PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=572027}

Człowiek z Hawru

Le Havre
6,7 4 978
ocen
6,7 10 1 4978
6,8 13
ocen krytyków
Człowiek z Hawru
powrót do forum filmu Człowiek z Hawru

Film wygląda jakby był robiony w latach 80-tych. To wielka zaleta.
Jednak trochę się wynudziłem na seansie, nieszczególnie też dużo wyniosłem z obejrzenia. Czasem lekko się uśmiechnąłem. Ale to nie jest komedia, o nie.

ocenił(a) film na 6
zombiecamel

Ja nie pamiętam abym na tym filmie się uśmiał -początek trochę mnie wkręcił,później już coraz nudniej.

simon3333

Dobro nie jest tak ciekawe, jak przewrotne zło, przynajmniej w większości kinowych propozycji. Chociaż, mnie się ten film podobał. Szlachetni. bezinteresowni ludzie, gdzie takich szukać? Miło chociaż popatrzeć, zanim znowu wróci się do dżungli, niestety.

ocenił(a) film na 6
duzami

Zgadzam się.bardzo podobała mi się uczciwość i opanowanie starszego pana.

simon3333

Mam takie zdanie, że większość ludzi nie jest dobra. Jednak często, kiedy już się nie wierzy w jakiegokolwiek człowieka, nagle, jak rzadki klejnot trafia taki ktoś, no istny brylant, kto wyciąga rękę.
W tym filmie natomiast nagromadzenie pozytywów było wręcz bajkowo-cudowne. Właściwie całe spoeczeństwo tego miasteczka wydzielało szlachetne fluidy i nikt nie pozostawał obojętny na czyjąś krzywdę. Jedynym wyjątkiem był wredny sąsiad. Na szczęście zaistniał w tak nędznej mniejszości, że nie miał najmniejszych szans.
Oczywiście to tylko wyobrażnia kinowa, ale chciałoby się żyć w takim pozytywnym otoczeniu. :-))
A Ty, dużo znasz takich ludzi? Takich, którzy wspierają, a nie dołują?

ocenił(a) film na 6
duzami

Szczerze to masz bardzo dużo racji.Ostatnio w ogóle ludzie mnie jakoś denerwują,może to przez mój stres. Wzorowym przykładem jeśli chodzi o wspieranie są dla mnie rodzice.Matka NIGDY mnie nie zawiodła :)
Co do pozostałych ludzi to bardzo ciężko znaleźć takich idealnych.Prawie zawsze prędzej czy później wychodzi z nich jakieś zło.
Ostatnio u mnie w pracy zatrudnił się pan pochodzenia gruzińskiego i przyznam szczerze że gość jest po prostu bardzo pozytywny i rozmowa z nim jest naprawdę super.Ogólnie facet jest taki jakiś "ciepły" i dużo pomaga.
Gdzieś słyszałem powiedzenie że aby być dobrym dla innych trzeba najpierw być dobrym dla siebie.
W moim przypadku to trochę trudne...........Chyba za mało Boga u mnie ........Pozdro :)

simon3333

Mam wrażenie, że bardzo dobrze widzisz dobro, które Ciebie otacza. Potrafisz to docenić. Nie jesteś bezrefleksyjny, i z Bogiem też umiałbyś się pogodzić, jeżeli wogóle Ci tego potrzeba.
Życzę samych pozytywnych i wartościowych spotkań z ludźmi, jak również filmów, które zadziałają lepiej niż wizyta u psychoanalityka.:)

ocenił(a) film na 4
zombiecamel

Ten film to emocjonalne zombie - podaje receptę na dobro zawiniętą w papier po śledziach. Zalatuje z daleka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones