ale to mnie przeroslo.... :)

Kapitalne. THX

użytkownik usunięty
desire0

Ja nie żartowałem... ;) Gdybyś się zastanawiał czy np smerf centaur naprawdę istnieje... ;) http://magazynszum.pl/do-zobaczenia/8-biennale-sztuki-mlodych-rybie-oko-w-slupsk u

ocenił(a) film na 10

- Brutalnie prawdziwe - mówię ja.

Brawo. Wreszcie doskonała recenzja filmu, dzięki której zaoszczędzę swoje półtorej godziny, kto wie, może do lepszych celów.

użytkownik usunięty

HAHAHAHAHAHAHA

ocenił(a) film na 8

Nom smieszne xd

Super "cytat'' z psem. Skąd brane?

użytkownik usunięty
Mites

z książki. :) Karol Mroziński – Razzmatazz

użytkownik usunięty

Padło pytanie skąd cytat, więc żeby nie było, że nie podaję źródła: książka Karola Mrozińskiego - Razzmatazz. :) Jak ktoś lubi taki humor to polecam. :)

wygrales :D

ocenił(a) film na 10

- Brutalnie prawdziwe - mówię ja.

ocenił(a) film na 2

Kwintesencja tego filmu !!

ocenił(a) film na 2
Gyp

A za tzw. całokształt też?

ocenił(a) film na 7
Gyp

Ale głupi ludzie, bo nie smieszy ich to co mnie :(

ocenił(a) film na 7
Gyp

Zgadzam się,ja to pierdzenie odebrałem jako wolność,że na tej samotnej podróży,bohaterowie mogli wszystko robić,bez żadnych granic.Niby film durny,a zarazem mądry.Jak dla mnie taki pozytywny.Można powiedzieć że jest to taka lekka parodia filmu,Robinson Cruzoe.Polecam wszystkim którzy mają do siebie samego dystans i nie są zbyt obrzydliwi,ponieważ niektóre sceny nie są zbyt apetyczne :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones