PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=572027}

Człowiek z Hawru

Le Havre
6,7 4 978
ocen
6,7 10 1 4978
6,8 13
ocen krytyków
Człowiek z Hawru
powrót do forum filmu Człowiek z Hawru

Wlasnie zaliczylem i musze dac upust
albo to ze mna jest cos nie tak albo z tym filmem albo to i to ;)

Jesli poszukujesz prawie dwugodzinnej przygody i obcowania z historia o dobrym franzuzie ratujacym niewinnego uciekiniera z afryki, w konwencji komiksu osadzonego we francuskiej miejscowosci rodem z okresu nowej fali - to jest to film dla ciebie.

Oczywiscie... ani historia nie chwyta za serce ani sposob jej przedstawienia,
chyle jednak czolo przed rezyserem i operatorem, stworzenie tak sztucznego, komiksowatego klimatu posrod jak to ktos napisal wielkich hd produkcji, to cos trudnego i zaslugujacego na uznanie.


Ja osobiscie, lubiacego takie filmy jak Kingdom of Heaven, Ghost Writer, Brazil czy Lean on me, siedzialem po prostu znudzony, wole po prostu inny styl prowadzenia fabuly, juz nawet Wojownik bez strachu wywolujacy drgawki bylby lepszym lekiem na bezsennosc niz ten film.

Gdybym mial cos na temat tego filmu doradzic, to sugeruje go obejrzec w zaciszu filmowym a nie na duzym ekranie...

ocenił(a) film na 8
exequos

A ja myślę, że piękno filmowego Havru wygląda świetnie na dużym ekranie. Mnie film urzekł, ale zgadzam się, że ten nostalgiczny i absurdalny klimat zdecydowanie nie jest dla każdego. Ten film trzeba "poczuć" bo sam zawarty w nim przekaz jest banalny.

sml

hmm... Le Havre właśnie taki jest, jedyne miasto w Europie z takim klimatem...

sml

Zgadzam się, ten film trzeba poczuć. Dla mnie osobiście w tym filmie wszystko było delikatne i miękkie. Zdaję mi się, że przeceniam trcohę ten film dlatego, że ujął mnie tematem (banalnym, ale najwyraźniej lubię banały) i związkiem głównego bohatera z Arletty. Nie chcę wypisywać przemyśleń na temat tego filmu, bo pewnie każdy ma swoje, a moje są nieco dziwne;d i skażone moją medyczną wiedzą na temat nowotworów płuc, w każdym razie polecam :)

ocenił(a) film na 8
exequos

może exequos nie miałeś dnia na taki film... Kolory były ciekawe i stylizacja i ujmujący banał... Mi dziś film smakował, choć wczoraj pewnie bym wyszedł po kwadransie. Taki dzień... :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones