PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1126}
7,5 29 240
ocen
7,5 10 1 29240
7,1 15
ocen krytyków
Człowiek z żelaza
powrót do forum filmu Człowiek z żelaza

ARCYDZIEŁO 10/10

ocenił(a) film na 10

I niechodzi tu nawet o to oczym ten film opowiada (podobnie jak "Człowiek z marmuru" jest bardzo realistyczny) ale o sam klimat tego dzieła. Niesamowite ujęcia, ciekawe połączenie fabuły i autentycznych zdjęć z tamtych czasów. Poprostu genialne. A dla kioteras76 mam radę, jest wiele forum o polityce i czasach "jedynie słusznego ustroju" bedziesz mógł tam jak inni idioci wychwalać zbrodnicze systemy i stawiać pomniki zbrodniarzom. Oglądaj dalej kroniki filmowe z tamtych lat o amerykańskiej stonce i wielkiej przyjaźni polsko-radzieckiej. Tu jest forum o filmach więc niezabieraj głosu w kwesti o której nie masz pojęcia.

ocenił(a) film na 8
MIR66

no brawo. moze nie oceniłabym filmu az na 10 ale dosc mam juz samych dyskusji na temat "czasów" i fabuły filmu. dobrze, że ktoś dostrzegł w nim też inne wartości. ocenianie filmu na 1 itd tylko dlatego, że fabuła komuś nie pasuje jest w tym przypadku śmieszne. czasy sa mi obce i nie uwazam ze jestem na tyle upowazniona aby oceniac na ile wajda pokazal prawde a na ile nie, ale czlowiek z zelaza ma wiele mocnych stron. jak chociazby wspomniane powyzej polaczenie fabuly i autentycznych zdjec. o aktorstwie nie wspominajac

ocenił(a) film na 10
braknicku87

Samą wartością w sobie jest, że ten film opowiadał o wydarzeniach które działy się bezpośrednio przed kręceniem filmu, wszystkie późniejsze filmy które patrzyły z perspektywy lat na te wydarzenia nie mają już takiego klimatu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones