PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1126}
7,5 29 273
oceny
7,5 10 1 29273
7,1 15
ocen krytyków
Człowiek z żelaza
powrót do forum filmu Człowiek z żelaza

wolność potrafić wykorzystać, ale to tak na marginesie. Wajdy nie trawię, ale dla takich filmów należy się szacunek bo opowiadają prawdziwą nie kłamana historię a to w dzisiejszych czasach bardzo trudne, realizacja filmu to jedna wielka katastrofa, ale nie to w nim jest przecież najważniejsze. I aż smutno patrzeć jak Ci którzy kiedyś stali po tej samej stronie teraz się żrą. Ten film ma zasłużoną pozycję w polskiej kinematografii, niestety przyszły czasy, w których prawdę przedstawioną w tym filmie próbuje się zakłamać a z bohaterów zrobić zbrodniarzy

ocenił(a) film na 10
Charlie_M_

Katastrofa o stronie realizacyjnej to za mocne słowo uważam. Tego filmu inaczej sie praktycznie nie dało zrobić, wszystko trzeba było na szybko, bo nie wiadomo było, kiedy ta odrobinka większej swobody się skończy. I udało sie ledwie - do Cannes film trzeba było juz przemycić. Taka strona realizacyjna ma swoje zalety, dzięki temu film pachnie dokumentem, podoba mi się to. W ogóle jestem jednym z tych niewielu, którym ten film podoba sie bardziej niż "Człowiek z marmuru" (tez wspaniały). Pzdr.

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

Dobra.

Czy ktos mi po krótce mołgby wytłumaczyć jak powstał ten film? Jak to sie stało ze zaden komuch go nie zakpoal 100 m. pod ziemia? A jak to sie stalo ze do Cannes polecial to juz wogole nie mam pojecia ...

ocenił(a) film na 10
grabsoon

Powstał w tej króciutkiej odwilży pomiędzy podpisaniem Porozumień a początkiem Stanu wojennego. Natomiast do Cannes musiał być juz przemycony... W tym samym czasie powstał też inny wybitny film - "Przesłuchanie" Bugajskiego, niestety skończono go 16 grudnia 1981 i w związku z tym od razu powędrował na półkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones