PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=305388}

Człowiek ze stali

Man of Steel
6,4 134 840
ocen
6,4 10 1 134840
5,0 28
ocen krytyków
Człowiek ze stali
powrót do forum filmu Człowiek ze stali

W wywiadzie dla MTV scenarzysta David S. Goyer potwierdził to co było już od dawna wiadome, czyli wprowadzenie nowego Batmana do DC Cinematic Universe i całkowite odcięcie się od serii Nolana. Ci co jeszcze wierzą, że Christian Bale lub Joseph Gordon-Levitt powrócą do roli Batmana, lepiej niech wrócą na ziemię. Aż nie chce się wierzyć, że w ogóle byli tacy co wierzyli w taki obrót sprawy. Szanse, że kiedykolwiek doszłoby do miszmaszu Batmana z trylogii "Mrocznego rycerza" i uniwersum "Człowieka ze stali" były szalenie iluzoryczne. Oczywiście, wszyscy pamiętamy "rewelacje" portalu Latino Review, który podawał o takiej możliwości [ http://www.filmweb.pl/news/Nolan,+Snyder,+Bale+i+Cavill+zak%C5%82adaj%C4%85+%22J ustice+League%22-93659 ]. Ktoś teraz może powiedzieć, że po kiego grzyba kreować nową wizję człowieka-nietoperza jak już jedna istnieje i to taka, która się sprawdziła. Trzeba to powiedzieć jasno i wyraźnie, to dwie absolutnie niemożliwe do pogodzenia wizje, a próba ich połączenia byłyby dosłownie katastrofalna. Gdyby WB pozwoliłoby na coś takiego, to by wskazywało, że w ogóle nie mają pomysłu na wspólną aktorską wersje spotkania obu superbohaterów. Trzeba nowego pomysłu na Batmana. Wspomniane przeze Mnie plotki portalu Latino Review, odnosiły się do jeszcze jednej opcji, o której mówi się coraz częściej, a mianowicie o jednym filmie z Batmanem i Supermanem, czyli swego rodzaju filmowego "World's Finest". Premiera nowego Batmana planowana jest na rok 2015, o ile coś nie pójdzie (a znając WB jest to bardzo możliwe).


---------------------------------------
UWAGA, MOŻLIWY SPOILER
---------------------------------------
Zapytany o inne możliwe easter eggs, scenarzysta zdradził, że pojawi się motyw sieci specjalnych laboratoriów z komiksów DC, czyli S.T.A.R. Labs. Postacią najczęściej kojarzoną z S.T.A.R. Labs. jest Cyborg (Victor Stone). Wielu z Was zapewne kojarzy go z kreskówką "Teen Titans". W 2011 roku DC zrobiło swego rodzaju restart serii i umieściło byłego członka Tytanów w trzonie Justice League, skutkiem czego z początku w odświeżonym uniwersum Martian Manhunter (J'onn J'onzz) został zepchnięty na boczny tor. Obecnie Cyborg zajmuje czołowe miejsce w Justice League, przez co zapewne to właśnie on, a nie Marsjanin pojawił się m.in. w grze "Injustice: Gods Among Us". Jednak mając na uwadze jak WB przez te wszystkie lata zabierało się do ekranizacji "Justice League", to lepiej i tu pozostać sceptyczny i traktować słowa Goyera jako ciekawostkę.
---------------------------------------
UWAGA, MOŻLIWY SPOILER
---------------------------------------

Źródło: [ http://www.comicbookmovie.com/fansites/GraphicCity/news/?a=81380 ].

ash_williams85

To kiepski pomysł bo batman nie jest super herosem jak Super Man który jest super hiroł. Batman to zwyczajny facet przebrany w kostium z różkami choć zamożny i wyszkolony fizycznie i technologicznie. Ja bym raczej połączyła supermana i spawna albo Supermana i Kapitana Planetę. Albo jakieś postacie z komiksu o supermanie które też mają super moce. Batman zginął w 3 części i ten cykl zakończył się definitywnie no chyba że zrobić jakiś odrębny film o super manie i batmanie ale jak mówię batman i super man nie pasują razem a przynajmniej dla mnie.

ocenił(a) film na 8
nudecroft

Jeżeli twierdzisz, że batman zginął w 3 części to jesteś w błędzie.

villa23

Reżyser nie przedstawił jednoznacznego stanowiska co do śmierci Batmana jednak pokierował widzem tak, by ten skłonił się raczej ku temu że Bruce Wayne jednak nie przeżył wybuchu a jednocześnie pozostawił cień wątpliwości, że może jednak Batman żyje! Wszystko po to by zostawić sobie furtkę do zrobienie kolejnej części jeśli zajdzie taka potrzeba. Oto Ci chodziło??

ocenił(a) film na 9
nudecroft

Batman definitywnie przeżył. Obejrzyj jeszcze raz ten fragment [ http://www.youtube.com/watch?v=nvtJ_XC2bz8 ]. Naprawił autopilota i katapultował się przed wybuchem. W filmie Lucius wspominał, ze autopilot w Bacie (pojeździe latającym VTOL Batmana) nie jest sprawny. Pod koniec filmu jeden z mechaników pyta Luciusa, dlaczego mają się zajmować oprogramowaniem stabilizacyjnym w jednym z prototypów Bata, jaki był w dziale nauk stosowanych WE. Lucius pyta ich czy coś trzeba jeszcze naprawić w systemie autopilota (zapewne po "śmierci" Bruce'a gryzło go sumienie), zaś mechanik mu odpowiada, że to nie będzie konieczne, gdyż system już został przez kogoś naprawiony. Oznacza to, że Bruce majstrował przy nim i nauczył się na tym prototypie jak naprawić swój pojazd. Zwróć tez uwagę, że jego adwokat wspomina, że zaginęły perły jego matki (Bruce oddał je później w prezencie Selinie). Alfred nim opuścił Bruce'a żalił się mu, że jego "zabawa w Batmana" w końcu wpędzi go do grobu. Mówił, że jedynym jego marzeniem jest ujrzeć panicza szczęśliwym. Kiedy Bruce wyjechał w świat (wydarzenia z "Batman Poczatek"), Alfred jeździł czasami na wakacje do Florencji, mając nadzieję, że ujrzy tam młodego Wayne'a z żoną i dziećmi. Bruce uszanował to marzenie Alfreda. Kiedy na sam koniec filmu Alfred wyjechał do Florencji, ujrzał w kawiarence Bruce'a z Seliną. Selina nosiła wówczas naszyjnik należący niegdyś matki Bruce'a. Jest to ostateczne potwierdzenie tego, że przeżył eksplozję bomby. Ale także nie oznacza, że Bruce Wayne (Christian Bale), albo Robin John Blake (Joseph Gordon-Levitt) powrócą. Ten rozdział ekranizacji przygód został zamknięty. Potwierdził to Nolan, oraz kilku aktorów (mi.in. Joseph Gordon-Levitt). Warner planuje stworzyć nową (już nie tak realistyczną) serię filmów o Batmanie, która będzie pasować do świata stworzonego przez Zacka Snydera.

ocenił(a) film na 9
nudecroft

Ktoś inny pewne zaraz zaczął wyzywać Cię od trolla, ale ja po prostu uznam, że jesteś osobą nieobeznaną w tego typu sprawach. Zaczynam tak bo na forum "Avengers 2" jest już wojna z tego powodu (przeczytaj sobie ten temat [ http://www.filmweb.pl/film/Avengers+2%2C+The-2015-637247/discussion/wszyscy+nieo beznani+wypierdala%C4%87,2213303 ]). Filmowy team-up Supermana i Spowna nie absolutnie prawa powstać, ponieważ są to postacie należące do dwóch rożnych wydawnictw: Superman do DC Comics (będące w łapskach korporacji mediowej Time Warner), a Spown do Image Comics. Nawet jeśli dochodzi do jakiś crossoverów między-wydawniczych np. "Superman vs. the Amazing Spider-Man" z 1976 (Marvel/DC), bądź "Spawn/Batman" z 1994 roku (Image/DC) to nie oznacza, że na podstawie takiego komiksu może powstać film. Giganty wydawnicze takie jak Marvel i DC nigdy nie pozwolą, aby powstało wspólny film np. z Supermanem i Iron Manem. A Kapitan Planeta? Już nawet nie chce mi się sprawdzać, kto ma do niego prawa.

Widzisz, Batman jest postacią z komiksów DC, dzieli to samo uniwersum co Superman i od lat 40-tych obaj występują w komiksach pt. "World's Finest Comics", a później w "Justice League" i innych. Występów gościnnych we własnych seriach("Action Comics", "Superman", "Detective Comics", "Batman" i inne) wydawniczych nie da się już chyba zliczyć. Brak supermocy u Batmana nie jest tu żadnym wyznacznikiem. Obaj są swego rodzaju "przyjaciółmi", czasem też rywalami (np. w wyjętych z kanonu komskich Franka Millera: "Batman: Powrót Mrocznego Rycerza", "Batman: Mroczny Rycerz Kontratakuje" i "Batman i Robin: Cudowny Chłopiec"). WB ma zamiar stworzyć kinową "Justice League" tak więc Superman, Batman i Wonder Woman będą jak w komiksie jej trzonem. Oprócz nich są jeszcze Green Lantern, Aquaman, Green Arrow, Black Canary i Hawkman.

P.S.tak jak napisał/napisała @villa23 Batman nie zginął w "Mroczny rycerz powstaje". Obejrzyj jeszcze raz końcówkę, a się przekonasz.

ash_williams85

No dobra, dzięki za rzetelne wyjaśnienie, poczytam co mi wkleiłeś.

ocenił(a) film na 8
ash_williams85

Widzę, że jesteś obeznany w temacie, a że padło w tekście "Aquaman" postanowiłem zaspokoić swoją ciekawość - gdzieś w sieci przeczytałem randomowy komentarz jakiegoś gościa który stwierdził coś w stylu "każdy tak go hejtuje, a Aquaman to jedna z najsilniejszych postaci z universum DC. Czy to prawda? Nie jestem fanem komiksów, ale to po prostu siedzi mi w głowie od dawna. Trafiłem na ten wątek z Twojego wpisu dot. Avengers, wiec pomyślałem, że pomożesz boś obcykany w temacie.

ocenił(a) film na 9
segativ

Faktycznie, Aquaman to jedna z najsilniejszych postaci w komiksach DC, jednak nie jest aż tak silny jak Superman i Wonder Woman. Orin nadrabia to mocą m.in. telepatii z fauną morską np. rekiny, wieloryby, olbrzymie ośmiornice. Fajnie to obrazuje załączony obrazek [ http://weknowmemes.com/wp-content/uploads/2012/08/aquaman-is-useless-they-said.j pg ]. Żeby było jasne, Aquaman nie rozmawia z rybkami [ https://i1.wp.com/i46.tinypic.com/2hgeq9x.jpg ] :D.

nudecroft

Nie chcę być niemiły ale takich bredni dawno nie czytałem... równie dobrze mogli by połączyć Supermana z muminkami... . Radziłbym ostrożnie, bo jest tu mnóstwo osób które za takie coś zbeształa by w diabły... .

TheBlur

Co, nie spodobało ci się połączenie Supermana i Kapitana Planety? I co ty masz do muminków ?, połączenie supermana z Muminkami mogłoby być zabawne.

nudecroft

Jestem strasznie zawalony robotą i nie mam czasu zastanawiać się czy to sarkazm czy głupota... ale mam nadzieje, że to pierwsze. Bo jeśli nie to uciekam daaaleko od Ciebie.

TheBlur

Jasne mistrzu, ja w przeciwieństwie do ciebie nie muszę pracować bo jestem rentierem (nie mylić z rencistą), dlatego z nudów wymyślam różne rzeczy ale ty się nie masz co bulwersować bo nie ma czym. Dla pocieszenie powiem ci że superman i muminki nigdy nie powstaną - już możesz odetchnąć z ulgą.

ash_williams85

Nowy Batman to bardzo dobra wiadomość. Wprawdzie nie spodziewałam się go tak szybko, ale nie mam zamiaru narzekać.

Rzeczą której najbardziej nie lubiłam w Nolanowskim Batmanie było totalne zarżnięcie idei Batrodziny. Nie jestem specjalistą jeśli chodzi o komiksy ale poczytywałam kiedyś trochę Nightwinga (który jest w czołówce moich ulubionych postaci z DC) i Red Hooda (wersji po restarcie uniwersum, nawet mam zakupione 2 pierwsze zeszyty) i żałuję że nie wykorzystano ich postaci. Był jedynie John Blake i Levitt zagrał przyzwoicie ale do komiksowego Dicka Graysona mu daleko. Z przyjemnością zobaczyłabym w ekranizacjach także pozostałych Robinów i Barbarę Gordon. Na razie to chyba próżne nadzieje ale dobrze że coś ruszyło w stronę restartu bo wciąż obawiałam się że jednak wrzucą Bale'a do Ligi.

ocenił(a) film na 9
rhea_3

Masz rację. Ja również, mimo że jestem wielkim fanem serii Nolana, mam mu za złe, że nie rozwinął motywu pomocników Batmana. Uważam, że w reboocie powinien pojawić się nastoletni Robin (Dick Grayson), który później stanie się Nightwingiem. Byłby to idealny motyw odróżniający stare filmy Nolana od nowej wizji, stworzonej poniekąd pod potrzeby DC Cinematic Universe. Wielu fanów liczy, że nowy film z Batmanem, planowany na 2015 (o ile coś nie sknocą), będzie przypominał tego z serii gier "Batman: Arkham Asylum", "Batman: Arkham City" i "Batman Arkham Origins". Czy jest to dobry pomysł, ciężko powiedzieć.

ash_williams85

Ja za to bardzo się z tego powodu cieszę. Na cholerę mu ta banda przydupasów? Film przestał by być poważny po za tym jak dla mnie taka postać jak Batman, nie powinna wyręczać się dzieciuchami.

ocenił(a) film na 9
TheBlur

To zależy jak do tego podchodzisz. Nie mogę powiedzieć, ta postać świetnie pasuje do wizji Nolana, jednak to i tak nie było czego się oczekiwałem.To, że się domyślił, że Bruce Wayne=Batman w tak młodym wieku trochę mnie przybiło. Teraz, jak jest szykowany nowy Batman, liczę, że pojawi się prawdziwy Grayson, a nie jego tandetna imitacja jak u Schumachera, bądź tylko zamiennik jak u Nolana.

TheBlur

Wybacz jeśli się mylę, ale mam wrażenie że podchodzisz do tematu bardziej na podstawie filmu Batman & Robin (którego osobiście nie widziałam i raczej nie zobaczę) a nie komiksów ani nawet kreskówek.

Klasyczna wizja Robina może wydawać się nawet bardziej komiczna niż klasyczny Superman. Niemniej jednak Robin wnosi ze sobą dużo do charakterystyki Bruce'a Wayne, w dodatku był pierwszym komiksowym sidekickiem. W odpowiedniej oprawie da się z niego zrobić bardzo dobrą postać. Na film szczególnie nadaje się moim zdaniem drugi Robin, Jason Todd/Red Hood (ze względu na jego późniejsze losy z których po kilku latach można będzie zrobić sequel). Można się z nim zapoznać np. w filmie animowanym Batman: W Cieniu Czerwonego Kaptura który polecam, był bardzo dobry jak na animację.
Niemniej jednak, każdy z Robinów był czymś więcej niż dzieciakiem-przydupasem, każdy ma fanów w fandomie DC i z każdego można zrobić postać nadającą się do ekranizacji.

W gry z Batmanem jeszcze nie miałam przyjemności zagrać, może nadrobię to w ciągu lata.

Widzę że film Schumachera zostawił po sobie dużo nieprzyjemnych wrażeń... tym bardziej mam nadzieję że Batrodzina jednak zostanie wprowadzona i to w taki sposób że przekona do siebie widzów.

ocenił(a) film na 8
rhea_3

Jeżeli Robin to tylko Grayson i to w młodym wieku / 12-13 lat /, ewentualnie Drake ale i tak Dick musi być pierwszym Robinem, Todda jakoś nie chciałbym oglądać na dużym ekranie.

lelen_lis

To prawda, najbezpieczniej jest zacząć od Graysona. Ale sama chętnie zobaczyłabym Todda, właśnie ze względu na to że był najmniej 'idealnym' z Robinów.

ocenił(a) film na 8
rhea_3

Najmniej idealny był chyba synalek Brucea i Talii, Damian?.

lelen_lis

Zależy jak na to spojrzysz. Damian mimo wszystko bardzo przypominał ojca. Przysparzał sporo problemów ale był jednak lepiej wyszkolony, inteligentny i miał dużo większy potencjał niż Todd.
Pod wieloma względami młody Wayne był właśnie najlepszym Robinem, chociaż jest to mocno dyskusyjne i zależy od punktu widzenia oraz cech które są dla ciebie priorytetem.
O to był najlepszym Robinem można się kłócić równie długo jak o fakt kto jest najlepszym superbohaterem.

ocenił(a) film na 8
rhea_3

Nie znam zbyt wiele komiksów z udziałem Damiana ale miałem na myśli jego charakter, gdyż był jednak wychowankiem swojego ... ekhm ... dziadka.

lelen_lis

Tu się zgodzę. Charakter miał paskudny.
Słyszałam że podobno zależy to głównie od tego kto go 'pisał' (bywa lepiej, bywa gorzej), ale również nie znam wystarczającej liczby komiksów z Damianem by wyrobić sobie zdanie na ten temat.

ash_williams85

Te całe easter eggs które niektórych odstraszają mogą byc przecież niemal niezauważalne. Ja czytam od lat komiksy wielkiej dwójki a np EE związany z takim BoosterGoldem był dla mnie nie do wykrycia. Moze cześć widzów skojarzy nawiązanie do GL ale czy będzie to spora widownia skoro GL nie został hitem? Na pewno cieszy fakt ze w końcu nie jest hermetycznie jak w przypadku trylogii Nolana. I mam nadzieje ze te EE nie beda tylko po to by później powiedzieć sorry ale możne kiedyś ale nie teraz. Tak jak to się stało z liga kilka lat temu ,choć tam zwalona wina została na strajk. Skoro juz jest puszczone oko do widza to oby to dobrze wykorzystali . Przede wszystkim dla JL ,która może otworzyć furtkę dla solówek innym herosom. Batek i Superek na pewno powrócą ale DC to nie tylko ci dwaj ;]

ocenił(a) film na 9
hudylobo

Zgodzę się z tobą. Może tak być, że dla zwykłego "zjadacza chleba", takie smaczki będą niezauważalne. Ale to nie tylko to. Nie każdy musi się od razu znać na wszystkich postaciach. Z reguły to ekranizacje najlepiej promują wszelkie rodzaju postacie adaptowane z powieści, komiksów, a nawet czasem gier komputerowych. Znajomy z roboty chwalił mi się ostatnio, że był z synem na "Iron man 3". Mówił, że dla niego film był bomba, zwłaszcza akcja. Kiedy zapytałem go co sądzi o kreacjach gnojów w filmie,odparł, że Guy Pearce fajnie zagrał tego "ziejącego ogniem" :P. Nawet pewnie nie wiedział, że w komiksach bardziej znana jest postać (którą niby grał) Ben Kingsley. założę się, że w ogóle nie przejął się legendarnym już twistem. Ja oczywiście trzymałem buzię na kłódkę i nawet nie próbowałem mu wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi. Cóż, nie mam prawa go winić, że nie wie kto to jest Mandaryn, jakie ma moce i w ogóle. Przypuszczam, że jego syn lepiej się orientował w tym wszystkim. Ważne, że jemu i jego dzieciakowi film się podobał. I może oto w tym chodzi, ważne by się podobało, a reszta jest zbędna :).

ash_williams85

I kolejne plotki hmm przymiarki. Tym razem lub znów dotyczące Wonder Woman i Aquamana. Czy sukces MoS da im zielone swiatło? Jeśli o mnie chodzi to Flash byłby tańszy w realizacji niż Aquaman. Źródło: http://www.batcave.com.pl/2013/06/warner-bros-przymierza-sie-do-oddzielnych-film ow-o-aquamanie-i-wonder-woman/#comments
Ciekawi mnie jakie nowiny WB ogłosi po weekendzie, chyba będą już mogli coś konkretniejszego powiedzieć w sprawie MoS2 i wyczekiwanej JL ;]

ocenił(a) film na 7
hudylobo

W świecie w którym istnieje już Superman ciężko będzie zrobić solowy film o Flashu. Zdecydowanie łatwiej jest od razu umieścić Flasha w filmie o JL. Według mnie lepiej jest zrobić coś o Aquamanie czy WW bo ich historię można oddalić od świata i Ziemi gdzie jest Superman, robiąc to samo co zrobił Marvel z Thorem.

zombie001

Flash jako nieudany eksperyment/wypadek może spokojnie zaistnieć w tym świecie w new 52 też zaczyna się od eSa w dżinach i t-shircie .To samo może sie stać w przypadku Atoma czy Steela czy Hawkmana. Chodzi mi o koszty produkcji bo chciałbym też by ,,rybia twarz,, przypłynął na ekrany ale wolał byb by zadebiutował w JL. Koszt Flasha ile może wynieść?80-100mln $$$???no chyba realny budżet. Aquaman by pokazać swój wodny swiat z pewnością potrzebował by więcej. WW jest hmm no nie wiem ...w new 52 WW i nurek zostali odświeżeni i przedstawieni tak ze to chyba najlepiej odrestaurowane rypcie dc ;] szkoda ze jeszcze Egmont nie zaprezentował nam tych serii.

ocenił(a) film na 7
hudylobo

Flash może istnieć jako superbohater owszem, ale jakiego wroga wcisnąć do filmu, skoro w tym świecie (na Ziemi) jest Superman i spokojnie sam może go załatwić?. Batman to inna sprawa bo on prawdopodobnie nie dostanie rebootu przed JL, a nawet jeśli to jego przeciwnikami mogą być gangsterzy czy też inni w miarę normalni ludzie skrywający się w mroku nocy. Flash natomiast wymagał by jakiegoś nadnaturalnego oponenta, aby w pełni zademonstrować jego umiejętności. Dlatego, też sądzę, że łatwiej go od razu dać do JL. Jeśli MoS zarobi wystarczająco, myślę, że WB będzie chciało zaryzykować i może być skłonne wyłożyć więcej kasy na film o WW czy też Aquamanie.

zombie001

Trzeba pamiętac ze Flash jest szybszy od eSa więc jakiś RewerseFlash mógłby zamieszać. No i Ziemia jest tak dóża je jeden latający gośc nie może się zajmować każdym problemem ;] Oczywiscie ucieszył bym się gdyby ekranizacje WW i Aquamana ruszyły z miejsca. Ale czekam najbardziej na JL i właśnie Flasha ;] liczę też na rehabilitacje szmaragdowego rycerza ;]

ocenił(a) film na 9
hudylobo

Masz absolutna rację. Green Lantern zasługuje na reboot. Byleby to nie miało to oznaczać, że WB planuje zastąpić Hala Jordana Johnem Stewartem. Uważam, że taki ukłon w stronę obrzydliwej poprawności politycznej byłaby totalną głupotą ze strony studia. Jak na razie wolę się powstrzymać z otworzeniem szampana z powodu pojawienia się pogłosek o planowaniu przeniesienia na duży ekran Wonder Woman i Aquamana. Znając słomiany zapał WB oba projekty może szlag trafić i to w momencie, gdy będzie się wydawało, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Póki studio oficjalnie nie ogłosi swoich planów na przyszłość, nie należy popadać w euforię. Aczkolwiek, przynajmniej zawsze miło usłyszeć, że przynajmniej coś tam planują. Poza tym podobnie jak Ty, twierdzę, że Flash byłby lepszym materiałem na na następny etap budowania podwalin pod Justice League.

ocenił(a) film na 9
hudylobo

David S. Goyer o tym jak człowiek ze stali zapoczątkuje "Justice League" [ http://www.bleedingcool.com/2013/06/13/david-goyer-tells-me-how-man-of-steels-st ory-causes-the-justice-league-movie/ ].

ocenił(a) film na 9
hudylobo

Goyer kolejny raz potwierdza wprowadzenie nowego Batmana. Podkreśla też, że jeśli w tym uniwersum jest już Superman i będzie Batman to będą również inni członkowie Ligi jak Wonder Woman i Flash [ http://www.comicbookmovie.com/fansites/JoshWildingNewsAndReviews/news/?a=81564 ].

ash_williams85

Bardzo dobre wiadomości, oby jak najszybciej potwierdzali i brali się do roboty. Tez mam nadzieje ze Hal bedzie nr1 jesli chodzi o latarników. Oby sie nie okazało ze słomiany zapał ciągle jest domeną hien z WB. Najbliższe tygodnie przyniosą odpowiedzi - oby same pozytywne ;)

ocenił(a) film na 9
hudylobo

Tłumaczenie najistotniejszych szczegółów z wywiadu przeprowadzonego przez MTV z Goyerem, na temat jak będzie zakładana Justice League:

" Naszym zamiarem jest by, w przypadku sukcesu, “Man of Steel” był zerowym numerem, od tego momentu możliwe jest rozszerzanie w kolejnych potencjalnych filmach wspólnego uniwersum. W naszym świecie, świecie “Man of Steel”, Zack [Snyder] mówił o tym, że sugerujemy, że w tym świecie istnieją inni superbohaterowie. Ale nie wiem czy już się pokazali. Chodzi o to, że Superman jest pierwszym [superbohaterem]. Mogą być osoby, które pomagają innym, ale nie noszą kostiumów, i wtedy pojawia się Superman, który prezentuje się światu. Swoim ujawnieniem zmienia wszystko."

" Filmy z serii “The Dark Knight” nie należą do tego uniwersum. Zack [Snyder] wypowiadał się o tym publicznie. Faktem jest, że mamy logo Wayne Industries na satelicie, Bruce Wayne istnieje w tym uniwersum. Lex Luthor istnieje w tym uniwersum. Inni metaludzie istnieją w tym uniwersum, więc jest nadzieja. W zależności jak poradzi sobie ["Man of Steel"], to będziemy mogli zrealizować inne projekty."

Zapytany o “Justice League”, Goyer odpowiedział:
" Gdym dostał taką propozycję, nie odmówiłbym. No cóż, co można zrobić po Batmanie i Supermanie? Jak możesz siebie przebić? Nie mogę po czymś takim wrócić do Metamorpho?"

Źródło: [ http://www.batcave.com.pl/2013/06/wiecej-szczegolow-na-temat-justice-league-od-d avida-goyera/#more-7883 ]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Goyer ostatnio dużo mówi na temat Lexa Luthora. Zapowiada się, ze to on będzie głównym złoczyńcą w sequelu:
* [ http://www.comicbookmovie.com/fansites/notyetamovie/news/?a=81612 ]

Wspomina tez o Flashu i adaptacji "Y: Ostatni z mężczyzn"
* [ http://www.comicbookmovie.com/fansites/BatFreak/news/?a=81582 ]

ash_williams85

Jako że scenariusz wydaje się być najsłabszym punktem MoS wolałabym żeby nie angażowano Goyera w kolejne projekty. Szczerze mówiąc nie wiedziałam o nim zbyt wiele, ale widzę że pisał scenariusz do Demonów da Vinci - obejrzałam pierwszy odcinek i byłam przerażona jak można tak skopać niezły pomysł na serial, z bardzo dobrym aktorem w roli głównej tak tragicznymi dialogami. Temu Panu raczej mówię "nie", wątpię żebym zmieniła zdanie po seansie nowego Supermana.

A już na pewno nie chcę żeby brał się za Flasha... Komiksów nie czytałam ale wychowałam się na kreskówce Ligi Sprawiedliwych i Flash (chociaż West, a nie Allen który jest prawdopodobnym Flashem w kinowej LS) był tam jednym z moich ulubieńców. Filmu z nim wyczekuję chyba nawet bardziej niż nowego Batmana, nawet jeśli skupią się na Allenie. Bardzo niepokoją mnie te nowe newsy.

ash_williams85

"Y: Ostatni z mężczyzn" świetna seria ,szkoda ze padło wydawnictwo które u nas zaczeło wydawać ta rewelacyjną serie :/ Mucha mogła by sie tym zając skoro odpuścili marvele. Film z Y tez może sie udać ale z pewnością musi bycz to więcej niż jeden film. No i Flash którego pogrążyła porażka GL, oby napływały do nas tylko pozytywne wiesci. Apetyt rośnie ;D

ocenił(a) film na 7
hudylobo

Czytałem wywiad ze Snyderem, podobno jest sporo easter egg'ów w filmie, ale niezwykle trudno będzie je wyłapać, myślę nawet, że w kinie będzie to nierealne. Do tego Snyder wypowiadał się, że wszystkie easter eggi są jego pomysłem i nawet studio nie ma najmniejszego pojęcia co zostało umieszczone w filmie.

ocenił(a) film na 8
zombie001

www._screenrant._com/man-of-steel-movie-easter-eggs-trivia-co mic-book-references/

polecam wszystkim niecierpliwym. Pod linkiem znajdują się wszystkie znalezione w filmie easter eggs. (usunąć _)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones