PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=305388}

Człowiek ze stali

Man of Steel
6,4 134 849
ocen
6,4 10 1 134849
5,0 28
ocen krytyków
Człowiek ze stali
powrót do forum filmu Człowiek ze stali

Człowiek bez jaj

ocenił(a) film na 3

Po internecie krążą opinie bardzo złe lub bardzo dobre na temat tego filmu. Jako że z natury jestem ostrożny a po nowej odsłonie Supermana nie spodziewałem się wiele dobrego, byłem sceptyczny wobec projektu odtwarzania na nowo historii "Człowieka ze Stali" z racji faktu iż leprze zazwyczaj jest wrogiem dobrego tymczasem pierwsze dwa Superany oraz Supermen powrót były to filmy rewelacyjne.

Film jednak przekonał mnie do siebie. Znakomity klimat i scenografia kryptonu sprawiły że z miejsca chciałem nowej odsłonie postawić wysoką notę. Niestety tak było do czasu pojawienia się centralnej postaci. Gdy film przyleciał za Supermanem na ziemię wszystko zaczęło brać w łeb. Niestety aktor dobrany do głównej roli rozminął się z powołaniem. Zamiast mocnej postaci w której kotłują się emocje otrzymaliśmy postać absolutnie bez wyrazu. Reżyser robił dosłownie wszystko co w jego mocy by podkreślić istotność supermana dla fabuły ale nie dało się gdyż aktor zawalił rolę śpiewająco. Superman okazał się nieprawdziwy jak fatamorgana i płytki jak dziura w drodze. Postać ta zasłaniała ekran aż całkiem mi obrzydła i miałem dość tego filmu. Clarc dawał się dołować i gnoić dosłownie cały film. Najpierw robili to ziemianie a potem na przemian ziemianie i Zod. Tymczasem Clarc zbierał ciosy nie racząc nic powiedzieć czy zrobić. Ostatecznie został wykorzystany przez ziemian do ratowani ich tyłków gdyż miał tak mało w sobie czegokolwiek że każdy mógł go zmanipulować. Najgorsze okazało się to że Superman okazał się jedyną spapraną postacią. Niezależna Lois i Zdeterminowany Zod jak również heroiczny Jor- El okazali się osobami bardzo ciekawymi i wartymi rozbudowania. Również efekty specjalne nie zawiodły. muzyka nie przeszkadzała i nie porywała więc fil mógł być hitem. Niemniej gdy centralna postać filmu tak chrzani rolę całość okazuje się pusta wydmuszką. Nie pomogło barwienie nacjonalistycznymi US-ańskimi frazesami na koniec. Superman okazał się może ze stali ale eunuchem.

SirDrX

Cześć młodzieży!

Popracuj nad ortografią, wtedy może ktoś to przeczyta ;)

ocenił(a) film na 3
Pallantides

Dziękuję bardzo za komplement. Od razu czuję się młodziej.

Co do ortografii to jestem pisarzem, pisarze kształtują ortografię nie ortografia ich. Czy Mickiewicz martwił się o przecinki ?

SirDrX

Dobrze wiedzieć, prof. nadzw. dr. hab. inz. z tej strony. Dziękuje do widzenia ;) ,,,,,

ocenił(a) film na 6
Pallantides

Co nie zmienia faktu, że ma rację. Jak nie w 100 to w 95%.

Zuku1916

Panie kolego, chyba pan się w głowę uderzył. Tego tylko brakowało żeby tłuki i nieuki tłumaczyły się ze swojego braku edukacji podając się za jakichś tam pisarzy, bądźmy poważni.

ocenił(a) film na 6
Pallantides

"Kolego" jak mamy być poważni to usuń sobie pan tę ocenę 9 sprzed moich oczu bo pęknę ze śmiechu nim skończę to zdanie.

Zuku1916

Co ma teraz MOJA ocena do ortografii? To JA pęknę ze śmiechu. Co to za dywagacje? Krótka piłka, kpisz pan sobie twierdząc że gość ma rację usprawiedliwiając swoją niewiedzę poprzez tekst "jestem pisarzem", bo spadnę z łóżka! A co do oceny, film miał u mnie 7 ale jak zobaczyłem te fale dzieciarni dającą filmowi 1 i 2, bo ma takie logo a nie inne, to postanowiłem że dla równowagi dam 9. FW niestety przez napływ takiej klasy plebsu traci wiarygodność -> IMDB/RT MoS -> +7.3

ocenił(a) film na 6
Pallantides

Cóż za rozpaczliwa próba zaćmienia prawdziwości tekstu przez błędu ortograficzne, które stanowią błąd formalny, a nie materialny wypowiedzi. Ja o ortografii nie wspominam, bo to nie o to chodzi, sam często piszę bez polskich znaków bo to wygodne i ogólnie przyjęte przez internetową etykietę. A chwalenie się czy uważanie za lepszego tylko dlatego, że sprawdza się 10 razy czy dobrze się postawiło przecinek to nie oznaka inteligencji, a raczej psychozy, ale do rzeczy. Sam supermen jest filmem dla plebsu, to jest w lwiej części mordobicie, do kogo ma trafić jak nie do prostego ludu? Założyciel ma rację twierdząc, że film ratuje tylko wstęp na Kryptonie, a po przeniesieniu akcji na ziemię było już tylko gorzej. Główny aktor zasługuje na złotą malinę jak mało kto, grał jakby specjalnie chciał zaszkodzić produkcji. Ale nie będę się rozpisywał bo w większości powtórzyłbym to co zostało już napisane wyżej. A powoływanie się na IMDB zawsze poprawia mi humor. Zupełnie jakby ktoś poważnie sądził, że udzielają się i oceniają tam sami eksperci, a to po prostu większa wersja filmwebu i nic więcej.

Zuku1916

Nie wiem gdzie się edukowałeś ale mnie uczono że jeśli coś chce się komuś przedstawić w formie pisemnej, nie ważne czy na papierze czy elektronicznie, to robi się to ZGODNIE z zasadami ortografii j. polskiego. Nie pisz bzdur o jakiejś etykiecie internetowej bo czegoś takiego NIE MA. Co się za młodu wyniesie, będzie się miało na starość. Są ludzie którzy pisząc posty na stronach, portalach przestrzegają ortografii i są ludzie którym to lata. Młodzież spędza 3/4 swojego czasu w internecie pisząc tak jak autor tematu bez ładu i składu olewając ortografię bo przecież nie ma wymogów by pisać poprawnie a potem podczas jakichś prac pisemnych nie potrafią postawić dobrze choć 1 przecinka. Złe nawyki. Sama recka jak jedna z wielu czepiająca się byle gówna za przeproszeniem. Brakowało tylko tego żeby autor narzekał na siłę wiatru czy wilgotność powietrza.
IMDB czy RT to portale większe i lepsze bo korzystają z niej ludzie wielu narodowości więc i ocena na tym bardziej zyskuje ;)

ocenił(a) film na 6
Pallantides

Haha dobra widze ze rozmawiam z trollem, nie wnosisz absolutnie nic do rozmowy, polecam spacer na swiezym powietrzu bo od wachania wlasnych pierdow straciles kontakt z rzeczywistoscia, elo

Zuku1916

Nie mierz wszystkich swoją miarą bo się zdziwisz ;) Masz problemy z koprofilią? Idź do psychologa póki jeszcze można to leczyć.

Zuku1916

Prawdziwy tekst my ass.

ocenił(a) film na 10
Zuku1916

Po awatarze widać jaki masz poziom elokwencji...

ocenił(a) film na 6
Himiteshu

Po ocenie filmu widać jaki masz gust i pozycję społeczną kmiotku

ocenił(a) film na 10
Zuku1916

przepraszam, panie prezydencie :)

Pallantides

Po dr nie stawiamy kropki. A tytuł fajny, ale w literaturze raczej nie kształci się inżynierów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones