PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=305388}

Człowiek ze stali

Man of Steel
6,4 134 789
ocen
6,4 10 1 134789
5,0 28
ocen krytyków
Człowiek ze stali
powrót do forum filmu Człowiek ze stali

Efekty i muzyka wgniatają w fotel. Hans Zimmer przeszedł tu samego siebie i stworzył jedną z najlepszych ścieżek w historii kina. Sceny walki są niesamowite - Snyder powinien kiedyś nakręcić Dragon Balla. Superman w końcu nie jest już kiczowatą postacią z loczkiem na głowie tylko człowiekiem z krwi i kości, który ma dylematy moralne. Rewelacyjna rola Amy Adams jako Lois Lane.

Życzę sobie więcej takiego kina superbohaterskiego - zrobionego na poważnie, bez żenującego humoru i kiczu spotykanego w filmach Marvela.

Witcher

Wreszcie ktoś mądrze gada! Bo komentarze innych typu "film jest zbyt poważny" "nie było żadnych śmiesznych scen, żartów" są takie, że ręce opadają. DC idzie w poważniejszy ton i bardzo dobrze.

ocenił(a) film na 3
Witcher

Ja niestety się nie zgadzam z założycielem tematu. Na świecie są ludzie, którym "Człowiek ze stali" się albo podobał, albo nie i ja się kwalifikuję do tej drugiej grupy. Jak dla mnie film jest słabo zmontowany, scenariusz nie trzyma się kupy (wielka czarna dziura wciąga wszystko co się znajduje, a tylko Lois jakoś spada na spokojnie pionem do ziemi), role kiepsko obsadzone i co najważniejsze: dużo zbędnej, nużącej paplaniny. Tak jak wolę późniejszego poważniejszego Batmana, tak wolę starego weselszego Supermana z niezastąpionym Christopherem Reeve'm.

Jak dla mnie: słabizna.
3/10

ocenił(a) film na 7
Witcher

Co do Amy Adams akurat się nie zgodzę - nie jest to szczyt możliwości tej aktorki. Ale za to Michael Shannon i Antje Traue - dla mnie bomba. Cavill to inna bajka - jako baba nie mogę dodać, że facet najnormalniej w świecie cieszy oko. Muzyka? Mistrzostwo. Naprawdę muzyka jest świetna, kawał dobrej roboty.

Witcher

Najlepszy film o superbohaterze, jaki istnieje, według mnie. Za kazdym razem, gdy go oglądam, dostrzegam coraz wiecej nawiązań do motywu Chrystusa.

ocenił(a) film na 9
Witcher

Podzielam Twoje zdanie. Faktem jest, że film nie jest idealny i wciąż bardziej wole pierwszy film z Christopherem Reeve'm, ale i tak uważam, że jest warty obejrzenia. Teraz czekam na "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości",

Witcher

Jaja sobie robisz ?!

Man of Steel to dziurawa, niekonsekwentna i popełniająca podstawowe błędy chała która (nieudolnie) udaje poważny i mroczny film

Co z tego że filmy Marvela są kiczowate i humorystyczne ? przynajmniej nie traktują widza jak niedorozwiniętego idioty

ocenił(a) film na 8
Witcher

Słusznie prawisz, ale niestety dużo osób ogląda filmy na monitorze i korzysta z głośników "pierdziawek" więc nawet nie wiedzą co to dobra ścieżka dźwiękowa czy efekty audio. Po prostu nie są w stanie tego usłyszeć, a to strata 1/3 filmu , a nieraz nawet więcej.
Po obejrzeniu tego filmu na wysokiej klasy TV w jakości UltraHD z HDR i do tego w akompaniamencie porządnego sprzętu audio spokojnie daję 8/10
TO jest komedia, kryminał czy dramat obyczajowy , to film akcji w którym efekty audio i wideo grają pierwsze skrzypce, a trzeba przyznać, że zrobione są zacnie. Za całokształt 8/10

Witcher

To chyba trylogii Batmana Nolana nie widziałes n a co do muzyki to nawet jej nie zauważyłem. Zimmer ma jeden motyw i zero melodii i instrumentscji. Mi jaki w porównaniu do Kilara czy Barrego.

ocenił(a) film na 1
Witcher

Bierz mniej tych kapsułek po mili ci serwer.Taki gniot nie powinien zostać nagrany.Piszesz ,że sceny walki bomba ale powiedz mi czy bohater powinien niszczyć pół miasta?!Po minę już fakt,że film ma dziurę ozonową w kwestii logiki

ocenił(a) film na 7
Witcher

Brandon Routh ("Superman: powrót") był lepszym Supermanem.
Dlaczego?
Bo, w odróżnieniu od Henry Cavilla, będąc przybyszem z obcej planety pozostaje człowiekiem, nie kosmitą, a przecież jako jedyny tak bezpośrednio koresponduje ze swoim ojcem, Jor-Elem, mówi słowami Marlona Brando: "syn stanie się ojcem, ojciec - synem". Cavill nie ma takiego dziedzictwa do przekazania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones