PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=860225}

Czego nauczyła mnie ośmiornica

My Octopus Teacher
7,8 24 319
ocen
7,8 10 1 24319
7,2 20
ocen krytyków
Czego nauczyła mnie ośmiornica
powrót do forum filmu Czego nauczyła mnie ośmiornica

Poszukuję filmów dokumentalnych, które pokazują relację między człowiekiem a jakimś dzikim/nieudomowionym zwierzęciem albo grupą zwierząt. Chodzi mi raczej o takie konkretne, osobiste relacje między bohaterami, a nie np. wpływ działalności ludzi na życie w oceanach. Znacie takie filmy?

idas15

Grizzly Man?

Szem

och, to jest drugi, który już mam, i bardzo chciałabym znaleźć jakiś trzeci:D (do pracy licencjackiej)

idas15

Serial Tiger King też wpisuje się w ten motyw, ale go nie oglądałem, więc nie wiem czy się nada. W każdym razie wszystkie te trzy propozycje przedstawiają temat z zupełnie innej strony, więc chyba całkiem dobrze pasują do pracy. Fajny temat swoją drogą!

Szem

dzięki:)

ocenił(a) film na 8
idas15

the hyenas of harar może?

XIPE

Nie znałam tego, dzięki!

ocenił(a) film na 9
idas15

Możliwe , ze średnio trafione ale jak ktoś tu polecał Tiger King to może i to się przyda
TYKE ELEPHANT OUTLAW

idas15

Gorillas in the Mist - klasyk. Piękna i brutalna historia. Polecam również wszystkie dokumenty, reportaże zwiazane z Dianą Fossey,np. Dian Fossey: Secrets in the Mist. Niesamowita historia z mało romantycznym zakończeniem. Uważam to za obowiązkowy materiał, dla każdego miłośnika dzikich zwierząt. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
idas15

Projekt Nim? Bardzo smutny :(

idas15

"Lew o imieniu Christian"!!!! Coś niesamowitego! Kocham! Koniecznie! :)

idas15

"Kraina miodu" reż. Ljubomir Stefanow i Tamara Kotewska. Polecam też w kontekście relacji człowiek-zwierzę poczytać teksty Donny Haraway ("Manifest gatunków stowarzyszonych") - może się przydać podczas pisania pracy ;)

ocenił(a) film na 7
idas15

"ELZA Z AFRYKAŃSKIEGO BUSZU" z 1966 r.

ocenił(a) film na 10
FILioza

Bardzo dobre dokumenty o pięknie tego swiata Samsara-2011 i Baraka-1992

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones