PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120986}

Czarna Wdowa

Black Widow
6,3 55 872
oceny
6,3 10 1 55872
5,8 37
ocen krytyków
Czarna Wdowa
powrót do forum filmu Czarna Wdowa

Moja Ukochana

ocenił(a) film na 10

Dzień dobry, witam wszystkich czytających. Na początku chciałbym zaznaczyć iż ta recenzja będzie się różnić od tej, którą jakiś czas temu napisałem pod filmem Ant-Man. W tej recenzji poza opisem tego co mi się w filmie spodobało, skupię się na mojej ulubionej postaci - Nataszy Romanoff. Zacznijmy więc po kolei, opisując jej występy we wszystkich filmowych dziełach Marvela które obejrzałem.

Iron Man 2
Od tego filmu wszystko się zaczęło, to w tym filmie Natasza pojawiła się poraz pierwszy. Między innymi dlatego jest to moja ulubiona część filmu o Tonym Starku. Poznajemy ją jednak nie jako Nataszę tylko jako Natalie Rushman. Jest to przykrywka, której Natasza używa ponieważ jak się później okazuję, została ona wysłana przez T.A.R.C.Z.Ę aby szpiegować Tony'ego Stark'a ponieważ były podejrzenia, że Stark umiera. Później Natasza w najlepszej w tym filmie scenie akcji, pokazuje dlaczego jest ABSOLUTNIE NAJLEPSZA. Dzięki niej Stark'owi udaję się pokonać głównego antagonistę tej zacnej produkcji.

Avengers (2012)
W tym filmie Natasza pokazuje dlaczego jest NAJLEPSZĄ i NAJWAŻNIEJSZĄ członkinią Avengers'ów. Po jakże epickiej i godnej każdego pixela który jest wyświetlany na urządzeniu z którego korzystamy podczas oglądania tego arcydzieła, w której Natasza absolutnie złomuję losowych sowietów, dowiaduję się ona o tym że Clint Barton jest pod wpływem Loki'ego - antagonisty w tej produkji. Natasza aby odzyskać swojego przyjaciela zrobi wszystko. Rekrutuje ona Bruce'a Banner'a czyli Hulka i udaje się z nim na latający lotniskowiec (niesamowita rzecz). Lotniskowiec zostaje zaatakowany między innymi przez Clinta, którego Natasza obezwładnia. Clint dochodzi do siebie i dwójka przyjaciół znów jest po jednej stronie. Warto też wspomnieć o tym, że gdyby nie Natasza to portal, który otworzył Loki nad Nowym Jorkiem, nigdy nie zostałby zamknięty. Więc i w tej produkcji Natasza pokazuje że jest NAJLEPSZA.

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz
Tutaj Natasza osiąga absolutny szczyt jeśli chodzi o urodę . Od pierwszej sceny w której się pojawia aż do samego końca, skupia ona na sobie całą uwagę widza (poza momentami w których występuje sigma zimowy żolnierz) Natasza i w tym filmie wykazuję się samymi najlepszymi cechami. Między innymi: Sprytem i inteligencją - użycie nagrania aby zmylić zimowego żołnierza. Odwagą - podczas każdej walki, Oraz poświęceniem zarówno dla T.A.R.C.Z.Y jak i Avengers.

Avengers: Czas Ultrona
Poraz kolejny Natasza udowadnia że jest NAJLEPSZA. Na samym początku opatruje ona swojego przyjaciela Clinta Bartona, pokazując przy tym kolejny raz, że dba ona o swoich przyjaciół i zrobi dla nich wszystko. Następnie uspokaja ona Hulka bo tylko ona jest w stanie to zrobić czym udowadnia że jest NIE DO ZASTĄPIENIA. Przez cały film Natasza wykazuję się odwagą i swoimi umiejętnościami i pomimo, iż nie jest na papierze tak potężna jak inni członkowie Avengers, to nie boi się ona podejmować trudnych zadań które dla zwykłej osoby skończyły by się tragicznie.

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
W tym trudnym dla ekipy Avengers okresie (kiedyś napiszę recenzję na temat tego filmu, tutaj nie będę się nad tym rozwodził), Natasza jest zmuszona walczyć przeciwko swoim przyjaciołom. Możemy wyraźnie zauważyć że jest to dla niej ciężkie. Nie chce ona ich krzywdzić. Natasza wie że Kapitanowi Ameryce zależy na jego przyjacielu, więc w ostatniej chwili zmienia strony konfliktu i daje im odlecieć w kierunku ich celu. Niestety pod koniec tego filmu dowiadujemy się że Natasza oraz wszyscy którzy pomogli Kapitanowi, są poszukiwani. Natasza jest zmuszona do odejścia w cień.

Avengers: Wojna bez granic (o filmie Czarna Wdowa na koniec)
W tym filmie niestety Natasza nie pojawia się tak często jak w innych, lecz wciąż jako członkini Avengers jest ona bardzo ważną postacią. Walczy dzielnie podczas bitwy w Wakandzie (cały czas teoretycznie bedąc ściganą za przewinienia z poprzednich filmów - pokazując tym że nie przejmuje się takimi rzeczami, przejmuję się ona natomiast swoimi przyjaciółmi oraz rodziną - Ekipą Avengers). Natasza przeżywa pstryknięcie Thanosa, lecz nie wszyscy z jej przyjaciół mieli tyle szczęścia...

Avengers: Koniec gry
Natasza nie radzi sobie dobrze. 50% procent wszelkiego istnienia znikneło, w tym rodzina Clinta Bartona. Natasza cierpi patrząc na to jak cała sytuacja wpłynęła na jej przyjaciela. Lecz pojawia się nadzieja w postaci podróży w czasie. Natasza odrazu odnajduje Bartona i pomimo iż wie że zrobił on w ostatnim czasie wiele złego, to mówi mu że nie ocenia ludzi po ich najgorszych czynach (sama mając trudną przeszłość, wie że Barton jest dobrym człowiekiem, nawet jeśli wyrządził sporo krzywd). Informuje go ona o tym iż jest nadzieja, że jest możliwość to wszystko odkręcić. Avengersi poraz kolejny ruszają do akcji. Natasza i Clint udają się na planetę Vormir, nie wiedząc iż są to ich ostatnie chwile razem. Czerwona Czaszka - strażnik jednego z kamieni nieskończoności oznajmia iż aby go zdobyć, ktoś będzie musiał się poświęcić i skoczyć w przepaść. Jest to zdecydowanie najsmutniejszy moment w jakimkolwiek filmie Marvela. Dwójka najlepszych przyjaciół, jedna osoba musi zginąć. Clint ani myślał aby to Natasza miała umierać, i oznajmia jej że to on zginie. Natasza jednak obezwładnia go i zaczyna biec w kierunku przepaści. Clint powstrzymuję ją przy pomocy wybuchowej strzały i rzuca się w przepaść. Natasza rzuca się za nim i przy pomocy metalowej linki którą przyczepiła do Bartona, udaje się jej go uratować przed śmiercią. Barton trzyma Nataszę i ze łzami w oczach błaga ją aby tego nie robiła. Natasza spokojnym głosem oznajmia że tak trzeba po czym wyrywa się Bartonowi i tym samym oddaje życie za przyszłość swoich przyjacioł, za Avengers - jej prawdziwą rodzinę. (Za każdym razem kiedy przypominam sobie że Natasza nie żyje, to jest mi bardzo smutno. Podczas pierwszego seansu popłakałem się. Szkoda że twórcy tak postanowili napisać tę opowieść. Szkoda że Nataszy nie da się przywrócić do żywych. Do końca mojego życia będzie mi z tego powodu przykro.)

Czarna Wdowa
A teraz przejdźmy już do samego filmu Czarna Wdowa. Na pewno na plus jest fakt iż poraz kolejny mogłem zobaczyć moją ukochaną postać na ekranie. Cała opowieść w filmie również nie jest zła i trzyma poziom. Poza Nataszą pojawia się jej przyszywana rodzinka z której napewno warto wymienić Alexeia Shostakova który był Radzieckim odpowiednikiem Kapitana Ameryki - Czerwonym strażnikiem. Pojawia się również przyszywana siostra Nataszy - Yelena, która pojawia się później w serialu Hawkeye.

Gdybym był Mickiewiczem, to zamiast o Litwie pisałbym o Nataszy. Naprawdę wspaniała postać. Piękna, odważna a przede wszystkim po prostu dobra. Natasza dla osób na których jej zależało potrafiła zrobić wszystko. Wielokrotnie broniła ludzi przed wszelakimi zagrożeniami. Wykonywała misje od których wiele zależało i dla lepszego jutra, oddała swoje życie.

Spoczywaj w pokoju ukochana Nataszo, dla mnie już zawsze będziesz najlepsza.

Ambroży Dziwago
Niezależny i niepoważny recenzent wszelkich ekranizacji
Oraz ten który się zna
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones