PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1126}
7,5 29 276
ocen
7,5 10 1 29276
7,1 15
ocen krytyków
Człowiek z żelaza
powrót do forum filmu Człowiek z żelaza

8/10

ocenił(a) film na 7

Zasiadłem w wygodnym fotelu jak co tydzień, czekajac na Skargę, którą mieli puścić w tej uczcie kinomana. Zaczyna się film logiem złotej palny! Co jest.... kolejny napis Andrzej Wajda, Człowiek z żelaza. Podskoczyłem z radości bo nie widzałem jeszcze tego słynnnego filmu.

Filmu, który okazał się jednym z najlepszych polskich jakie miałem okazje obejrzeć. Nie jest jakoś genialnie wykonany ale jego największym atutem jest to o czym opowiada i w jakim okresie został nakręcony. Doskonałe kreacje aktorskie, dobra muzyka, scenariusz i reżysera. Nie jest to pozycja skierowana do masowego odbiorcy. Sposób odwzorowania tamych wydarzeń poraża. Świetny film!

ocenił(a) film na 7
KYRTAPS

Przeglądając do pod działu "oddane głosy" na mojej filmwebowskiej stronce szybko doszedłem do wniosku, że "Człowiek z żelaza" został przeze mnie oceniony na 8, czyli na równi z filmami "Joanna D'Arc", "Symetria" czy "Zakładnik". Postanowiłem zmienić ocenę na 9/10. Czas działa na korzyść tego pięknego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones