PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120986}

Czarna Wdowa

Black Widow
6,3 55 792
oceny
6,3 10 1 55792
5,8 36
ocen krytyków
Czarna Wdowa
powrót do forum filmu Czarna Wdowa

Z sekcji ciekawostek:
"Neil Marshall wyraził chęć wyreżyserowania filmu, jednak kierownictwo Marvel Studios odrzuciło jego ofertę, ponieważ chciano zatrudnić na to stanowisko kobietę."
No jeśli to nie jest dyskryminacja płciowa, to ja już nie wiem czym ona jest. Jedyną wadą Marshalla było to, że miał pecha urodzić się mężczyzną. Żałosne jest to holiłud, żałosny jest Marvel.

MusztardaSaperska

Gdzie jest źródło do przytoczonej przez Ciebie informacji? Gdzie jest informacja jaka osoba to wypowiada czy to jest po prostu wypowiedź twojego kolegi? Neil Marshall rzeczywiście chciał reżyserować ten film. Nigdzie nie ma oficjalnego stanowiska studia dlaczego jego kandydatura została odrzucona. Jest to po prostu jakiś domysł nie mający poparcia w faktach

sofiia

Źródło to sekcja ciekawostek o tym filmie na Filmwebie. Czy jest to prawdziwa informacja, nie wiem, ale jeśli nie to pretensje proszę rościć do moderacji Filmwebu, że publikują oni niepotwierdzone informacje, a nie do mnie.

MusztardaSaperska

spoko nie mam do Ciebie pretensji ;) sprawdziłam zagraniczną prasę i nie znalazłam takiej informacji poza tym, że wspominany reżyser chciał wyreżyserować ten film a jego kandydatura została odrzucona nie ma podanej przyczyny. To co jest w "ciekawostkach filmwebu" wydaje mi się tym bardziej mało prawdopodobne, że w Stanach ze względu na prawo, które tam obowiązuje, jeśli doszło rzeczywiście do dyskryminacji ze względu na płeć reżyser mógłby wywalczyć gigantyczne odszkodowanie od studia a takiego pozwu nie wytoczył. Więc to info IMO zawiera ziarno prawdy ale stanowi nadinterpretację

ocenił(a) film na 5
MusztardaSaperska

Dyskryminacja płciowa jest wtedy, kiedy zatrudniają faceta w miejsce kobiety. W drugą stronę to jest równouprawnienie.

szaleniec16

Przepraszam, że się tak wtrącam.
Nie czytałem tych waszych wypowiedzi w całości ale widzę jakiś ukryty spór miedzy niektórymi urzytkownikami, więc może pomogę.
Przyszło komuś do głowy, że to jest film o kobiecie?
Owszem jest super-bohaterką, avengersem i walczy ze wszystkim nadprzyrodzonym ale przede wszystkim jest kobietą.
Więc wydaje się fair, że studio chciało zatrudnić na to miejsce kobietę.
Rozumiem, że kobiety się do każdej pracy nie nadają chociażby ze względu na uwarunkowania fizyczne, ale myśleć raczej potrafią.
I żeby nie było pisze to facet

MusztardaSaperska

Owszem, ciekawe czy jak kobieta jest w ten sposób dyskryminowana to otwierasz paszczę. Pewnie siedzisz cicho, bo wstyd przed kolegami samcami alfa. Natomiast faktycznie jeśli tak było to ja bym nie przyjęła takiej pracy z litości, tylko dlatego, że jestem kobieta, bo to poniżające.

Asia101993

Oczywiście, że otworzyłbym paszczę, ale do tej pory jak na razie nie znalazłem na Filmwebie pod żadnym z ostatnich filmów adnotacji, że nie wybrano jakiejś kobiety na reżysera, dlatego że jest kobietą. Jak podasz mi linka do filmu, gdzie jest taka informacja, to założę tam podobny post.

MusztardaSaperska

Chodzi o ogół takich sytuacji.

MusztardaSaperska

Podwójne standardy to norma w fabryce znów. Co nie zmienia faktu że jest to zwykle kurestvvo

MusztardaSaperska

a co ma do tego marvel jak jest pod butem disneja

ocenił(a) film na 6
MusztardaSaperska

ciekawe ile razy jako reżysera odrzucano kobietę, tylko dlatego, że była kobietą. ale to już ciebie nie obchodzi, nie? bo przecież to mężczyźni tacy są biedni, dyskryminowani XD

użytkownik usunięty
DimaDeBe

No właśnie, ciekawe. Z tych wszystkich razy, kiedy tak zrobiono, jesteś w stanie podać jeden konkretny przykład?

użytkownik usunięty
DimaDeBe

Szczerze to się trochę zawiodłem. To ani część universum dla nastolatków bo kto by z nich chciał oglądać "starą" Johanson a z drugiej strony dla dojrzałej publiczności to bajka dla dzieci. Mam to już za sobą. Obejrzałem cały film i mam mieszane uczucia. Chyba nawet gorsze od "Czarnej pantery".

ocenił(a) film na 8

ojoj, facecik się zapocił, bo Johanson ma 36 lat, a nie 16 jak wy to lubicie. Popłacz się, a następnie jak najszybciej zgłoś to do prokuratury.
A film jak najbardziej dla nastolatków, zapominasz chyba, że w słowie nastolatkowie, nie chodzi tylko o incelków, ale też o młode dziewczyny.

ocenił(a) film na 3
MusztardaSaperska

Oczywiście że to dyskryminacja mężczyzn a kto tego nie rozumie to jest ewidentnym szowinistą\stką. Maja co chcieli kobieta nakręciła i wyszedł badziew! Zresztą jak wszystkie jej filmy.

MusztardaSaperska

kiedy większość filmów w historii kina wyreżyserowali mężczyźni aktywnie odsuwając kobiety od tej pracy, więc wytwórnie zaczynają dawać szanse kobietom i już jakiś janusz na filmwebie krzyczy o dyskryminacji menszczyzn xd

ocenił(a) film na 5
MusztardaSaperska

Zasadniczo chodziło o pewien pomysł, hipotezę, żeby film o kobiecie zrobiła kobieta. Taki mamy ostatnio trend, aby filmy o niewidomych robiły osoby niewidome, lub aby przynajmniej w rolach ważnych konsultantów te osoby niewidome tam były. Trend jest taki, aby skończyć z robieniem filmów o kobietach, niewidomych, Aborygenach przez osoby, którym się wydaje, że są znawcami w tym temacie.
Mamy przecież filmy o zwierzętach, chorych, o wyścigach, na projekcji których znawcy tematu łapią się za głowy, bo powielane są tam stereotypy.
Chodzi o to, aby z tym skończyć.
Swoją drogą, jawne poszukiwanie kobiety jest szczytem seksizmu, z którym polityczna poprawność walczy. Dlaczego więc razi was, że Marvel Studio jest seksistowskie i ma w poważaniu tzw. polityczną poprawność? ;)

użytkownik usunięty
MusztardaSaperska

Po prostu chciał aby film o kobietach wyreżyserowała kobieta. Kobiety inaczej myślą więc podejmują inne decyzje, są stworzone do innych rzeczy niż mężczyźni. Przypuszczalnie gdyby mężczyzna miał się zająć sferą zachowań kobiet, to wyszłyby z tego babo-chłopy i mało naturalne. Nie widzę w tym dyskryminacji a logiczne podejście do delikatnego tematu, uzasadnione i słuszne.

użytkownik usunięty
MusztardaSaperska

Dla mnie bez znaczenia kto to kręcił i jaka jest do tego dopisana ideologia, grunt ze nakręcili beznadziejny nudny film.

użytkownik usunięty

Zgoda w 100%
Pytanie, czy byłby on tak mdły i nudny gdyby nakręcili go np. bracia Russo?
Z drugiej strony, to Scarlett Johanson sama wybrała i przekonała Cate Shortland do wzięcia tej roboty, a z tego co wiem a szukali jej ponad 10 lat do tego filmu :)

użytkownik usunięty

Nie wiem, ja sie spodziewałem czegoś bardziej spójnego z serią którą bardzo lubie, a tu taki filmik klasy b zabili go i uciekł. No i jeszcze (spoilery) ze będzie teraz mścić swoją siostrę :) no weź :)

MusztardaSaperska

Ojejku! Biedactwo ;/ Kobiet mierzą się z seksizmem na codzień i jakoś sie nie mazgajom. Oczywiście zakładając, że ten Pan reżyser był lepszy od Pani.

MusztardaSaperska

Trzeba to nagłośnić zanim będą najbardziej kasowym filmem roku

MusztardaSaperska

Pamiętaj również że mogła to być chamska plotka, taka sama jak występ Starka w tym filmie

MusztardaSaperska

Dyskryminacją była oczywiście sama tożsamość taskmastera, jawnym pluciem czy nawet gwałtem na komiksowy o oryginał. Nie wiem ile jeszcze razy mcu będzie odpi3rdalał takie numery, najpierw Mandaryn(ka) w IM3 teraz Taskmaster(ka). Wolność interpretacji ma w końcu granice, ale ilość siana disneja raczej nie więc, takie gwałty mogą niestety się powtarzać coraz częściej, chyba że cierpliwość większości widzów się skończy

ocenił(a) film na 8
MusztardaSaperska

https://www.youtube.com/watch?v=X4RDB-mMDJg

MusztardaSaperska

Czy chęć zatrudnienia kobiety do reklamowania damskiej bielizny to też według ciebie dyskryminacja płciowa? https://www.reddit.com/r/menwritingwomen/

ocenił(a) film na 7
MusztardaSaperska

Musztardo Sarepska,

Nie byłoby,, obrzydliwych dyskryminacji" gdyby ludzie obrzydliwie nie dyskryminowali się zawczasu. Wystarczyło nie traktować kobiet jak elementów inwentarza lub niewolić ludzi a dzisiaj nie byłoby żadnych przepisów dot. dyskryminacji.

Uważaj by ci łyżka nie stanęła w poprzek gardła . . .

Yo_

Aha, czyli można kogoś dyskryminować dlatego, że wcześniej ktoś inny był dyskryminowany? Dyskryminacja za dyskryminację? Super logika.
Saperska, nie Sarepska, taki mam nick.

użytkownik usunięty
MusztardaSaperska

W sumie ogólnie jestem przeciwko zatrudnianiu osób na podstawie ich rasy/płci /wyznania i sztucznie narzucone procenty jednostek do zatrudnienia poza aspektem kwalifikacji i dopsowania osoby do stanowiska.
Ale też jak kobiety nie zagra mężczyzna (i na odwrót) bo w wizji artysty tak jest, to jeżeli pracodawca przez wzgląd wizji artystycznej tak, a nie inaczej chce na jakieś stanowisko kogoś spełniającego pewne warunki, to jest to zrozumiałe. Showbiz i sztuka mają troszkę inne prawa niż inne prace. Tutaj przeważa wizja. Jeżeli xxx filmów Marcela było wyreżyserowane przez mężczyzn, a ten skupia się na żeńskiej bohaterce, to dlaczego nie można dać kobiecie poprowadzić filmu (zwłaszcza, że większość załogi "twórców" i tak jest mężczyznami) . Nie jestem jednak pewna czy dobrą Panią do tego wybrano.
Film wypadł poprawnie, ale inaczej sobie go wyobrażałam. Myślałam, że będzie to bardziej Black Widow: Origins (może zrobią trylogię? ). Jednak wybrano uzupełnienie luki przed Avangersami End Game.

Wiele scen było niepotrzebnych (słabych, nic nie wnoszących do fabuły), a tylko wydłużających film. Muzyka mogłaby bardziej dopracowana, oj pasowałoby trochę że stylu z Xmenow najnowszych (ciężkie brzmienia Magneto). W sumie więcej niż reżyserkę, edycję i montaż obwiniam.

MusztardaSaperska

Kobiety,do garów marsz ! :D

JasonX68

"David Hayter napisał pierwotny scenariusz do filmu w 2004 roku i miał także objąć stanowisko reżysera, ale gdy wytwórnia Lions Gate straciła prawa do postaci Black Widow, koncepcja całkowicie się zmieniła."
"Neil Marshall wyraził chęć wyreżyserowania filmu, jednak kierownictwo Marvel Studios odrzuciło jego ofertę, ponieważ chciano zatrudnić na to stanowisko kobietę."

Czyli to jak dla mnie - scenariusz napisał facet, który chciał być i reżyserem - to go wyciupciali, następnego nie wzięli i zatrudnili "profesjonalną babkę" - która zrobiła film na maks 6,5 gwiazdki. Nie wiem czy śmiać się czy płakać.

JasonX68 - Baby do czołgów! Kurcze, że też konstruktorzy czołgów nie biorą pod uwagę szpilek... niewygodnie się siedzi przecież. To dyskryminacja!

ocenił(a) film na 7
MusztardaSaperska

Na dodatek w komiksach Taskmasterem jest mężczyzna, a tu kobieta. To już jest całkiem posrane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones