PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4788}

Czas Cyganów

Dom za vješanje
8,0 14 030
ocen
8,0 10 1 14030
8,4 11
ocen krytyków
Czas Cyganów
powrót do forum filmu Czas Cyganów

Oglądałam już film kilka razy wcześniej, ale właśnie skończył się na TVP Kultura i dopiero teraz
zauważyłam, że Azra i żona Ahmeda, która zabija Perhana pod koniec filmu są trochę podobne, a
według Filmwebu grała je ta sama aktorka. Czy to podobieństwo było zamierzone i czy ma to jakieś
znaczenie? A może były po prostu jedną osobą, co zmieniałoby trochę znaczenie paru ostatnich
scen (wiem, że Azra wcześniej umarła, ale w filmie było przecież wiele surrealistycznych
momentów). A może po prostu się mylę i to miały być kompletnie inne osoby?

MissMcCartney

Też miałem takie wrażenie i chyba rzeczywiście te postacie zagrała jedna aktorka. Jak się wejdzie na jej profil, to w galerii widać zdjęcie w woalce - w takiej występowała żona Ahmeda ; )

http://www.filmweb.pl/person/Sinoli%C4%8Dka+Trpkova-45206/photos/384700

ocenił(a) film na 9
MissMcCartney

Też mnie to zastanawia. Ta sama aktorka - być może tak. Ale czy ta sama postać? To chyba byłoby zbyt nieprawdopodobne, nawet jak na ten film. Azra musiałaby całkowicie się zmienić, porzucić Perhana i własne dziecko, sprzedać się Ahmedowi... Myślę, że jednak to niemożliwe w przypadku tej postaci. A jeżeli to ta sama aktorka, to pewnie ma to jakieś symboliczne znaczenie albo jest czymś w rodzaju gry z widzem...

użytkownik usunięty
MissMcCartney

to nie może być ta sama aktorka, chyba... że była mega ucharakteryzowana jako żona Ahmeda. stawiam na błąd filmwebu, galerii etc. lub mocną charakteryzacje

ocenił(a) film na 7
MissMcCartney

Dzięki że napisałaś, że to spoiler. Super zdradzać całą treść filmu i nawet nie ostrzec. Pełny profesjonalizm.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones