PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=305388}

Człowiek ze stali

Man of Steel
6,4 134 853
oceny
6,4 10 1 134853
5,0 28
ocen krytyków
Człowiek ze stali
powrót do forum filmu Człowiek ze stali

... a wychowałem się na komiksach w czasach, kiedy wchodziły kreskówki do polskiej telewizji (te z z zachodu i z Japonii). Nie jestem fanem filmów o superbohaterach, choć oba filmy o Batmanie Burtona uważam za absolutną klasykę ( tak, Mrocznego Rycerza i Leadger'owskiego Jokera również). Nie do końca interesuje mnie ta cała potyczka Marvel vs. DC chodź dziś mam na ten temat swoją opinię. Obejrzałem ten film dość późno. Pokochałem go po trzecim razie. Rozumiem tak niskie oceny, wiąże się to z moją hipotezą na temat całej wojny DC vs. Marvel. Ten film, pomimo tego, jaki temat porusza jest bardzo dojrzały, uniwersalny, mądry, świetnie obsadzony, z porządnymi efektami i genialną muzyką Hansa Zimmera. Trzy razy C wznosi ten film na wyżyny (Cavill+Costner+Crowe). Więc o co chodzi z tą moją hipotezą wojny DC vs. Marvel i dla czego ten film ma tak niską ocenę. Otóż to nie jest Marvelowska bajka, efekciarska i przeaktorzona. Ten film jest bardziej dojrzałą baśnią dla myślącego i dojrzałego widza. Dlatego uważam, że DC jest dla dorosłych a Marvel dla dzieci. Bez względu na wiek. A teraz wracam posłuchać Zimmera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones