PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807561}
6,9 51 510
ocen
6,9 10 1 51510
6,9 45
ocen krytyków
Czarne bractwo. BlacKkKlansman
powrót do forum filmu Czarne bractwo. BlacKkKlansman

propagandowe wideo, które wzburzało, jednak sam film gra na emocjach starając się takim byc, kropką nad i stało się polityczne zagranie, które już tak mocno nie było jednostronne. Film przez to traci, bo budowanie z jednych 100% męczenników, gdy obok robić z drugich agresorów, przypomina mi to co robi Rosja ze swoim wkładem w II wojnie światowej. Dla mnie te same zachowanie. Film ma ciekawe zdjęcia, plus rola Adama Drivera. W jego postać uwierzyłem, nie była taka fałszywa.

ocenił(a) film na 7
vasil_zajcev

Glowny bohater byl dosyc krytyczny wobec idei ruchu wyzwoleniowego. Jego dziewczyna do samego konca przedstawiona jako osoba patrzaca na rzeczywistosc przez pryzmat ideologii. AZ tak jednostronnie nie bylo.

kosobi

myslę, że te dwie rozmowy, w których najpierw on bagatelizuje zagrożenie, a potem sam w sprawie KKK emocjonalnie podchodzi, używając fraz, które tylko mając przekonać innych do jego wizji i 'przekonań'. Brak profesjonalizmu jego przyćmiony był prywatą, a film to 'nagradza'. bo mamy obok niego żyda, który ma zdrowe podejście.
O ironia, przez lata kinetografii, wreszcie to żyd został w filmie tym, który jest zdrowym głosem, a nie skrajnością.

ocenił(a) film na 7
vasil_zajcev

Nie jestem pewien, o których dwóch rozmowach mowa?

kosobi

najpierw z komisarzem gdy przedstawia swoje odczucia na temat tego co się dzieje (bagatelizując zagrożenie ze strony przemawiającego, mimo, ze pada jawny atak na policję), a z drugiej strony nakręcanie się z byle powodu po 1 spotkaniu przy stole bilardowym, budując obraz przemocy, mimo, że tam padło zdanie o zaniechaniu działań (przemocy). Druga sprawa, budowanie w widzu uczucia, ci dobzi, ci źli, poprzez montaż i kolorystykę, tylko by wzmocnić przekaz, wręcz zasugerować widzowi co ma czuć.

ocenił(a) film na 8
vasil_zajcev

Może dlatego, że pierwsza scena dotyczy ruchu wyzwoleńczego, a druga organizacji terrorystycznej?

Alex_filmweb_

historia miala już takie poczatki.

ocenił(a) film na 7
vasil_zajcev

Może to było przypomnienie, że temat rasizmu w USA jest cały czas żywy i że Stany przez cały ten czas nie zdołały zrzucić z pleców ciężaru przeszłości?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones