PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=773236}

Czerwona jaskółka

Red Sparrow
7,0 94 473
oceny
7,0 10 1 94473
5,7 12
ocen krytyków
Czerwona jaskółka
powrót do forum filmu Czerwona jaskółka

Dyskietki

ocenił(a) film na 6

Nie wiem jak było w książce, ale nie rozumiem dlaczego nie zdecydowano się umiejscowić akcji w czasach Zimnej Wojny, myślę, że wtedy te przerysowane i stereotypowe przedstawienie strony rosyjskiej nie kłuło by aż tak bardzo po oczach. I jeszcze te nieszczęsne dyskietki, serio? w 2018? Mogli chociaż użyć płyt CD, jeśli chcieli w celu stworzenia napięcia dać jej do roboty więcej niż szybka podmiana pendriva. Do tego samo szkolenie mogłoby obejmować też jakieś inne umiejętności naprawdę przydatne w pracy szpiega poza samym "uwodzeniem". Po za tym mamy do czynienia z całkiem przyzwoicie zrealizowanym kinem szpiegowskim, chociaż osoby, które widziały już trochę filmów tego typu nie znajdujdą tu nic nowego

ocenił(a) film na 1
mario_ka

Wbrew pozorom dyskietki nie są aż takim absurdem http://www.cyberdefence24.pl/sily-zbrojne-usa-nadal-uzywaja-dyskietek-8-calowych . Ale reszta jest faktycznie śmieszna.

ocenił(a) film na 6
olk26

http://www.cyberdefence24.pl/sily-zbrojne-usa-nadal-uzywaja-dyskietek-8-calowych

Tu działający link jeśli ktoś jest ciekaw. W artykule na który się powołujesz jest napisane, że mieli to wymienić w 2017, więc i tak bzdura. Żartuje aż tak nie będe sie czepiał :D może faktycznie gdzieś tego używają, ale chociaż nie pamiętam już dokładnie czego miały dotyczyć przekazywane w filmie dane, to miałem wrażenie, że jest raczej mała szansa by wszytsko zmieściło się na 5 dyskietkach :D

Tak przy okazji, rozumiem, że film się nie spodobał, ale żeby dawać tylko 1? ;)

mario_ka

W którym momencie jest powiedziane że film się toczy w 2018?

ocenił(a) film na 7
patty2_p

Na filmiku z kamery policji jest data 2017

ocenił(a) film na 6
mario_ka

dyskietki są teraz bardzo dobrą opcją, nawet przy przypadkowym ich zgubieniu - kto teraz odczytałby z nich jakieś dane ?

ocenił(a) film na 6
diabol44

Na to nie wpadłem :D

ocenił(a) film na 7
diabol44

Osoby, w których drzemie sentymentalne nastawienie do nich :)

ocenił(a) film na 6
Daniel8919

czyli mówisz, że przechwyciłbyś dane ;) ?

ocenił(a) film na 7
diabol44

Mam zabezpieczony czytnik na USB :D

ocenił(a) film na 5
diabol44

Szczególnie agentka, która teoretycznie ma je sprawdzić a nie ma do tego odpowiedniego sprzętu (nie widziałem żeby miała jakąś dodatkowa stację dyskietek pod USB, a jej komp raczej nie miał jej wbudowanej ;) )

ocenił(a) film na 6
mario_ka

W książce były 'płytki'. Podejrzewam, że chodzi o płyty cd. Ale książka też podkreśla archaiczne sprzęty, zwłaszcza pracowników CIA. Może twórcy filmu chcieli to w ten sposób upamiętnić? Wiem, marne usprawiedliwienie.

ocenił(a) film na 7
mario_ka

Czy tylko ja zauważyłem,że akcja dzieje się w 1999 roku? Z tego co pamiętam to używałem wtedy dyskietek jeszcze.

ocenił(a) film na 2
p_i_u_2

gdzie to niby zobaczyłeś koleś? :P

ocenił(a) film na 5
jaccck

W 99 to focus był uważany za odważny projekt a tu mamy Insignie więc raczej akcja współczesna

ocenił(a) film na 7
p_i_u_2

na filmiku Policji z kamery widnieje data 2017r

ocenił(a) film na 6
p_i_u_2

cały film był robiony na "kilkanaście lat" do tyłu, co można zaobserwować po starych wnętrzach, tramwajach na Węgrzech itp. Tylko później mamy nowe Audi A3, nowe komórki itp co jest... dosyć bzdurne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones