PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469513}

Czekolada

Chocolate
7,0 1 409
ocen
7,0 10 1 1409
Czekolada
powrót do forum filmu Czekolada

nie lubie filmów, w których przez wiekszość czasu patrzymy na sceny walki. poza paroma moze wyjątkami - skrócilabym je o 3/4.
jednak film Chocolate zostawiłabym nietknięty;) nawet dla mnie sceny walk są fantastyczne. i nie jestem pewna, czy jest to załuga choreografii (która jest naprawdę dobra i urozmaicona), sposobu kręcenia (zdjęcia są super i co ważne [dla mnie], dość dokładnie widać, co się dzieje i wszystko wyglada baaardzo realistycznie) czy też może zasługa głównej bohaterki, od której wzroku oderwać nie mogę;D jest piękna, cudownie rozciągnieta, wspaniale walcząca i świetnie grająca. i do tego jest dziewczyną;D

ocenił(a) film na 10
sonilee

jesteś lesbijką? :D

ocenił(a) film na 9
Pijany_Mistrz

nie trzeba być lesbijką, żeby zachwycić się kobietą:D
tym bardziej, jeśli jeszcze parę lat temu marzyło się, by potrafić tak walczyć jak ona;D

użytkownik usunięty
sonilee

Ale nie zaprzeczysz, że doświadczenia jakieś z dziewczynami minałaś. Dziewczyny typowo hetero tak nie piszą, nie mówią ani nie patrzą się w ten sposób na inne kobiety.

ocenił(a) film na 9

raczej nie miałam doświadczeń z kobietami. owszem, jako młódka całowałam się z dziewczyną, nie odrzuciło mnie, ale też jakiś specjalnych podniet nie doznałam;)
i mimo, że to już ponad 6 lat minęło od mojej powyższej wypowiedzi to nadal uważam, że zachwycenie się kobietą to nic dziwnego. jeśli jest zdolna, piękna i na dodatek potrafi to, co samej się chciało umieć;)

ocenił(a) film na 9
sonilee

Wydaje mi śię że chodzi o główną bohaterkę. Mało jest filmów o małych wojowniczkach lubujących się w sztukach walki i piorących niedobrych ludzi jak tylko im się podoba (są jakieś prócz tego?:D). Realizm scen to zapewne zasługa zerowej ilości kaskaderów, każdy aktor w tym filmie był sam sobie kaskaderem. Osobiście mnie urzekła niespotykana fabuła i ciągłość akcji.

ocenił(a) film na 10
Nagasumi

jest sporo filmow o kobietach, ktore sa w stanie kazdemu skopac dupsko :D zazwyczaj sa to produkcje azjatyckie, np filmy z: Ziyi Zhang (Przyczajony tygrys, ukryty smok; dom latających sztyletów), Michele Yeoh (The touch)
Natomiast z amerykankich produkcji nic mi nie przychodzi do glowy tylko same tandety typu DOA, aniolki charliego, elektra czy xena :P gdzie kazdy, bardziej skomplikowany ruch aktorek, byl wykonywany przez kaskaderow.
Jedynie w drugiej połowie lat 80ych i pierwszej lat 90ych, krecono ciekawe produkcje z Cynthią Rothrock na vhs, piekne czasy :D

ocenił(a) film na 8
Pijany_Mistrz

ostatnio wyszedl film - fight night ... coprawda niezle sie zapowiadal ale go zmascili :D

ten film nawet niezły. Bez żadnej wiekszej obrobki komputerowej, ale Jak facet spadl z 3 pietra zaliczajac kolejne 2 to bylo juz nie normalne... szpital gotowy :)

ocenił(a) film na 7
karlwerner

Zaraz po zakonczeniu filmu, a jeszcze przed napisami pokazano kilka scen i sposob ich krecenia. Wierz lub nie, ale ta scena byla zrobiona bez kaskaderow i gosc sie naprawde bardzo mocno "poobijal".

ocenił(a) film na 7
Zaneta78

Te scenki na koniec filmu są niesamowite, aż dziw bierze że nikt tam nie zginął (np. koleś spadający z pierwszego piętra kręgosłupem na krawężnik). Masakra. A walki są miodzio.

ocenił(a) film na 9
karlwerner

o tak, fragmenty ukazujące jak kręcono sceny walki w filmie robią piorunujące wrażenie. Fakt że aktorzy sami wykonywali wyczyny kaskaderskie sprawia, iż jeszcze bardziej jestem pod wrażeniem "Chocolate". A sama Jeeja w roli Zen oczarowuje, niesamowite umiejętności.

ocenił(a) film na 9
Pijany_Mistrz

Zgadzam się z opinią odnośnie amerykańskich produkcji, tam czas dobrych filmów ze motywem sztuk walki skończył się już dawno. Ostatni jaki mi się podobał to "The Quest". Natomiast totalną szmirą jest DOA, gra na podstawie, której nakręcono film też z resztą nie powala. Czekam niecierpliwie na premierę Tekken'a, bo gierka w przeciwieństwie do DOA super, ale obawiam się, ze magicy z USA też skrzywdzą ten film i wyjdzie lipa :/

ocenił(a) film na 8
Pijany_Mistrz

cytując "Jedynie w drugiej połowie lat 80ych i pierwszej lat 90ych, krecono ciekawe produkcje z Cynthią Rothrock na vhs, piekne czasy :"
i po tym się również sam podpisuję

użytkownik usunięty
Pijany_Mistrz

No właśnie - Cynthia Rothrock:) Ja rozumiem, że grywała głównie w filmach klasy B (a może nawet C i D), ale kiedyś była dość znana i fajnie "trzepała się" na ekranie;) Tu link do jednego z filmów z jej udziałem (dla mnie osobiście otaczanego kultem):

http://www.filmweb.pl/film/Zwariowany+poci%C4%85g-1986-94127 ---> to, co wyrabia tam Samo Hung Kam-Bo czy Yuen Biao (zwłaszcza ten pan - sceny na "barierkach" czy zeskok z budynku) to miodność do potęgi n-tej:)

Z młodszych kobitek można śmiało rzec o pani Zoe Bell, tej samej, która m.in. zastępowała Umę Thurman w co bardziej wymagających scenach w osławionym "Kill Bill"u. Oglądałem nawet film, w którym wystąpiła w głównej roli:

http://www.filmweb.pl/film/Anio%C5%82+%C5%9Bmierci-2009-497015

Film ma bardzo słabe oceny, ale mi osobiście bardzo się podobał.
Pozdrowienia
Ps .A "Czekolada" (chodzi o tą "kopaną";) jest rewelacyjna. Końcowa akcja wymiata:D

ocenił(a) film na 10

No właśnie Zoe Bell była też kaskaderką Xeny o ile dobrze pamiętam.

ocenił(a) film na 8
sonilee

Sceny walki bez wątpienia są dobre, ale zostawić cały film nietknięty, akurat w tym przypadku ja bym go jednak skrócił :) a już na pewno o scenę w której koleś sam się postrzelił w stopę :)))(i kilka innych tego typu scenek) bezsens. no i w sumie pierwsza walka dziewczyny walka OK ale dźwięki przez nią wydawane ala Bruce Lee mnie rozbroiły, sztuczne śmieszne i nie potrzebne, dalej na szczęście było lepiej.Poza tym da się obejrzeć. A Zin bez wątpienia świetnie wysportowana i zagrała też dobrze, nie dziwie się ,że wzroku nie mogłaś oderwać, ale myślę, że trochę ci ona zasłoniła resztę filmu. pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
spiderslg

Mi ten film się bardzo spodobał przynajmniej dziewczyna skopała dupsko tym draniom :) Można było miejscami się pośmiać jak główna bohaterka wyje jak Bruce Lee. Po za tym takie filmy trzeba lubić a ja uwielbiam :) pozdrawiam wszystkich którym ten film się spodobał :)

ocenił(a) film na 8
spiderslg

"ale dźwięki przez nią wydawane ala Bruce Lee" - myślę że przez swoją chorobę po prostu naśladowała tak dokładnie to co widziała na ekranie

ocenił(a) film na 5
sonilee

Jestem fanem kina kopanego ale ten film mi się w ogóle nie spodobał. Główna bohaterka drażniła mnie ciągłymi wrzaskami i nie mówię tu akurat o tych wydawanych podczas walki. Nie podobała mi się fabuła ani główny moty chorej dziewczyny łapiącej w mig wszystkie sztuki walk. Na plus fajne wstawki z innych filmy np. Ong Bak. Ahh i zapomniałbym o walkach. To chyba największy plus tego filmu bo są zrealizowane bardzo dobrze. Daje naciągane 5 ze względu na walki.

ocenił(a) film na 10
Shay

W kwestii takiej supernauki to autystycy tak mają. Zobacz Rain Man z Tomem Cruisem i Hoffmanem ;)

JustynOryg

a czy widział ktoś z was ten film z polskim lektorem?

ocenił(a) film na 10
sklonowany1974

Jest w necie też taka wersja ale wole napisy

JustynOryg

serio???? poprosze o namiar na tę stronke bo szukam od kilku lat i nie moge znaleść

ocenił(a) film na 10
sklonowany1974

Chciałem wysłać priv ale nie ma takiej możliwości. Swojego czasu widziałem zdaje się na pi raci. tv oraz na po biera my2 4.pl ;) Trzeba pousuwać spacje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones