PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557330}

Czarownica

Maleficent
7,3 222 661
ocen
7,3 10 1 222661
5,7 23
oceny krytyków
Czarownica
powrót do forum filmu Czarownica

Ja wychowałam się na tych bajkach i to co robią z nimi teraz nie mieści mi się w głowie. Zmieniają całą koncepcje bajki, interpretacje, fabułę, wszystko,
tylko dlatego, żeby usprawiedliwić zło, albo pokazać, że nie wszystko jest białe albo czarne tylko szare. Jak chcą pokazać te wszystkie wartości to
dlaczego nie zrobią nowej bajki, tylko tykają takie klasyki jak Królewna Śnieżka, Śpiąca Królewna czy w niedalekiej przyszłości Kopciuszka czy Małą
Syrenkę.
Co do samej Maleficent, podobała mi się tylko gra aktorska Angeliny Jolie i jej charakteryzacja, a to dlatego, że nie ma wiele wspólnego z klasyczną Śpiącą
Królewną Walta Disney'a, jedyne co je łączy to bohaterowie i motyw Śpiącej Aurory. Może animację są aż zanadto naiwne, ale takie były bajki.
Gdyby Maleficent pozbawiono magii, efektów specjalnych czy miejsca w jakim rozgrywał się film były to po prostu dramat psychologiczny. Dlaczego
współcześnie ludzie wszędzie szukają drugiego dna i z pięknej prostej bajki robią film z przekazem, który nie do końca jest łatwy do zrozumienia dla grupy
docelowej ,do której podobno skierowany jest ten film.

ocenił(a) film na 7
Sissi_Annie_Romy

Cóż, za to bardzo ładnie pokazali koncepcje dobra i zła, a raczej połączenia dwuistości w jednej osobie. Będąc na drodze rozwoju duchowego, uważam, że tytuł jest bardzo dorosły względem pustej kolorowej bajeczki. Inne czasy inne wymagania, musi być ten mrok, w wszystkim. Jest pięknie jednak pokazane jak tworzą go ignorancja i głupota, jak z wspaniałej miłującej istoty stworzyć potwora, i odwrotnie zmienić potwora w coś innego, gdzie miesza się dobro i zło, bo doświadczenie i pamięć czynów pozostaje. Pozdrowienia dla ogarniętych.

ocenił(a) film na 7
mortiaris

Co racja to racja ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones