PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1126}
7,5 29 273
oceny
7,5 10 1 29273
7,1 15
ocen krytyków
Człowiek z żelaza
powrót do forum filmu Człowiek z żelaza

Analiza plakatu

ocenił(a) film na 8

jak myślicie co mogło oznaczać użycie takiej okładki bo ciężko mi ją samemu zanalizować ? Czy to coś w stylu podkręcania śruby przez rzad klasie robotniczej?

mrowa93

Ojoj, raczej chodzi siłę umysłu (czyli że nikt nas nie zmusi do myślenia w określony sposób) :)

ocenił(a) film na 6
mrowa93

A mi się wydaje, że chodzi o to, że postać z plakatu - taki symboliczny robotnik - ma na oczach już nawet nie opaskę na oczy nakładaną przez "czerwonych" propagandzistów, a wręcz żelazne okowy. Tak, aby pokazać, że nie istnieją nawet najmniejsze szanse na sprzeciw i opór. A jednak okazuje się, że siłą woli i wiary człowiek jest w stanie wyrwać się z każdych okowów, spod każdego reżimu.

Swoją drogą film oglądałem ostatnio na C+Family w wersji odrestaurowanej. Dobre polskie kino, choć "Człowiek z marmuru" podszedł mi bardziej. Tamta historia była jakby bardziej tajemnicza i przez to wciągająca, ale "Człowiek z żelaza" też daje radę. Polecam każdemu.

madarame252

Pierwsze skojarzenie - "Myśl w obcęgach" Mackiewicza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones