PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=186827}

Człowiek z Londynu

A Londoni férfi
7,1 988
ocen
7,1 10 1 988
7,4 7
ocen krytyków
Człowiek z Londynu
powrót do forum filmu Człowiek z Londynu

Chłop się rozwija, jego kolejne filmy są coraz bardziej filmowe. Satantango dla przykładu było podzielone na rozdziały, „Man in London” podzielony jest na części, jednak zamiast nazw rozdziałów jest czarny ekran przez dłuższą chwilę, stanowiący swoistą pauzę dzielącą kolejne segmenty filmu. Dalej: tutaj mówią jeszcze mniej niż w poprzednich filmach Beli, pierwszy dialog pojawia się w 25 minucie... no dobra, coś tam powiedzą na statku w openingu, ale tak to kamera jest za daleko, by coś słyszeć. Generalnie, kamera w tym filmie jest bardzo daleko od wszystkiego. Tak jak główny bohater...

Jest tu wszystko, co uwielbiam w filmach Tarra: gra cieniem (taka prosta scena jak Tilda Swinton zamyka okno - mistrz! Albo spojrzenie w dół na człowieka stojącego przy latarni...), swego rodzaju twist (kiedy okazuje się, że jedna scena tak naprawdę jest częścią innej, widzianej kilkanaście minut wcześniej!) oraz niezwykłe sceny (tutaj jest niesamowita scena... morderstwa). Dodatkowo kropla komizmu, dla której cofnąłem film, śmiejąc się przez jakieś 5 minut. Wariat z tego Tarra.:)

Tak w ogóle to lepiej oglądać ten film jak się już takie kino zna. Choćby dla radości zobaczenia znowu tych samych twarzy. Estike dorosła, dobrze wiedzieć.

Na minus... mało muzyki? Oczywiście, nadal dominuje puzon oraz akordeon.


7/10.
Wspomniany komizm: http://www.youtube.com/watch?v=Tx1AUN4p6Ss

_Garret_Reza_

Powiedz mi, skąd masz ten film?

ocenił(a) film na 8
Niepotrzebny

Jest na cho miku.

ocenił(a) film na 7
Niepotrzebny

Na to rrenty.org też. Z napisami.

ocenił(a) film na 7
_Garret_Reza_

Komizm już niedostępny :)

_Garret_Reza_

Tak właśnie poprawiam sobie napisy do tego filmu i łapię się na tym, że im więcej o tym filmie wiem, tym mniej go rozumiem.

Zwłaszcza zachowanie głównego bohatera. Są tu jakieś takie dziury psychologiczne, w które nie wiadomo, co wstawić. Inspektor też dziwny. W ogóle, czego nie tknąć to dziwne...

_Garret_Reza_

Może zdradzisz na czym miał polegać dostrzeżony przez Ciebie komizm, bo dead link...

ocenił(a) film na 7
Mr_mokrego_pampersa

Nie pamiętam.:(((((((((((((((((((((

_Garret_Reza_

No trudno, dzięki :-)

ocenił(a) film na 7
Mr_mokrego_pampersa

Najpewniej chodziło mi o moment wyjścia z baru, gdy kamera się obraca od gości i okazuje się, że tuż za nimi chłop tańczy z kulą bilardową na twarzy, a drugi krzesłem wywija, za nimi kobita na akordeonie gra... Zabawne. I dziwne.

użytkownik usunięty
_Garret_Reza_

Cholera nigdy się już nie dowiemy :/

ocenił(a) film na 7

Powtarzam sobie zaraz, to może to dostrzegę. Czemu ten temat jest na samej górze forum? Zaskoczony jestem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones