PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4788}

Czas Cyganów

Dom za vješanje
8,0 14 034
oceny
8,0 10 1 14034
8,4 11
ocen krytyków
Czas Cyganów
powrót do forum filmu Czas Cyganów

Pierwsza myśl jaka mnie naszła jak włączyłem ten film to wyobrażenie nudnej, niskobudżetowej produkcji, która powstała bez większego przemyślenia, na bazie wielu podobnych filmów z tego regionu. Myliłem się i nie żałuje czasu spędzonego przed ekranem. To co mnie odpychało od ekranu to scenografia (albo jej brak). Powodem pewnie są kolorowe filmy amerykańskie które zamydlają fabułę ładnym tłem i to one są punktem odniesienia przy ocenie większości filmów.

ocenił(a) film na 8
ChmuraEtanolu

Mnie się tam scenografia podobała, choć na początku troche mnie zaszokowała, no ale w sumie można powiedzieć, że była to naturalna scenografia. I też mimo zarwania pół nocy to nie żałuje, że oglądałem.
P.S. Czy ktoś wie jak nazywa się soundtrack, który leci juz na samym końcu filmu? ;)

użytkownik usunięty
danieloos

Muzyka z filmu jest na płycie Gorana Bregovica - Ederlezi. Ponadto Bregovic byl w kultowym Bjelo Dugme i choc nie podam szczegolow - znalazlem te melodie i motywy znane chociazby ze wspoplracy z Kayah (on jej podrzucil swoje stare melodie). Carje Sukarije - czy jak sie to pisze znalazlem np. na skladnace z muzyka Balkanska (etno) - to musi byc jakas ludowa przyspiewka. Wszystko jest do znalezienia.

ocenił(a) film na 8

Własnie znalazłem piosenkę o którą mi chodziło: http://www.youtube.com/watch?v=iNlAnUXsf0Y&feature=related
Dokładnie z tej płyty co podałeś, dzięki. Pozdrawiam! ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones