PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=305388}

Człowiek ze stali

Man of Steel
6,4 134 894
oceny
6,4 10 1 134894
5,1 29
ocen krytyków
Człowiek ze stali
powrót do forum filmu Człowiek ze stali

Liczyłem na zdecydowanie więcej po tym filmie. Najbardziej niedorzeczna jest jedna z końcowych
scen, kiedy ginie Generał Zod. Uderzany z ogromną siłą w budynki, w środku wybuchów i ognia, a
jednak wychodził z tego bez szwanku. Natomiast wystarczyło mu skręcić kark aby zginął:)

tsw90

Ale co w tym takiego absurdalnego? Widocznie budynki, wybuchy itd. nie były wystarczająco silne by wyrządzić mu krzywdę. Superman natomiast był.

ocenił(a) film na 3
Szejku

Tsw ma rację.W filmie jest wiele absurdów.

Mr_Apokalips

No to wymieniaj.

ocenił(a) film na 3
Szejku

1.Jak to możliwe,że Lois dostając od tego drona na statku na antarktydzie nie została rozerwana na strzępy,a wcześniej ten sam dron tak postrzelił supermana,który ma moce wręcz boskie ,mocno od niego oberwał.
2. Superman miał problemy z utrzymaniem rafinerii co powinno być dla niego łatwe.
3.Zod walczy z Jor-Elem na...pięści mimo niesamowitej technologii i niesamowitej wiedzy w dziedzinie techniki i uzbrojenia.
4.Kryptonianie to skończeni idioci ponieważ wysyłają Zoda i jego towarzyszy do Phantom Zone chociaż wiedzą,że ta strefa rozpadnie się wtedy kiedy zostanie zniszczony Krypton.
5.Jonathan Kent jest totalnym dupkiem.Sam mówi Clarkowi,że powinien on dać zginąć dzieciom tylko po to bo boi się co będzie jak Superman się ujawni.A jak się ujawnia to co się dzieję?NIC.Ludzie reagują na to normalnie,nie ma zamieszek na ulicach itp.
6.Jonathan Kent bez przerwy nawija do Clarka teksty o odpowiedzialności,jaki on jest wyjątkowy itp.Nie ma to jak wywoływać zbyt dużej presji na dziecku.
7.Kamera się bez przerwy trzęsie jakby nie było ich stać na statyw.
8.Nikt nie wierzy w historię Lois(tą na Antarktydzie),,że widziała kosmitę mimo tego,że całe zdarzenie widziała cała ekipa badawcza.
9.Perry White również jest idiotą bo nie chce opublikować dobrze udokumentowanego,sensacyjnego materiału bo ludzie nie są gotowi....
10.Po co oglądaliśmy początkowe pół godziny filmu na Kryptonie?Po to aby potem wszystko to nam streścić....Dlaczego oglądaliśmy przez pół godziny jak Jor-El ucieka sobie na smoko-ważce wątek jak to potem zostało nam wszystko jeszcze raz opowiedziane.
11.Dlaczego w losowym statku,losowo rozsyłanych po całej galaktyce znajduję się akurat kostium rodu El przeznaczony dla Clarka.Jakim cudem 80 tysięcy lat temu ktoś wiedział,że w dalekiej przyszłości ktoś w tej konkretnej kapsule będzie akurat tego stroju potrzebował?Bezsens.
12.Nasz bohater potrzebuje dwóch rzeczy aby demonstrować super moce :
-ziemskiej atmosfery
-Słońca.
Za to niedługo film będzie nam udowadniał,że zmiana atmosfery jest najważniejsza w kontekście tracenia i odzyskiwania mocy natomiast zaraz widzimy jak Superman spokojnie lata sobie w kosmosie nie przejmując się brakiem ziemskiej atmosfery.
13.Gdy nasz bohater dowiedział się,że może dokonać wielkich rzeczy,łącząc w sobie najlepsze cechy ludzi i kryptonian nie robi nic.Jedynie sobie siedzi w domu i nic.
14.Martha Kent widząc po raz pierwszy raz w życiu Lois opowiada jej o Supermanie jakby niby nic.
15.Jak to możliwe,że Clark jadący z rodzicami samochodem na prostej drodze nie zauważyli wielkiego tornada?Plus media na pewno trąbiły o tym kataklizmie wiele dni przed.
16.Jak to zawsze bywa z takimi sytuacjami ktoś tam gdzieś utknął i nie może sobie poradzić itp.Ale na miejscu jest Superman,który pomoże biednym ludziom.Ale to nie Clark tylko...Jonathan Kent.Popełnił on świadome samobójstwo na oczach rodziny a Clark skazał matkę na samotną starość i się po prostu patrzył jak jego ojciec ryzykuje życie aby uratować psa...
17.Trochę dziwne,że Martha Kent jest zdziwiona wizytą dziennikarki,chociaż chwilę wcześniej bez zastanowienia wszystko jej powiedziała.
18.Lois Lane została ujęta przez terrorystów bo ktoś kompletnie bez znaczenia powiedział w telewizji,że zna tożsamość Supermana.
19.Jak to możliwe,że hologram Jor-Ela zmienił na statku atmosferę kryptoniańsksą na ziemską?
20.Dlaczego cała armia kryptonian ma problem z uporaniem się z jedną ziemską kobietą?
21.Jeśli ludzie Zoda mają supermoce w naszej ziemskiej atmosferze to czemu pytali się Marthy Kenth gdzie jest kodeks jak powinni mieć rentgen w oczach tak jak Superman?
22.Czemu młody Clark nie mógł zobaczyć tego co jest w stodole mimo tego,że miał ten rentgen w oczach?
23.Nasz Superman,symbol nadziei razem z Zodem demoluję w Metropolis co się da nie zważając czy ktokolwiek na tym ucierpi.
24.Superman każe się odsunąć Lois przed swoim startem do lotu.Ale jak widzieliśmy w jednej z poprzednich scen Superman odskakuję sobie wręczy przytulony do Lois i nic się nie dzieje...To po co on jej się kazał odsuwać?
25.Wszystko z Ziemi jest wciągane do czarnej dziury,między innymi kryptonianie a Lois spada....
Jeżeli siła przyciągania tej czarnej dziury jest taka wielka,że Superman miał z nią kłopoty to jakim prawem ona nie działa na Lois?
26.Pod koniec filmu Superman i Zod uznali,że w Metropolis zostało coś jeszcze do zniszczenia no to natychmiast zaczynają burzenie Metropolis ciąg dalszy.
27.Supermana nie obchodzi los ludzi ponieważ zamiast przenieść pojedynek z Zodem do miejsca gdzie ludzi nie ma on pojedynkuje się pośrodku ulicy pełnej bezbronnych mieszkańców.
28.Zod widząc swoją porażkę próbuję zabić rodzinę cywili. Ale dlaczego ci ludzie nie uciekali?Przecież tam było tak dużo miejsca,że mogli nawet oni biec obok siebie.Chyba nie mają instynktu samozachowawczego.
29.Jak to możliwe,że tak szybko odbudowali Metropolis?
Pewnie dużo argumentów jeszcze ominąłem ale nie chciałem bardziej myśleć o tym filmie.
Dziękuje,pozdrawiam.

Mr_Apokalips

Sam nie potrafisz ncizego napisać, tylko musisz kopiować? Myśl samodzielnie, będzie ci łatwiej w życiu. Kolejna sprawa, twoje skopiowane zarzuty są głupie i były obalane wielokrotnie, więc słabo.

ocenił(a) film na 3
Szejku

Jak to skopiowane?Chyba bym nie siedział 1,5 godziny siedząc i pisząc to jak mógłbym to skopiować.

Mr_Apokalips

To siedziałeś półtorej godziny o 3 w nocy i pisałeś te bzdety? xD

ocenił(a) film na 3
Szejku

Tak bo napisałeś abym wymienił te absurdy a przeczytałem to w nocy więc zacząłem pisać.

ocenił(a) film na 6
Szejku

Nazwałbym to bzdetami gdyby od początku narracja filmu byłaby lekko z przymróżeniem oka, jak ma to miejsce np. w Spidermanie 2. Tam widać że pomysł na film jest taki że ma być z humorem lekki i przyjemny. Tutaj natomiast humoru nie ma prawie w ogóle, jest poważny klimat, więc takie rzeczy rażą o wiele bardziej. Taki Mroczny Rycerz też ma swoje absurdy, ale film jest zrobiony tak świetnie że prawie nie rzucają się one w oczy. Podsumowując, żałuje że inny reżyser nie zabrał się za ten film bo zmarnowali ogromny potencjał.

tsw90

MOS jest zrobiony tak świetnie, że błędy nie rzucają się w oczy. Podsumowując, wykorzystali ogromny potencjał.

ocenił(a) film na 3
Szejku

Plus zniszczyli i skopali tak ikoniczną ikonę jak Superman.

Mr_Apokalips

Nie zniszczyli, nie skopali, film jest świetny, a fani byli filmem zachwyceni co obrazowały oceny i opinie na portalach zaraz po premierze.

Szejku

Można lubić film, ale nie mów, że jest świetny bo tak.

Batman burtona też ma wiele głupot, ale lubię po prostu ten film, wręcz uwielbiam, ale nie będę płakał, że ktoś powie iż ma wiele głupot bo ma.

A Man of steel ma ich masę, a że film był robiony z bólem dupy, że ma być mrocznie itd. to nie ma się co dziwić, że ludzie go w taki sposób oceniają.

Spidey_

Tysiąckrotnie mówiłem dlaczego film jest świetny, uderzyłeś się w głowę, czy po prostu zapomniałeś wśród tych 10 000 dyskusji jakie prowadzisz w internetach na codzień? :)

Ludzie go oceniają w taki sposób w jaki oceniają - czyli przeciwny do tego w jaki ty go oceniasz. Zerknij na ocenę na IMDB, ma wyższą średnią niż uwielbiane przez ciebie Amazing Spider-Many które oceniłeś na 10/10, czy Thor 1, 2, czy Capitain America, czy Iron Man 3, czy Hulk. Ludzie oceniają ten film jako bardzo dobre kino, więc przestań zaklinać rzeczywistość.

ocenił(a) film na 3
Szejku

http://www.rottentomatoes.com/m/superman_man_of_steel/
http://www.metacritic.com/movie/man-of-steel
Oceny na RT i metaccriticu mówią same za siebie.

Mr_Apokalips

widać że bardzo uczepiłeś się tego filmu drogie dziecko, nie podoba ci się i kur_ewsko dążysz do tego żeby to wszystkim udowodnić i zaczynasz mnie irytować. sprawdź sobie ocenę na IMBd, może ci się pogorszy i jeszcze bardziej się nakręcisz. przecież to absurd, żeby na IMBd średnia tego filmu wynosiła 7,3! jak żyć?! :(

Mr_Apokalips

A co mnie oceny na tych portalach? Liczy się ocena na IMDB, ocena ludzi, a nie krytyków. To jest kino superhero i to ma się podobać publice i fanom, nie krytykom. Film został zresztą uznany najlepszym filmem superhero roku i to jest ważne.

ocenił(a) film na 3
Szejku

ikoniczną postać*

Szejku

szejku musimy się spotkać i wypić coś mocniejszego bo ja czytając niektóre rzeczy tutaj boje się że niedługo będę chodził w kaftanie. [*]

jacob_filmweb

Nie mówię "nie". :D

Szejku

ale to już trzeba będzie wypić solidnie! tak, abyśmy jako ludzie mądrzy w filmach absurdów nie doszukiwali się!

jacob_filmweb

No ba, pół litra na łeb musi być, inaczej nie zdzierży się tego trzęsienia kamery! :D

Szejku

i zniszczonego metropolis, bo przecież mogli przenieść się z walką do lasu.. ;/

jacob_filmweb

I recytować Szekspira. :(

Mr_Apokalips

HAHAHAHAHHAHA, uśmiałem się. "22.Czemu młody Clark nie mógł zobaczyć tego co jest w stodole mimo tego,że miał ten rentgen w oczach?" "29.Jak to możliwe,że tak szybko odbudowali Metropolis?" JA PIE_OLE. GŁUPI JESTEŚ? SERIO?! aż takich rzeczy się doszukałeś?

Przytoczę fragment wypowiedzi jednego z forumowiczów, bo nie umiem tego ująć tak dobrze jak on:

" Doszukując się "absurdów" w takich filmach jak Superman, marnujesz człowieku miejsce w internecie oraz czas ludzi którzy przez przypadek na coś takiego trafiają. Właściwie to osiągnąłeś coś odwrotnego, niż zamierzałeś. Bo ja np. zamiast na filmie, to bardziej śmiałem się przed chwilą, jak opisywałeś absurd zniszczeń czy też "nasz Superman,symbol nadziei razem z Zodem demoluję w Metropolis co się da nie zważając czy ktokolwiek na tym ucierpi" (podczas filmu nawet tego nie zauważyłem, ponieważ takie rzeczy niczego nie zmieniają). Parodia po prostu. Dobrze, że nie podałeś siły wiatru i wilgotności powietrza, bo jeszcze okazało się, że miały wpływ na któryś z absurdów.

Oby twoja spuścizna nie zaczęła kiedyś blogować na temat "Dziś szedłem do pracy, ale na drodze leżał kawałek cegłówki. No absurd!".

Staracie się być tacy do przodu, tacy "lepsiejsi" i "mądrzejsi", a sami przestajecie dostrzegać co tak na prawdę wyprawiacie...

A dlaczego w Avengersach kosmici atakują miasto, a nie wybrali sobie np. Las lub góry skaliste?! NO absurd!

ocenił(a) film na 3
jacob_filmweb

Jak oglądam film to nie daję mu żadnej taryfy ulgowej.Tak doszukuję się nawet najmniejszych absurdów ponieważ wtedy widzę,że pan scenarzysta nieumiejętnie napisał scenariusz albo poszedł na łatwiznę.I nie ma różnicy czy to film o Supermanie czy o kimś innym.To jest po prostu film i powinno się go oceniać i patrzeć tak jak na inne filmy.A jeszcze do Avengersów to oni przynajmniej robili coś aby jak najmniej osób ucierpiało,ludzi przenieśli w inne miejsce i walczyli tam gdzie już ich nie było.

Mr_Apokalips

A nie napiszesz może o absurdach w Avengers? tam też zapewne mnóstwo się ich doszukałeś. Śmiech na sali.

ocenił(a) film na 3
jacob_filmweb

Na tym polega różnica obu filmów.Joss Whedon umie napisać bardzo dobry scenariusz i pokazał to niejednokrotnie.Jeśli był tam jakieś absurdy to tak było ich mało,że nie zważyły na ocenie.

Mr_Apokalips

A nie widziałeś zbroi Iron Mana? We wszystkich filmach wytrzymywała ona niesamowite przeciążenia, ciosy Hulka, młotem Thora, wkęcenie w przeogromny wirnik statku w Avengersach, a w Iron Man 3 rozpadła się na kawałeczki po tym jak Tonego potrącił samochód. To jest dopiero absurd.

ocenił(a) film na 3
Szejku

Prawda to jest też jedna z klisz scenariusza Iron Mana 3.

Szejku

potrącił go samochód i przeżył?! ABSURD.

jacob_filmweb

O widzisz. Ja tu o zbroi, a tu koleś wciąż żyje! Głupi film... a czekaj, czekaj. Nie, to się nie liczy, bo Tony puścił żarcik, a jak są żarciki, to absurdy nie drażnią, to żelazna zasada Marvelowców. :D

Szejku

a już myślałem że doszukałem się absurdu :( tyle przegrać!

Mr_Apokalips

+ większa część wymienionych absurdów w filmie Man Of Steel jest totalnie z dupy i czytając je nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać.

"7.Kamera się bez przerwy trzęsie jakby nie było ich stać na statyw." - nie wiem jak to nawet skomentować, brak słów, wymiękam.

ocenił(a) film na 3
jacob_filmweb

7.W bardzo wielu opiniach jest właśnie do minusów ten powód dołączany.Nie moja wina,że nie uważnie oglądasz film.Ja oglądam uważnie i takich klisz się doszukałem.

jacob_filmweb

Dokładnie, miałem to samo. :D

Superman ma krzywą twarz, czemu se nie naprostował? Ten film jest gupi! :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Slodka_Lolitka13

Jak nauczysz się czytać ze zrozumieniem smarku, to wróć. :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Slodka_Lolitka13

Zaraz znów zablokują ci konto na filmwebie, tak jak poprzednie trollu. :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Slodka_Lolitka13

A nawet jak zablokują, to najwyżej znów założysz nowe, prawda? :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Slodka_Lolitka13

Takimi odzywkami pokazujesz drogie dziecko, że sięgasz dna i stu metrów mułu. Ciężko być tobą, pasowałoby udawać że nie ma się mózgu. A te teksty? Sama wymyślałaś? Słabe jak na taką idiotkę. Wysil się trochę, to byśmy się chociaż pośmiali z twej szerzącej się tępoty. Ale debilizm trzeba leczyć i przebaczać, więc.. przebaczam ci.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Slodka_Lolitka13

Napisz to jeszcze raz proszę, bo nie mogę wyjść z podziwu jaką idiotką jesteś :D

Slodka_Lolitka13

droga zuziu, kolega @jacob_filmweb napisał do ciebie dość ostro, a ty odpłacasz mu się takim słabym tekstem? no sama widzisz, że na nic lepszego cię nie stać. idź do szkoły kochanie, poucz się, poczytaj coś ciekawego, może jeszcze jest dla ciebie ratunek. oczywiście zaraz posądzisz mnie, że to konto szejka, bo no przecież tylko on na ciebie się uwziął! tutaj cię muszę zmartwić. nie tylko on dostrzegł twoją marną osobę tutaj. irytujesz bardzo, aż śmiech ciśnie się na usta, jak widzi się co wypisujesz. biedne, biedne dziecko.

regox

to nic nie da, jest stracona..

jacob_filmweb

w sumie masz racje :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones