PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=551232}
6,7 64 066
ocen
6,7 10 1 64066
5,3 14
ocen krytyków
Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł
powrót do forum filmu Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł

Ciekawy film - dobrze by było aby był obowiązkowo wyświetlany tumanom na Krakowskim Przedmieściu, którzy śpiewają "ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie". Nie było mnie na świecie w czasach, o których mówi film i bardzo się z tego cieszę.

ocenił(a) film na 7
skynet1234

A ja byłam już wtedy pozornie świadomym człowiekiem. Pozornie, bo na drugim końcu Polski mało kto coś o tych wydarzeniach wiedział... I w pełni zgadzam się z Twoim pierwszym zdaniem.

skynet1234

A jak nazwać ludzi którzy na nich sikali, robili puszki z krzyża, pluli obrażali? Każdy ma prawo do protestowania i nazywanie tych ludzi tumanami oznacza że niczym się nie różnisz od komuchow walczących i opluwajacych kościół w czasach komuny. Oni też od 4 września 1945 zakazali używać ojczyznę wolna racz nam wrócić panie. Jak czytam wypociny wyborczej o tym jak bardzo drażni ja ta zwrotka to się zastanawiam kiedy funkcjonariusze z czerskiej wyślą swoich cenzorow do kościoła. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
alernik

Easy... :-) Proponuję nie czytać Wyborczej (ja prasy prawicowej nie czytam) i od razu będzie Pan bardziej spokojny. PS. Proszę nie wprowadzajmy na ten portal polityki - chociaż tutaj odpocznijmy od tego syfu... Pozdrawiam!

skynet1234

Wpis był odnośnie mojego zdania o "tumanach na krakowskim przedmieściu" Jeśli chodzi o politykę to chyba ciężko nie rozpatrywać tego filmu na płaszczyźnie politycznej? Szkoda, że wiele tych osób nie zostało osądzonych za te czyny za życia a takie osoby jak urban żyją dziś w luksusie. Odnośnie gazet. Czytam tylko źródła internetowe zarówno tej i drugiej opcji. Porównuje i wyrabiam sobie zdanie :) Pozdrawiam i dzięki za dyskusje

ocenił(a) film na 6
skynet1234

Wyborcza nie jest prasą prawicową.

ocenił(a) film na 7
badzio343

Wiem - proszę przeczytać raz jeszcze co napisałem :-)

ocenił(a) film na 6
skynet1234

Tak, wiem, 0 polityki! :)

ocenił(a) film na 8
skynet1234

Też mnie wtedy nie było, ale...nie wiem czy się cieszę z tego powodu. Działy się rzeczy straszne, to prawda. Natomiast jak patrzę na obecne czasy ogarnia mnie przerażenie - fakt, nikt za mną nie lata z pałką w ręce, nie stoję za chlebem w kilometrowej kolejce, nie boję się, że ktoś wywlecze mi z domu rodziców. Za to nie ufam ani jednemu politykowi, konsumpcjonizm sięga zenitu, ludzie robią sztuczne problemy (prawdziwe mają gdzieś), kryteria wartości stanęły na głowie. Krótko mówiąc, Dalajlama miał rację opisując paradoks naszych czasów,a i tak łagodnie to ujął.
Ci ludzie którzy kiedyś tracili życie za własny kraj, teraz po prostu przewracają się w grobie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones