PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=305388}

Człowiek ze stali

Man of Steel
6,4 134 853
oceny
6,4 10 1 134853
5,0 28
ocen krytyków
Człowiek ze stali
powrót do forum filmu Człowiek ze stali

Na każdy przyczep krytyków, można znaleźć dobry argument.
Przykład:
- Dlaczego Superman pozwolił na wymordowanie tylu ludzi i wielkie zniszczenia?!
- Dopiero uczy się swoich mocy, zresztą co miał powiedzieć Zodowi, który zresztą i tak chciał zniszczyć ludzi - "Hey, Zod, Stary - Chodźmy nakładać się po ryjach w innym miejscu? Potem skoczymy na piwko?"

- Dlaczego w jednej scenie odlatuje na luziku obok Lois, a w innej każe jej się odsunąć?
- W tamtej pierwszej odlatuje powoli, a w drugiej wręcz wybija się w górę.

- Dlaczego zabił Zoda? Stary, dobry Sups - Chris Reeve nigdy by nie zabił!
- W Superman II, Clark łamie mu boleśnie rękę, podczas gdy ten nie ma mocy i robi mu Spartę do przepaści, a potem pozwala swojej dziewczynie zabić. Mógł go odstawić do strefy Widmo lub zwykłej ziemskiej paki. Zresztą później tego żałował. Wtedy coś w nim pękło, przypomniał sobie ilu ludzi zginęło i tylko tak można było powstrzymać go. Clark, który pierwszy raz walczył, nie miał szans w zwykłej walce z Zod'em, kolesiem wychowanym do wojny.

- Ojciec Clarka zalecał mu tchórzostwo i pozwolenie na śmierć niewinnych dzieciaków!
- Powiedział "Nie wiem" bo ludzie nie zawsze wiedzą co powiedzieć.

- Clark nie ma charakteru!
- Gdy był mały, wszyscy go bili i miał problemy, więc był cichy i małomówny. Podczas walki w środku filmu, nie miał czasu na pokazane charakteru. Prawdziwego Clarka dostajemy gdy jest już spokojnie, gdy gada z tym Generałem - ufa ludziom, albo gdy dostaje pracę, zachowuje się jak Clark ze starych filmów.

PS. Jeśli moje argumenty was nie przekonują, to jeszcze dopowiem. Może o to chodziło ze zniszczeniami i zabójstwem, to wstęp do Superman v Batman, gdzie Batek uzna Supermana - kosmitę o niewiarygodnych możliwościach, uważanego za odpowiedzialnego za te wszystkie zniszczenia i zabójcę, za zagrożenie - i dlatego będzie chciał go pobić? Jeszcze co się zgodzę to to iż MHROCZNY ton do filmow o superbohaterach nada się tylko u Batmana. Może w dalszych częściach Zack Snyder pójdzie w ślady Marca Webba - pierwsza część Superpoważna, a druga już w klimatach danej postaci :)

ocenił(a) film na 5
TheGregmanPL_2

Zgadzam się. Ludzie zarzucają Supermanowi to, że zabił Zoda. A jak miał go powstrzymać przed zabiciem kolejnych niewinnych osób? Film mi się bardzo podobał, klimatyczny, mroczny, a nie jak transformery dla dzieciaków.

TheGregmanPL_2

"Superman dopiero uczy się swoich mocy" - to nie żadne usprawiedliwienie, jakoś ta wczesna nauka nie przeszkadza mu przelecieć pół globu, leczyć rany laserem z oczu, takie moce nie wymagają długiego i skomplikowanego treningu

"Zresztą co miał powiedzieć Zodowi, który zresztą i tak chciał zniszczyć ludzi - "Hey, Zod, Stary - Chodźmy nakładać się po ryjach w innym miejscu? Potem skoczymy na piwko?" - Ty tak na serio ? Nikt tu nie wymaga od Clarka gadania z Zodem o piwie albo jakiegoś taktycznego geniuszu. Byle idiota pomyślałby jednak "cholera, niszczymy cale miasto, ludzie giną, lece za miasto na pola" DONE. I już. Ale wiesz, czemu tylko nie zrobił ? Bo w przeciwnym razie nie można by pokazać rozkur*iania wieżowców - a ten film nie jest niczym więcej niz pokazem efektów specjalnych.

"-Powiedział "Nie wiem" bo ludzie nie zawsze wiedzą co powiedzieć." - Kiedy on powiedział nie wiem ? Ojciec tłumaczy dziecku, że lepiej gdyby oglądał jak jego koledzy umierają na jego oczach. NIECH UMIERAJĄ, TY MASZ NIC NIE ROBIĆ. Przecież to nie jest niedydaktyczne, to jest potworne, nieludzkie i nie ma dla tego usprawiedliwienia.

ocenił(a) film na 5
DR16

1) Próbowałeś strzelać laserem z oczu że wiesz ile trwa trening xD? A tak na serio, to masz tu rację.
2) I'm going to make them suffer, Kal. These humans you've adopted, I will take them all from you one by one" - Cytat Zoda. Gdyby Kal odleciał to myślisz że Zod by za nim podążył? Nie. Rozwalałby więcej.
3)
Jonathan: Clark, you have to keep this side of yourself a secret.
Clark: What was I supposed to do? Just let them die?
(Cisza)
Jonathan: Maybe

Właśnie - "niedydaktyczne, to jest potworne, nieludzkie i nie ma dla tego usprawiedliwienia."
Jonathan troszczył sie o syna, a potem uświadomił sobie co powiedział - dlatego powiedział - Może.
Taka jest moja interpretacja przynajmniej :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones