PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106622}

Czerwona linia

Fail-Safe
8,0 1 765
ocen
8,0 10 1 1765
7,4 5
ocen krytyków
Czerwona linia
powrót do forum filmu Czerwona linia

Porażający, mocny, fascynujący. Bardziej podobał mi się niż Dr Strangelove, choć tematyka
bardzo bardzo podobna.

Minister Zdrowia

film jest ciekawy i trzyma w napięciu. Mogę się tylko domyślać jakie wrażenie wywarł na widzach w latach 60 tych. Scenariusz opiera się jednak na założeniu, ze raz wydanego rozkazu - nawet pomyłkowego- nie da się odwołać, a przecież musiałby istnieć taka procedura - np. koperty z tymi symbolami odwołującymi rozkaz.

ocenił(a) film na 10
kojom

Nie do końca się zgodzę. Procedura odwołania istniała, było jakieś 5 min na odwołanie, z tym że kapitaliści nie przewidywali sowieckiego urządzenia które właśnie uniemożliwiło owe odwołanie. I tak jak mówi Fonda, oby dwie strony zawiodły, Amerykanie przez niedopracowanie, a Rosjanie przez nadgorliwość i zbyt mocne używanie owych zakłócaczy radiowych.

Minister Zdrowia

Ciekawa sprawa z filmem "Dr Strangelove", mi się wydaje że jest on jest parodią Fail-Safe,
gdyż porusza ten sam temat - tego że los ludzkości może zależeć od kilku osób, ich decyzji, pomyłek lub ewentualnego celowego działania.
Widać w filmie "Dr Strangelove" podobne charaktery, ujęcia, rozmowy, ...natomiast dziwi mnie to, że obydwa filmy pochodzą z tego samego roku - 1964.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones