PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106622}

Czerwona linia

Fail-Safe
8,0 1 758
ocen
8,0 10 1 1758
7,4 5
ocen krytyków
Czerwona linia
powrót do forum filmu Czerwona linia

Aż dziw że film tak mało znany, bo tyle emocji podczas filmu dawno nie czułem. Lumet niedługo po "12 Angry Men" stworzył kolejną rewelację, której bohaterowie znów głównie dyskutują, a napięcia jest więcej niż wszystkich w thrillerach pełnych akcji razem wziętych. Tutaj mamy sytuację bardzo przerażającą, ale jakże realną, przynajmniej w czasach w których kręcono to dzieło. Aktorzy poradzili sobie świetnie i oddali paranoję całej afery. Muszę powiedzieć że od dawna żadne dzieło nie przykuło mnie tak mocno do ekranu jak "Fail-Safe". Trzeba zobaczyć!

ocenił(a) film na 9
Lucky_luke

Zgadzam się w całej rozciągłości. Przy okazji polecam film "O pierwszym brzasku" - oś fabuły bardzo zbieżna.

ocenił(a) film na 10
Rainmaker

Na fw pod tytułem 'Śmierć przychodzi o świcie'.

Ty pewnie o tym wiesz, ale może ktoś tu wpadnie i będzie szukał filmu, jak ja przed chwilą :)

Lucky_luke

Nie rozumiem tylko dlaczego nie można było choć spróbować powiadomić obywateli Moskwy, Nowego Yorku o zagrożeniu. Uznaję to za niedociągnięcie, a jednocześnie plus bo w końcu film jest w niewielu pomieszczeniach i przez to ma taki urok. Oprócz tego zgadzam się z tym co napisałeś. Twoje stwierdzenie "Gra na nerwach jak żaden inny film" jest całkowitą prawdą, tylko dla ciebie to bardziej zachwyt i emocje, a ja się momentami strasznie wkurzałem na ten film. :D

Kubosorek120

Aaa zapomniałem dopisać. Spodziewał się dużo S-F w tym filmie(miało być UFO!), a tu tego prawie w ogóle nie było. :/

ocenił(a) film na 10
Kubosorek120

Przecież to by oznaczało natychmiastową panikę, a w tym czasie i tak nie zdążyliby się ewakuować. W razie gdyby udało się zawrócić samoloty, panika doprowadziłaby do serii tragedii związanych z tłumami próbującymi jak najszybciej opuścić miasto.

Lucky_luke

To ma sens, ale to nadal boli(bo jak się czuje normalny człek wtedy- wyobraź sobie że Rosja i Polska właśnie takie rozmowy prowadzą). Co za chytry film!

ocenił(a) film na 9
Lucky_luke

Dokładnie tak jak napisałeś... niesamowite, że poprzez samo realistyczne ukazanie ludzi, emocji i grę aktorską, można wywołać więcej emocji niż za pomocą super hiper efektów specjalnych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones