PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1126}
7,5 29 268
ocen
7,5 10 1 29268
7,1 15
ocen krytyków
Człowiek z żelaza
powrót do forum filmu Człowiek z żelaza

Świetny

ocenił(a) film na 9

Słyszałem wiele głosów że jest znacznie gorszy od "Człowieka z marmuru" jednak okazało sie to nieprawdą. Długi ale dający niesamowite wrażenia czuć w tym filmie po prostu oddech historii a tylko niektórym filmom udaje sie taka sztuka. Na pewno jeden z najlepszych sequeli w historii kina. 9/10.

ocenił(a) film na 8
Kilinski

Mnie bardziej porwał "Człowiek z marmuru":P "Człowiek z żelaza" jest już bardziej manifestem i czymś na wzór kroniki a niżeli filmem fabularnym. Broń boże się tego nie czepiam, ale w moim mniemaniu 8/10. Jeszcze 3 filmy Wajdy mi zostały i będę mógł powiedzieć, że go zaliczyłemXD

ocenił(a) film na 10
Kilinski

Mnie podobał sie nawet bardziej od "Człowieka z marmuru". Ten jego wręcz dokumentalny charakter uważam za wielką zaletę. Prawie czułem, że jestem tam, w Gdańsku, w centrum wydarzeń. I nie powiem, podobało mi się ;-)

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

Dokałdnie, Wajdzie udała sie w tym filmie rzecz niezwykła, zdołał uchwycić niesamowitą atmosferę tamtych wydarzeń.

użytkownik usunięty
Kilinski

Ja też słyszałam, że gorszy, nastawiłam się sceptycznie, a film zrobił na mnie o wiele większe wrażenie niż poprzednik. Właściwie po co te porównania? Oba są po prostu inne, pierwszy jest "ładniejszy" i bardziej uniwersalny, drugi nie tak efektowny, ale dla węższego kręgu przedstawiający poruszającą historię. Sama dałam punkt więcej "Człowiekowi z żelaza", korzystając z tego, że żaden ze mnie krytyk i oceniam sobie subiektywnie, ale już na przykład obcokrajowcowi poleciłabym raczej "Człowieka z marmuru".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones