PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=572027}

Człowiek z Hawru

Le Havre
6,7 4 972
oceny
6,7 10 1 4972
6,8 13
ocen krytyków
Człowiek z Hawru
powrót do forum filmu Człowiek z Hawru

"Człowiek z Hawru", to film pokazujący, że piękno może tkwić w prostocie... Jego główni bohaterowie to prawi ludzie, którzy postępują w zgodzie z własnym sumieniem, tak jak należy... Choć nie mają wiele, to dzielą się tym. Wzbudzają ogólną sympatię. A w tym wszystkim jest jeszcze przecudowny, niezwykle inteligentny pies:-). Film ten daję sporą dawkę pozytywnej energii, przywraca wiarę w bezinteresowną pomoc oraz jest potwierdzeniem tezy, że czynione dobro do nas powraca... Są chwile zadumy, ale także uśmiechu:-). Gorąco polecam na zimowe dni i nie tylko!!!

ocenił(a) film na 4
ainahn

To że film pokazuje pozytywne reakcje człowieka na drugiego, nie znaczy że jest filmem dobrym. Jest filmem o dobru, o dzieleniu, jest historią pozytywną. Nie jest z natury filmem dobrym.

ocenił(a) film na 8
ptosiek

Określiłam ten film, jako "ciepły i bardzo mądry", ze względu na treści w nim zawarte... Podtrzymuję to !!!

ocenił(a) film na 4
ainahn

Sposób w jaki go nakręcono, to sztuczne światło, studyjne wnętrza, surowość w ścianach, sprzętach, groteskowość w grze aktorskiej - całkowity brak ekspresji, kwestie dukane od A do kropki - odrzuciły mnie. Jedyną żywą postacią w nim była Łajka. Reszta to kukiełki. Reżyser się zatrzymał przed laty i tak już mu zostało. Co nie przeszkadza, abyś go lubiła :)

ocenił(a) film na 8
ptosiek

Jak sądzę, każdy ma prawo do własnej oceny i odbioru filmu, nieprawdaż....?

ocenił(a) film na 4
ainahn

Bezapelacyjnie, i dlatego do Ciebie piszę :)

ocenił(a) film na 8
ptosiek

To cudownie, że chociaż w tej kwestii się zgadzamy...

ainahn

pozytywna energia po obejrzeniu filmu, znika - lub zanika, gdy poczyta się np. takiego >ptośka<. gostek nie byłby chyba sobą, gdyby nie doczepił się do "całkowitego braku ekspresji " itd. zupełnie się z Tobą zgadzam, film ciepły i traktujący o czynieni dobra. fajna odskocznia od codziennej zadymy.

ocenił(a) film na 8
rodruk

No coż... Cieszę się, że ktoś myśli podobnie, jak ja :-).

ocenił(a) film na 3
ainahn

wszystko ok, ale mozna było to pokazać w jakiś ciekawszy sposób.

ocenił(a) film na 8
malone_lu

Rzecz gustu... A o nim, jak powszechnie wiadomo nie ma zbyt dużego sensu dyskutować... Każdy ma prawo do własnego zdania...

ainahn

Ze wszystkim sie zgadzam - ale naszla mnie jeszcze jedna refleksja. We Francji nawet pucybutowi starcza na codzienna lampke wina w lokalu, a w Polsce zatrudniony na etacie nigdzie nie wychodzi, bo nie ma za co... :/

ocenił(a) film na 8
CyboRKg

No cóż, polska rzeczywistość...............

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones