PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1173}
6,5 2 457
ocen
6,5 10 1 2457
Czarne słońca
powrót do forum filmu Czarne słońca

ma zdecydownay klimat potęgowany przez muzykę zespołu Kult, trudny w odbiorze ale ciekawy można powiedzieć inny niż to co do tej pory widziałem.

użytkownik usunięty
Lothar

Skąd zdobyć ten film? Szukam go (chyba dość nie udolnie) ale jak go znaleść? Proszę o pomoc!

użytkownik usunięty
Lothar

Skąd zdobyć ten film? Szukam go (chyba dość nie udolnie) ale jak go znaleść? Proszę o pomoc! pwozny@plusnet.pl

użytkownik usunięty
Lothar

Skąd zdobyć ten film? Szukam go (chyba dość nie udolnie) ale jak go znaleść? Proszę o pomoc! pwozny@plusnet.pl

Lothar

mi też bardzo podobał się ten film, jednak nie do końca wiem o co w nim chodziło, a opis powyżej nawet trochę kłamie

ocenił(a) film na 8
beata_ur

Ciekawe podobieństwo fabuły do doktryny wczesnochrześcijańskiej sekty /która zdominowała kulturę, wybaczając wartościową ideę, ale to inna sprawa/. W nawiasach z pamięci, mniej więcej (cytaty ze "św." księgi) na zasadzie podobieństwa do filmu.

Główny bohater przybywa z innego świata, z kosmosu (moje królestwo jest w Niebie) wcielając się w człowieka, ludzkie dziecko, ale nie czuje z nimi więzi (to nie moja matka i ojciec). Jest zbuntowany, twierdzi, że ma misję -wytropić siatkę fałszerzy ludzkich serc. /Dalej oczywiste podobieństwa/. Chce umrzeć, zostać skazany przez wykonanie wyroku, aby ze śmiercią ciała, powrócić do swego domu w kosmosie. /szkoda, że oglądałem lata temu i tylko tle o ile pamiętam -chętnie doń wrócę i wtedy dam swą interpretację symboliki, zgadując skąd takie a nie inne, niby dziwne pomysły/. Wg. mnie coś w tym jest -ma to jakąś wymowę, głębszy sens (przynajmniej plakat udało się logicznie odczytać - w jednym z tematów).

ocenił(a) film na 9
zjonizowany

mialem na mysli chyba chrzesciajanstwo, podczas gdy mozna to rozpatrzec w szerszym kontekscie - wspomniane przez Ciebie watki mozna zaklasyfikowac z grubsza jako nawiazania do gnostycyzmu, dosc popularne w kulturze przelomu wiekow

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones