PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4808}

Czerwony świt

Red Dawn
5,7 4 065
ocen
5,7 10 1 4065
Czerwony świt
powrót do forum filmu Czerwony świt

6/10

ocenił(a) film na 6

nastolatkowie przeciwstawiają się wyszkolonej armii? za nic się nie da w tę historię uwierzyć, w dodatku jest nakręcona z ogromną dawką amerykańskiego patosu, no ale ogląda się mimo wszystko nieźle, plusik za klimat lat 80-tych i kilka ciekawych scen
Moja ocena: 6/10

Pauleta

"Kamienie na szaniec" - czyli jak nastolatkowie walczyli z wyszkoloną armią ;]

DziadekKaziu

Dokładnie

użytkownik usunięty
PawelK

Tak ale wtedy Polska nie miała regularnej armii a USA podczas czerwonego świtu tak. Pytanie brzmi tylko, gdzie ci regularni żołnierze, czy chociaż Gwardia Narodowa, wtedy byli, na urlopach?

ocenił(a) film na 4
Pauleta

No nie. Jako rekonstruktor szkolimy się i trenujemy z regulaminów i taktyk wojskowych w polu i mimo tego jestem sobie w stanie wyobrazić gdy za rogu kamienicy wypada taki amerykaniec szkolony od dziecka przez ojca w celnym strzelaniu wali z M-16 ze skutkiem śmiertelnym :)

użytkownik usunięty
Mistrzu-1

No jeżeli wszyscy Amerykanie byli tak wyszkoleni, to jakim cudem siły U.W. zaskoczyłyby ich atakiem na ląd?

ocenił(a) film na 4

Dobra uwaga, ale musieli by być w gotowości bojowej jak armia a przecież to cywile, którzy chwytają za broń w obliczu zagrożenia swojego miru. To tak jakbyś był dobrym strzelcem ale w domu z rodziną w Krakowie i z telewizji dowiedziałbyś się o inwazji na plaże np. Kołobrzegu.

użytkownik usunięty
Mistrzu-1

Fakt. Dla mnie wyjątkowo naiwne jest to, że żaden wywiad itd. nie zauważył co się święci, chociaż z drugiej strony przykład W.T.C pokazuje, że Hamerykanie są w stanie zlekceważyć nawet ostrzeżenia własnego wywiadu; no ale bez przesady. Przy okazji sam jestem rekonstruktorem, chociaż wcześniejsze epoki i zawodowo historykiem. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 4

No nie! I jeszcze nie mam Ciebie wśród znajomych na Filmwebie? Skandal.
A ten na moim awatarze to ja.

użytkownik usunięty
Mistrzu-1

Ja Ciebie dodałem do znajomych. Żebyś Ty mógł mnie dodać to mam wysłać Ci jakąś prośbę o dodanie? Sam jeszcze nie jestem w tej kwestii dobrze zorientowany, więc proszę o wskazówkę. Pozdro.

ocenił(a) film na 4

Najedź myszką z nój awatar. Nie klikaj. Za chwile otworzy się okienko ze statystykami i przyciskiem DODAJ ZNAJOMEGO. Kliknij w niego proszę

użytkownik usunięty
Mistrzu-1

Ok dzięki zrobię to z wieczora jak będę przy kompie bo teraz piszę z komórki

użytkownik usunięty
Mistrzu-1

I jak poszło?

ocenił(a) film na 4

tak, super.

Pauleta

I film kończy się, że wszyscy giną poza jedną która wyszła wcześniej, nawet jeden z przywódców Czerwonych pod koniec miał dość tego wszystkiego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones