PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7196}

Człowiek w żelaznej masce

Le Masque de fer
6,7 448
ocen
6,7 10 1 448
Człowiek w żelaznej masce
powrót do forum filmu Człowiek w żelaznej masce

Zdecydowanie mój ulubiony okres Francuskiego Kina; z tymi filmami "Płaszcza i Szpady" , kryminałami, przygodowymi, doskonałymi komediami z Louisem D. i całą tą awangardą na wysokim poziomie pozbawioną snobizmu. Ciekawi mnie czy za 30 40 lat równie miło będzie się oglądać współczesne filmy.

ocenił(a) film na 7
voitaco

Dobry film 7/10

ocenił(a) film na 8
giovanni50

ano dobry :)

voitaco

Popieram. W tamtych czasach naprawdę piękne filmy powstawały. Dzisiaj to już co innego. Produkują dla kasy, nie mają więc w sobie filmy nic pięknego.

ocenił(a) film na 8
voitaco

Zdecydowanie dzisiaj już nie kręcą takich filmów. A szkoda. Wielka szkoda.

ocenił(a) film na 8
kronikarz56

nikt już nie ma takich funduszy, a i widownia nie jest przygotowana na dobrą grę aktorską, świetne plenery, kostiumy i wnętrza, dziś to się efektami załatwia

voitaco

Zgadzam się z tobą. Niestety to smutna prawda, ale jakże prawdziwa. Efekty specjalne załatwiają dzisiaj wszystko i zastępują genialną grę aktorów. Co jest bardzo przygnębiające.

ocenił(a) film na 8
kronikarz56

liczę, że to się kiedyś przeje

voitaco

Oby się przejadło, przyjacielu. Obyś miał rację. Oby wróciło stare, dobre kino :)

kronikarz56

Popieram! Oby wróciło stare dobre kino! Ja sobie od czasu do czasu oglądam te stare filmy i ... od razu lepiej !!! Pozdrawiam.

IrenaSz

Zdecydowanie tak, nie ma co gadać. Nie ma to jak stare, dobre filmy z poprzedniej epoki. Nie ma piękniejszych filmów. Ja mam tak samo jak i ty. Ja praktycznie ciągle oglądam stare filmy i też się czuję przez to lepiej :) Też pozdrawiam :)

voitaco

I chyba jest to jedyna francuska filmowa ekranizacja Człowieka w Żelaznej Masce. Pozostałe 2 (z Chamberlainem z lat 70 tych i z di Caprio z 1998r) są amerykańskie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones