PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=510953}

Czerwony świt

Red Dawn
5,4 11 200
ocen
5,4 10 1 11200
4,3 3
oceny krytyków
Czerwony świt
powrót do forum filmu Czerwony świt

Tyle kasy na takie gówno - Polacy z tym budżetem zrobiliby 4 filmy i wszystkie byłyby nominowane do
Oscara. Cały czas czekałem na powiewającą flagę Amerykańska i doczekałem się w ostatnim ujęciu
:D

ocenił(a) film na 1
Michalek684

Chciałem napisać dokładnie to co Ty - dzięki - już nie muszę :)

ocenił(a) film na 4
Bormann81

Ja tez...

ocenił(a) film na 1
nataszowa

ale skoro gówno oceniasz na 4, to co wg Ciebie zasługuje na 3, 2 albo 1?

ocenił(a) film na 1
nataszowa

Ja również

ocenił(a) film na 7
Michalek684

Polacy są jeszcze gorsi w tworzeniu pseudo patriotycznych filmów. Zrobiliby 4 tak totalnie gówniane filmy, że nigdy by się nie zwróciły!!!

ocenił(a) film na 1
Unibet_78

Niestety

ocenił(a) film na 3
Michalek684

Ten film jest zły fakt, ale twoja wypowiedź jest tak samo głupia. Polacy jakby mieli taki budżet to by zrobili 4 filmy godne nominacji. Jedne z ostatnich najdroższych naszych produkcji:
Bitwa pod Wiedniem
1920 Bitwa warszawska
Wiedźmin
Quo vadis
Po tych tytułach wolę jednak, żeby Polacy nie zabierali się za drogie widowiskowe produkcje. Jestem ciekaw który tytuł jest godny jakikolwiek nominacji, no prócz "maliny".

rafib1975

Czerwony Świt 75 000 000 USD


Bitwa pod Wiedniem 12 000 000 euro ( i to była produkcja Włosko - Polska)
1920 Bitwa warszawska 9 000 000 USD (Natasza Urbańska napierdzielająca z karabinu maszynowego - bezcenne :)
Quo vadis 18 000 000 USD (Rywin produkował - więc był jakiś wałek z tym filmem :)
Wiedźmin 4 500 000 USD (dobre efekty, fantazja kolegów z "cdp.pl" i mógłby się równać z Underworldem)

(Polskie nominacje do Oscara)
W ciemności 6 000 000 USD
Katyń 4 000 000 USD
Człowiek z żelaza 3 000 000 USD

Pianista 35 000 000 USD (kooperacja francusko-niemiecko-brytyjsko-polska)

Wajda/Polański/Holland + Kaczmarek/Korzeniowski/Lorenc + Kamiński/Idziak/Edelman + 75 000 000 USD = 4x nominacja do Oscar'a :)

ocenił(a) film na 3
Michalek684

1. Red Dawn 65 milionów.

2.
Bitwa pod Wiedniem - okej nie tylko Polska.
1920 Bitwa Warszawska - no Natasza i twoje "bezcenne" faktyczny powód do dumy i do nagród
Quo vadis - nie ważne czy Rywin czy Kowalski wyłoży ale jest jako Polski i jest gniotem.
Wiedźmin - "dobre efekty"? chyba kupisz sobie, właśnie twoje dobre efekty zostały skrytykowane przez wszystkich najbardziej. I równać z Underworldem? Chyba sobie jaja robisz. Sama książka rewelacja a film to kpina.

3.
I myślisz że to przez taki czy inny budżet dostały nominacje? I co 10 lat nominacja.
Pianista - jak już wcześniej mi wytknąłeś z Bitwą ... nie jest Polski.

4.
Myślisz że kilka nazwisk to od razu lub zawsze równają się nominacje czy same nagrody?

I na koniec aleś mnie rozbawił pisząc Wiedźmin - "dobre efekty, fantazja kolegów z "cdp.pl" i mógłby się równać z Underworldem"
Co fantazja kolegów (o ile są to twoi koledzy) z cdp.pl z filmem na podstawie książki?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
Michalek684

"Burak" to ten co cię spłodził.
A co niedorozwoju pisze "dobre efekty", umiesz przeczytać co sam wypociłeś?
"czy mama ci nie pozwala?" - nie mam 15 lat jak ty, żebym się musiał pytać o pozwolenie.
Jak to twój wygląd to go zmień bo wstyd przynosisz staremu swojemu.

rafib1975

Bitwa po Wiedniem? Polacy dali 2 mln i kilku polskich aktorów zagrało drugoplanowe role jak nie epizody. To był film głównie włoski.

Ale się zgadzam co do wniosku iż budżet nie rodzi Oskara.

ocenił(a) film na 4
Michalek684

Mnie ten właśnie "samozachwyt" w amerykańskich filmach najbardziej irytuje!

ocenił(a) film na 1
nataszowa

Ale umieją i lubię sie promować, w przeciwieństwie do nas...

Michalek684

Ja amerykanow nie lubie, ale to akurat w nich podziwiam, ze maja duze poczucie tozsamosci narodowej, maja swoja kulture, mimo bardzo krotkiej historii, ktora w dodatku ma (w ocenie innych narodow) malo chwalebne fragmenty. Potrafia wywalac gruba kase na takie patetyczne filmy, sa z siebie dumni. My tego nie potrafimy. Nam najlepiej wychodza filmy, w ktorych przedstawiamy rodakow w zlym swietle, kajajac sie przed innymi narodami. A mamy dluga, ciekawa historie i duzo jej epizodow wskazuje, ze bylismy potega, ze bylismy patriotami i powinnismy piac o tym na lewo i prawo, a nie minimalizowac zaslugi, a uwypuklac winy.

Krwawa_Orlica

lepiej bym tego nie napisal :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones