PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=755466}
5,9 11 261
ocen
5,9 10 1 11261
5,9 21
ocen krytyków
Człowiek z magicznym pudełkiem
powrót do forum filmu Człowiek z magicznym pudełkiem

Czy mi sie wydaje czy w zawiastunie jest scena nawiązująca ewidentnie do Podziemnego kręgu? ;-)

ocenił(a) film na 7
boromeusz

Nie wydaje Ci sie :)

boromeusz

Też dokładnie o tym samym pomyślałam... :|

boromeusz

Jak dla mnie to straszna kalka, żeby aż tak kopiować jeden do jednego ... :

mipon

też tak uważam - kalka tak kultowej sceny zdecydowanie na minus...

bielskaizabela

Zgadzam się

mipon

Aż nie chce mi się wierzyć, że reżyser nie zdawał sobie sprawy, że to będzie zbyt mocne przegięcie, bo przecież Fight Club to już kultowy film... Może ma w tym jakąś intencję, tylko jaką...?

Hinata_3

Też jak tylko zobaczyłem pierwszy raz to pomyślałem że może coś za tą kopią sceny z Fight Club się kryje ale wątpię ... Jaja będą jak jeszcze odpalą Pixies przy tym ;)

ocenił(a) film na 7
mipon

dokładnie o tym samym pomyślałam widząc dzisiaj zwiastun w kinie :P

Hinata_3

Nie wiem czy szukanie intencji to nie za duża próba usprawiedliwienia poczynań reżysera. Mi ten plagiat tak wszedł w głowę, że aż z ciekawości przyszłam zobaczyć co to za film i czy tylko mnie to tak rozdrażniło. Nie ma co ta scena jest tak kultowa że czepianie się jej to prawie profanacja ;)

ocenił(a) film na 8
mipon

Widzieliście film? Od kiedy cytat, czytelny!, jest profanacją?! Cały Tarantino opiera się na cytatach. Bodo Kox! Koleś nawet swój pseudonim artystyczny ma zapożyczony z popkultury. Facet nurza się w cytatach z lubością, wręcz ostentacyjnie i w dodatku mu to wychodzi. Film polecam jako świeżą i ciekawą propozycję na te smutne jesienne dni. P.S Dużo obiecywałem sobie po Koxie pamiętając świetną "Dziewczynę z szafy" i nie zawiodłem się.

el_loco79

Niestety ale już trailer nie pozostawia złudzeń, że ten film może być po prostu słaby. Nie ratuje nawet Kora, a użyta scena żywcem zerżnięta z "Fight Club" moim zdaniem tylko zniechęca do wybrania się do kina. Bardzo słabo!

boromeusz

Nawiązuje? Toć to zwykły bezczelny plagiat :)

boromeusz

Przed Blade Runnerem całe kino zarechotało na ten widok :-)

Kajak_Szatana

Dokładnie ta sama sytuacja :D

boromeusz

Ta scena nie tyle "nawiązuje", co ją wręcz kopiuje.
Nie wiem czy to dobrze, cze źle, ale myślę, że nie powinni tego umieszczać w trailerze.

tinnunculus

PS. Ciekawe czy też wkleili w tą scenę goły męski członek (penis).

tinnunculus

Ehhh... wątpię :D Ale to byłyby już niezłe jaja

tinnunculus

Członek był niejako w domyśle... w końcu zaraz potem doszło do pierwszego stosunku między bohaterami ;-)

boromeusz

Wydaje Ci się. To scena z filmu "Człowiek z magicznym pudełkiem".

użytkownik usunięty
boromeusz

Proszę zdradźcie jakie widzicie podobieństwo do Fight Club na podstawie tego trailera. Widziałem film 3 lub 4 razy i w ogóle nic mi się nie kojarzy z tym filmem. Nie chcę mi się oglądać całego filmu, by wyłapać to, co tak wielu z Was od razu zauważyło. Które sceny z trailera Czł. z mag. p. są takie same jak w Fight Club ?

nie pisałem o całym filmie tylko o jednej scenie

użytkownik usunięty
boromeusz

No właśnie, o którą dokładnie scenę chodzi ? Bo naprawdę nie pamiętam żadnej podobnej sceny z Fight Club do tych pokazanych w trailerze ?

użytkownik usunięty

Dodam jeszcze, że nie chodzi mi o złośliwość, tylko ciekawość, bo choć widziałem FC parę razy, to nie pamiętam go widocznie tak szczegółowo jak Ty

chodzi o ostatnią scenę w zwiastunie - gdy trzymają sie za ręce a za oknem wieżowiec sie rozpada - taka sama scena jest w fight club na koniec filmu

użytkownik usunięty
boromeusz

Aha, ok, dzięki. No faktycznie. Jakoś po prostu nie zapadła mi w pamięć ta scena z FC. Teraz już rozumiem, skąd te uwagi ludzi, że to plagiat itp. teksty. Chodzi o ten rozpadający się wieżowiec. Trzeba przyznać, że mają ludzie pamięć...

boromeusz

Tak, kopia, nie tylko nawiązanie. Swoją drogą tak sobie pomyślałam, że "Fight Club" był dziwny i dobry (mało powiedziane), a chciało iść jego śladem, ale wyszło tylko dziwnie.

boromeusz

Filmu co prawda nie widziałam, ale oglądałam wywiad z reżyserem, który stwierdził, że celowo tak nakręcił tą scenę z traileru, aby wyglądała jak ta z Fight Clubu.

ocenił(a) film na 9
boromeusz

Jest nawiązanie ewidentnie w tej scenie i nie zgodzę się z przedmówcami, bo jak dla mnie idealnie współgra to z koncepcją całego fillmu

ocenił(a) film na 8
boromeusz

Nie pamiętałam tej sceny z Fight Clubu, ale potem sprawdziłam i faktycznie, a po seansie film Koxa stwierdzam, że tam jest sporo nawiązań do wielu filmów, książek, życia społecznego. Plagiatem to nazywać to duża przesada :)

ocenił(a) film na 6
boromeusz

Mi bardziej ten film przypomina mix filmów 13 piętro i Gatacca.Szok przyszłości

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones