PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=183385}

Czas, który pozostał

Le Temps qui reste
7,0 5 724
oceny
7,0 10 1 5724
5,8 5
ocen krytyków
Czas, który pozostał
powrót do forum filmu Czas, który pozostał

Film jak film (?)

ocenił(a) film na 6

Dlaczego w dzisiejszym świecie, kręgach osób "Zainteresowanych" kinemstografią,
nowościami filmowymi itp itd, panuje przeświadczenie o tym jeżeli w filmie jesteśmy
świadkami golizny, nieciekawych i "brudnych" ujęć miłości (Najlepiej gejowskiej, hetero
passe), papierosa po sexie do kawy, na plazy wbrew wszelkim konwenansom to od razu
mamy doczynienia z filmem WYŻSZYM.

Trochę błędne przeświadczenie. . .Braki w filmie lepiej jest tłumaczyć w sposób "Nie
zrozumiałeś, a tak w ogole to co ty sie wypowiadasz, nie znasz w takim razie kina
EUROPEJSKIEGO". Ludzie, nie ma czegos takiego jak KINO EUROPEJSKIE.

Co z tego ze wydawany jest w Europie i w sumie trafia tylko do widza ktory zyje w naszych
realiach. Film zdobywa nagrode w Cannes a za Oceanem o nim nie slyszeli...?? To czyni
go w jakikolwiek sposob WYZSZYM ?
To ze brak w nim patosu, pieknej muzyki, słów i morałów rodem z Hollywood czyni go
lepszym? Bo lepiej pokazac w kinie rowa wypinajacego sie faceta niz udo ?

Nie rozumiem was Filmowi maniacy, ale motyw uzyty w filmie przewijal sie wiele razy, nie
ma sie nad czym zachwycac, homoseksualizm jest w kinie teraz tak powszechny jak i
heteroseksualizm...

Film nie szokuje, nie dołuje, nie ukazuje praktycznie niczego nowego..Brak mu wielkiej
symboliki, jest prosta i od razu na sile ukazane jest TO JEST SYMBOL PATRZ NA MNIE.

6/10 za ladna muzyke na koncu filmu i dobra gre głównego aktora.

PFMH

i tylko tyle zobaczyłeś w tym filmie? przykro mi......:(
Kino Europejskie nie istnieje!
La Nouvelle Vague to mit!
"Praktycznie od początku istnienia X Muzy kino europejskie stanowiło odrębną jakość. W przeciwieństwie do kina amerykańskiego - czy jak kto woli "hollywoodzkiego", nastawionego w znacznej mierze na rozrywkę i przyciągnięcie masowego widza, film europejski stawia na analizę psychologicznych zawiłości ludzkiej duszy i ludzkiego wnętrza. Cechuje go swoistego rodzaju uwrażliwienie na szczegół, stąd często dostrzegamy w tych filmach tendencję do długich ujęć i "mozolnego" wygrywania przestrzeni. Twórcy europejscy akcentują głębię wewnętrznych przeżyć bohaterów, koncentrują się na tym, co pozornie zwyczajne i codzienne - na życiu i śmierci, uczuciach, dojrzewaniu w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu. Dla nich nie liczą się efekty specjalne, kreowanie odrębnych światów - to człowiek sam w sobie staje się takim odrębnym, autonomicznym światem, zadziwiającym bogactwem swej egzystencji. Oni wiedzą, że obok radości i wzruszeń, w życie ludzkie wpisany jest dramat, cierpienie i smutek - stąd odchodzą bardzo często od happy endu - tak typowego w kinie rodem z Hollywood. Dzięki temu film nabiera dodatkowych znaczeń - pod jedną warstwą kryje się kolejna, a oni próbują dotrzeć aż do dna, bo najważniejszy jest człowiek i zagadki, które w sobie chowa"
to cytat...bo mi szkoda słów
źródło http://www.film.org.pl/europa/index_europa.html
faktycznie w filmie brak szkowania,dołowania, symboliki bijącej po twarzy,-taka jest w filmach propagandowych i serialach brazylijskich


ocenił(a) film na 8
PFMH

Dla mnie nie ma znaczenia czy film jest filmem europejskim, nie bardzo też interesuje mnie czy o filmie słyszeli czy nie słyszeli za Oceanem i czy zdobył jakąś nagrodę. Jeśli spodoba mi się jakiś film to cieszy mnie to, że był nagrodzony i wolę jak ludzie wiedzą o tym filmie, bo dobre filmy zasługują na widownię i kto wie dla kogo taki film może okazać się ważny.
Co więc pociąga mnie w tym filmie?
Dziwi mnie, że widzisz w tym filmie tylko homoseksualizm. Dla mnie to film o młodym człowieku, który żyje w biegu, kiedy nagle dowiaduje się, że pozostało mu niewiele życia. I co teraz? Co mam robić? Mówić innym czy nie mówić? Coś zmienić? Żyć tak jak się żyło? Przepraszać ludzi czy się od nich odciąć? Co po mnie zostanie? Co jest ważne?- to film o pytaniach, które pojawiają się nam w głowie i o odpowiedziach na nie. Dla mnie seans był niezwykle wzruszający. Patrzymy na rozkład ciała, ale nie duszy.
Film oczywiście wiele zawdzięcza świetnej grze aktorów, prostocie obrazów, temu, że nie jest przegadany.

PFMH

To prawda za dużo palą w filmach, pfuj.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones