PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4792}

Czas patriotów

Patriot Games
7,2 28 697
ocen
7,2 10 1 28697
6,5 4
oceny krytyków
Czas patriotów
powrót do forum filmu Czas patriotów

Oglądając pierwszy raz ten film usłyszałem muzykę z mojego ukochanego filmu "Aliens" (muzyka - James Horner). Później dowiedziałem się, że tu także zawitał James Horner. Zastanawia mnie czemu użył prawie identycznej nuty w obydwu filmach (James Horner (Aliens) - Main Title)...

ocenił(a) film na 8
Gasz

Nie widzę podobizny ;). Czas Patriotów świetna muzyka, w Aliens ciut słabsza ale też dobra. Wolę jednak Zimmera.

LeoMessi86

W takim razie polecam założyć słuchawki i wsłuchać się w dobrej jakości wersję utworu, bo jako fan obydwu filmów i samego Hornera jestem w 100% pewien, że są bardzo podobne do siebie.

Gasz

Zgadza się, muzyka całkiem podobna, no ale nie ma się co dziwić w końcu mamy do czynienia z samokopiującą się maszynką, Horner niegdyś strasznie mnie irytował, ale ostatnio jakby się gdzieś zaszył, a pałeczkę najbardziej obciachowego kompozytora Hollywood przejął Zimmer..tragedia i ta jego żałosna świta..karły, dresy i inna chołota.
Ps. Muzyka do Aliens to prawdziwa perełka:), a karzeł gowno sie zna w koncu fanboy Zimmera.

ocenił(a) film na 9
Gasz

no ladnie sobowtor

ocenił(a) film na 6
Gasz

Bardzo podobny motyw muzyczny - miałem identyczne skojarzenia ze ścieżką z "Obcego"!

ocenił(a) film na 8
Gasz

Zgadza się. Motyw (auto)skopiowany,ale genialny,jak cała ścieżka z Aliensa. Horner to jeden z moich ulubionych kompozytorów,szkoda,że już niczego nowego nie stworzy. A pro pos dobrego kopiowania,to jak wiadomo,skopiował on,zapewne za namową producentów niemal w całości ścieżkę dźwiękową z 48 godzin do Commando. I bardzo dobrze, bo to równie genialny soundtrack,co Aliens,choć jakże inny. Pojawiają się w nim nawet motywy jazzowe! Hornera uwielbiam jeszcze w Willow (coś pięknego) i oczywiście w Bravehart i Titanicu.

Gasz

Horner bardzo często wykorzystuje te same zapisy nutowe, czasem to trzy nuty, czasem cztery... im więcej filmów oglądam, tym częściej łapię się na tym, że potrafię wskazać kompozytora na podstawie usłyszanej muzyki... Horner, Zimmer, Williams, Gregson-Williamsi (bo to chyba bracia są), Desplat i wielu, wielu innych... trudno, żeby komponując tyle melodii, jak co niektórzy, nie powtarzały się pewne motywy. Osobiście uważam to za znaki rozpoznawcze, a nie wadę :)

użytkownik usunięty
Gasz

Aram Chaczaturian - Gajane Adagio.
To parafraza wspolczesnej klasyki.
W oryginale pojawia sie u Kubricka w 2001.

ocenił(a) film na 5
Gasz

Wyjaśnienie jest w ciekawostkach.

ocenił(a) film na 5
Gasz

Wyjaśnienie jest w ciekawostkach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones