PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=773236}

Czerwona jaskółka

Red Sparrow
7,0 94 640
ocen
7,0 10 1 94640
5,7 12
ocen krytyków
Czerwona jaskółka
powrót do forum filmu Czerwona jaskółka

Czas akcji?

ocenił(a) film na 6

Kiedy rozgrywa się akcja filmu?
1. dyskietki - trochę dziwne jak na XXI wiek
2. Samochody na ulicach Moskwy i Londynu w miarę współczesne
3. Czarno białe zdjęcia
4. Dyktafon
...

ocenił(a) film na 8
typo3job

Lata 80 XX wieku (chyba) ;) Gdzieś wyczytałem taką informację, ale nie mogę w 100% potwierdzić :p

ocenił(a) film na 6
typo3job

Sądząc po smartfonach to raczej współczesne czasy

ocenił(a) film na 6
typo3job

Może dziwne dla Ciebie, ale w różnych miejscach dalej są używane. Ponoć da się jeszcze spotkać okręt podwodny pod kontrolą Windows 95, więc dlaczego w jakiejś bazie projektowej nie miałoby być dyskietek? Mam klientów, którzy wciąż ich szukają do starych urządzeń, których nie wymienią, bo koszt to rząd kilkuset tysięcy. Chyba w 2011-2012 pewna nasza instytucja zrobiła przetarg na 2000 dyskietek. Nie wzięliśmy udziału, bo mieliśmy dostępnych tylko 300 :-)

ocenił(a) film na 6
Artanis

oczywiście, że są... ale nie jako medium do przekazywania danych w 21 wieku, przypominam:
pojemność 1.44MB :)
łatwość uszkodzenia
wielkość...

ocenił(a) film na 6
typo3job

Przeczytałeś to co napisałem? Chyba nie... Jeżeli masz instalację w jakimś reaktorze z lat 80-tych, to tam są dyskietki. Jeżeli chcesz z tego miejsca wynieść dane, to nie domontujesz portów USB ani bluetooth, tylko korzystasz z tego co jest i wynosisz na tym, co obsługuje sprzęt. Więc jeżeli sprzęt ma tylko fdd, to korzystasz z dyskietek.

ocenił(a) film na 6
typo3job

Tu masz art z 2015 roku:
https://www.digitaltrends.com/computing/why-do-floppy-disks-still-exist-the-worl d-isnt-ready-to-move-on/

To, że jakiś Stefan wymienia sobie komputer co rok, aby pograć w jakieś gierki, to nie znaczy, że robi się tak w krytycznych miejscach.

"Last year, a broadcast of 60 Minutes surprised many viewers with the discovery that 8-inch floppy disks were still the preferred method of removable storage for the computers in a U.S. Air Force nuclear silo. That report indicated that changes were in the pipeline, but the security of this outmoded technology was difficult to replicate with modern materials.

Speaking to a representative of the United States Air Force Global Strike Command, I found that this was still the case some 18 months since that report initially aired. “The floppy disks and associated technology are tried and true,” I was told. “As you can imagine, we want to ensure the utmost in reliability and efficacy when operating such a critical weapon system. Therefore, if a system is ‘old,’ but still reliable, we are inclined to use it.”"

typo3job

na pewno czasy współczesne. w scenie, gdzie pokazywali podgląd monitoringu była data września 2017.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones