PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1126}
7,5 29 273
oceny
7,5 10 1 29273
7,1 15
ocen krytyków
Człowiek z żelaza
powrót do forum filmu Człowiek z żelaza
kondor62

phi:P

kondor62

Dobre:), nie nakręcą, to niesłuszny teraz kierunek:)Kręci się jedynie jak za komuny zle, albo teraz świetnie..nie ma stanów pośrednich, czy innych przekazów:)

kondor62

;p racja!

ocenił(a) film na 6
kondor62

Albo człowiek z betonu, o panu Olkowiczu.

kondor62

hehe:) ja tam Wajde srednio lubie. ale moglby nakrecic cos na czasie :) i bylaby ladna trylogia:) ale cos bez owijania w bawelne. mi sie scena z tym jak zamkneli Linde i Macieja w tym pokoju w psychiatryku - mi sie to skojarzylo z ,,tancem Chochola" z ,,Wesela" chyba wyspianskiego:) - swoja wymowa. Ci w psychiatryku chodzacy ospale, sprzatajacy, siedzacy - narod polski wlasnie w PRL-u, pograzony w marazmie - dyskusja Macieja i Lindy w tej sali - dyskusja jaka sie toczyla w narodzie gdzies ,,obok" czy tez ,,w" spoleczenstwie, miedzy ludzmi chcacymi cos zmienic, ktorzy zyli w tym marazmie dnia codziennego.

krzychu_k2

i jeszcze jedno wazne:) wreszcie puszczono film taki jak ,,czlowiek z zelaza" o sensowniej porze o 20:15. w koncu. a nie w srodku tygodnia o 23:55. i w ten sposob mozna zapoznawac sie z waznymi dzielami polskiej kinematografii i z historia naturalnie:) a w ,,czlowieku z marmuru" bardzo wymowna scena, ukazujaca dzialanie sluzb bezpieczenstw, jak ten witek wchodzi do gabinetu tego urzednika panstwowego a pozniej wchodzi Mateusz Birkut:) za pierwszym razem jak to wdzialem, wrazenie ta scena zrobila:) jedna z lepszych w historii kina polskiego. pozdro

ocenił(a) film na 7
krzychu_k2

polecam nagrywać "nocne" filmy ;)

kondor62

"Człowiek bez pracy" i "Człowiek z betonu": 10/10:))))))

ocenił(a) film na 6
kondor62

Człowiek może i bez pracy ale za to na stanowisku jak nie ministry to poselskim.

kondor62

Też żart jest zaskakująco ujmujący i smutny zarazem.

crazy_race

Lepiej bym tego nie ujął.

ocenił(a) film na 5
kondor62

A gdzie "Człowiek przyspawany do stołka"?

ocenił(a) film na 9
kondor62

A weź się Człowieku za naukę, to nie bedziesz miał kłopotu z szukaniem pracy!

ocenił(a) film na 7
bez_imienny

'Człowiek na zmywaku" może pasuje?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones